999 rezultate për

rajone

Facebook bie nga sistemi Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, ka rënë pjesërisht nga sistemi në mbrëmjen e së mërkurës. Sipas raportimev
Shifra alarmante, Shqipëria e treta për numrin e emigrantëve Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
Rishfaqet "Balena Blu", policia jep alarmin në 13 rajone Shpesh herë kemi parë ose dëgjuar për rrezikshmërinë që krijojnë lojrat virtuale. Shumë prej lojtarëve krijojnë vart
Dy rajone në Shqipëri nesër rrezikohen nga zjarret IGJEUM ka bërë të ditur se nesër qarku u Shkodrës dhe Korcës janë më të rrezikuara nga zjarret për shkak të temperaturav
Sot, në dy qytete mbahet testi i maturës Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka bërë të ditur se nga sot fillon pjesa e parë e afatit të parë
Policia e Kosovës blen 15 skutera, shpenzon 5500 euro për secilin 15 skuterë janë blerë nga Policia e Kosovës me qëllim përdorimi në trajnime për Akademinë e Sigurisë Publike në Vushtrri
Dy rajone në Itali i thonë "PO" autonomisë Liderët e dy rajoneve italiane, Lombardia dhe Venecia kanë shpallur fitoren në referendumet e mbajtura të dielën duke th
Europa po shndërrohet në shkretëtirë! Portali në internet, Big Think, ka publikuar hartën se si do të duket bota, nëse temperatura mesatare vjetore ngrihet pë
Spanja deri në vitin 2090 do të jetë shkretëtirë! Spanja gjatë dekadave të ardhshme do të përballet me rrezikun e dezertifikimit, apo të shndërrimit të vendit në shkretët
Italia thahet për ujë, 10 rajone kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme Italia është në rrezik thatësire. 2/3 e territorit italian dhe të tokave bujqësore të kultivuar vuajnë nga thatësira për
Zjarre në Spanjë evakuohen 2 mijë banorë Me qindra zjarrfikës u angazhuan për të shuar zjarrin, i cili kaploi parkun natyror Donana në jugperëndim të Spanjës.
Rifillon evakuimi i banorëve nga zonat e konfliktit në Siri Në qytetet e rrethuara të Sirisë, të mërkurën filloi evakuimi i banorëve. Procesi i evakuimit ishte pezulluar që nga
Mbahet mbledhja e përbashkët konsultative BE-Maqedoni Komiteti i përbashkët konsultativ i rajoneve të Bashkimit Evropian dhe Maqedonisë, pritet të mbajnë një takim në qytetin
Japonia dhuron donacione për rajonet e përmbytura në Shkup Agjencia japoneze për bashkëpunim ndërkombëtar (JICA) ka dhuruar donacione për për komunat Haraçinë, Gazi Babë dhe Tetov
Emigrantët në Australi mbledhin fonde për rajonet e përmbytura Emigrantët maqedonas në Australi kanë arritur që të mbledhin 137.000 dollarë për rajonet e përmbytura që prekën disa zon
Ja sa para janë mbledhur nga Kryqi i Kuq për rajonet e përmbytura Kryqi i Kuq i Maqedonisë ka bërë me dije se për rajonet e përmbytura ka grumbulluar gjithsej 624.550 euro, ndërsa në num
Filloi pagesa e ndihmës për banorët në rajonet e vërshuara Ministria e Financaveka informuar se të gjithë qytetarët të cilët i ka evidentuar Komisioni për vlerësimin e dëmeve në r
Moti i keq në Maqedoni/ Ja rajonet e tjera që do të preken Moti i keq i cili sot në orët e pasdites e pushtoi pjesën më të madhe të vendit, për momentin është duke lëvizur në dre
Përfundon gjendja e jashtëzakonshme në rajonet e përmbytura Gjendja e jashtëzakonshme në rajonet e përmbytura në Shkup ka përfunduar dje. Por, edhe pas dy javëve punë për past