999 rezultate për

rajone

Rritja e frikshme e rasteve në Itali, Conte paralajmëron ashpërsim masash Rritja e frikshme e rasteve të reja ka bërë që Italia të ashpërsojë masat kufizuese për të frenuar përhapjen e koronavir
Franca nis izolimin e dytë: Mbyllen baret dhe restorantet, ndalohen udhëtimet midis rajoneve Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar një bllokim të dytë kombëtar, duke ndaluar udhëtimin midis rajoneve. M
Rritja alarmante e rasteve, Italia rikthen karantinën në disa rajone Me rritjen alarmante të rasteve të COVID-19, Italia do të vejë në praktikë masat e reja kufizuese, në tentativë për të u
Britania e Madhe vendos karantinë, Sllovenia mbyll 12 rajone: Rregullat e reja në luftën ndaj COVID-19 Shtimi i ndjeshëm i rasteve të reja me koronavirus ka detyruar Britaninë e Madhe të rikthejë karantinën dy javore për çd
COVID-19 paralizon BE, gjysma e shteteve futen në "listën e kuqe" Pandemia e COVID-19 ka pushtuar BE dhe gjendja nuk duket drejt përmirësimit. Gjermania ka vendosur njëmbëdhjetë rajon
Shpresë për Italinë: Këto rajone do fitojnë të parat ''betejën'', kur do të zhduket plotësisht koronavirusi? Në Itali, epidemia e koronavirus gradualisht do të bjerë derisa të zhduket plotësisht. Kjo u zbulua nga një studim i dre
21 të vdekur e 822 të infektuar, rast i ri në Itali Ka kaluar në 822 nurmi i personave të infektuar me koronavirus në Itali. Është rritur edhe numri i viktimave, me vdek
Rritet bilanci! 11 viktima nga koronavirusi në Itali Italia gjendet nën panikun e koronavirusit i cili po përhapet me shpejtësi të madhe. Deri në tani raportohen 11 vikti
Facebook bie nga sistemi Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, ka rënë pjesërisht nga sistemi në mbrëmjen e së mërkurës. Sipas raportimev
Shifra alarmante, Shqipëria e treta për numrin e emigrantëve Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
Rishfaqet "Balena Blu", policia jep alarmin në 13 rajone Shpesh herë kemi parë ose dëgjuar për rrezikshmërinë që krijojnë lojrat virtuale. Shumë prej lojtarëve krijojnë vart
Dy rajone në Shqipëri nesër rrezikohen nga zjarret IGJEUM ka bërë të ditur se nesër qarku u Shkodrës dhe Korcës janë më të rrezikuara nga zjarret për shkak të temperaturav
Sot, në dy qytete mbahet testi i maturës Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka bërë të ditur se nga sot fillon pjesa e parë e afatit të parë
Policia e Kosovës blen 15 skutera, shpenzon 5500 euro për secilin 15 skuterë janë blerë nga Policia e Kosovës me qëllim përdorimi në trajnime për Akademinë e Sigurisë Publike në Vushtrri
Dy rajone në Itali i thonë "PO" autonomisë Liderët e dy rajoneve italiane, Lombardia dhe Venecia kanë shpallur fitoren në referendumet e mbajtura të dielën duke th
Europa po shndërrohet në shkretëtirë! Portali në internet, Big Think, ka publikuar hartën se si do të duket bota, nëse temperatura mesatare vjetore ngrihet pë
Spanja deri në vitin 2090 do të jetë shkretëtirë! Spanja gjatë dekadave të ardhshme do të përballet me rrezikun e dezertifikimit, apo të shndërrimit të vendit në shkretët
Italia thahet për ujë, 10 rajone kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme Italia është në rrezik thatësire. 2/3 e territorit italian dhe të tokave bujqësore të kultivuar vuajnë nga thatësira për
Zjarre në Spanjë evakuohen 2 mijë banorë Me qindra zjarrfikës u angazhuan për të shuar zjarrin, i cili kaploi parkun natyror Donana në jugperëndim të Spanjës.