999 rezultate për

rajonale

Voltana Ademi: Një lajm i keq për Shkodrën nga Edi Rama Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi akuzon kryeministrin Edi Rama se pas largimit të dy drejtorive të rëndësi
Qielli i Tiranës do mbushet sot me avionët luftarak të NATO-s (VIDEO) Viti 2019 përkon me 10 - Vjetorin e Anëtarësimit të vendit tonë në NATO, më 1 Prill 2009. Në kujdesin e Ministrisë së
Nesër qielli i Tiranës mbushet me avionët luftarakë të NATO-s Viti 2019 përkon me 10 vjetorin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO (data zyrtare 1 Prill 2009). Nën kujdesin e Minist
Zjarr i madh në Qafë Shtamë, zjarrfikësja nuk ndërhyn dot Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme malin e Xithit në parkun kombëtar të Qafështamës. Sipas informacioneve pa
Bashkohen ushtarët e Shqipërisë dhe Kosovës (FOTO LAJM) Bashkëpunimi ushtarak mes Kosovës dhe Shqipërisë është duke vazhduar në fusha të ndryshme. Kësaj radhe, efektivë të b
Kujdes, edhe sot mund të bëni ndryshime në listat zgjedhore Sonte në mesnatë skadon afati për verifikim të Listës zgjedhore dhe paraqitje për votim të diasporës. Në këtë datë përfu
Bregu takon Vuçic: Interesi, do ta fusë Ballkanin në rrugën e BE-së Sekretari i Përgjithshëm Bregu dhe Presidenti Vuçiç patën një diskutim të sinqertë dhe konstruktiv mbi bashkëpunimin raj
Ky është personi që vdiq nga aksidenti në Suharekë (FOTO LAJM) Një aksident trafiku i ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën rajonale Prizren-Suharekë i mori jetën një personi. Mësohe
Shërbimi i ri në sportelet e Zyrës Rajonale ADISA Tiranë, ZRPP: “Fast Track”. Një shërbim i ri dhe shumë i shpejtë është vendosur në Zyrën Vendore të regjistrimit të Pasurive të paluajtshme në Tiran
Vdekje në Prishtinë Policia njofton se 48 vjeçarja u gjet pa shenja jete në banesën e saj në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” rreth orës 18:00.
Ahmetaj merr vendimin drastik: Pushon 13 punonjës Ministri i Financave Arben Ahmetaj, ka marrë vendimin drastik për të shkarkuar 13 inspektorë të kontributeve në drejtor
RCC në Samitin e Sofjes, Svilanoviç kërkon integrim real dhe virtual për Ballkanin Sofje - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal Goran Svilanoviç mori pjesë sot në Samitin e BE-së
Rama i urren por Vuçiçi ka 9 televizorë në zyrë Në një portret për Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, Gazeta Financial Times, shkruan se lideri serb dëshiron të ke
Bosnje-Hercegovina shkon në zgjedhje Më 7 tetor qytetarët e Bosnje dhe Hercegovinës do të shkojnë drejt kutive të votimit. Kështu ka bërë të ditur Komisio
Rruga për në Malin e Zi mbyllet për 24 orët e ardhshme Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se rruga rajonale që lidh Kosovën me Malin e Zi do të mbyllet për 24 o
Të shtënat me armë në kryeqytet, policia jep detaje Policia Rajonale e Prishtinës ka konfirmuar rastin e të shtënave me armë tek ‘Parku i Qytetit’. Zëdhënësi i Policisë
Merrnin ryshfet, arrestohen dy zyrtarë në Korçë Policia ka vënë në pranga dy zyrtare të Drejtorisë Rajonale të Shërbimit të Transportit në Korçë. Dy kontrollorët fiz
Droga e krimi në Shqipëri, Xhafaj dorëzohet e kërkon ndihmën e amerikanëve Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, zhvilloi një takim me zëvendësdrejtorin e DEA, Anthony Williams dhe ekipin e tij të
Rama shkrin 13 Drejtoritë e bujqësisë në të gjithë vendin Kreu i qeverisë Edi Rama ka njoftuar nga Elbasani shkrirjen përfundimtare të 13 Drejtorive të Bujqësisë në të gjithë ven
Mësohet se kush do të votojë për zgjedhjen e Presidentit të Federatës Përveç përfshirjes së shumë kryebashkiakëve nga spektra të ndryshëm politikë, që njëkohësisht janë në krye të klubeve, b