999 rezultate për

rajon

Pas Lu-së edhe Delawie kundër deklaratave për bashkimin kombëtar Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar si të "pakujdesshme" deklaratat për mundësinë e bashkimit të
Kukan: Rajoni në tension, Shqipëria dhe Maqedonia në krizë Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervistë për EWB ka komentuar situatën politike në mbarë rajonin. Kukan deklaron
Amerika e Arabia Saudite bëhen bashkë kundër Iranit Shtetet e Bashkuara po premtojnë mbështetje lidhur me përpjekjet e Arabis Saudite kundër aktiviteteve destabilizuese të
Rifillon evakuimi i banorëve nga zonat e konfliktit në Siri Në qytetet e rrethuara të Sirisë, të mërkurën filloi evakuimi i banorëve. Procesi i evakuimit ishte pezulluar që nga
Ivanic: Gjithçka që vjen nga jashtë nuk mund të jetë e mirë për Maqedoninë Kryesuesi i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Mlladen Ivanic, i cili është për vizitë dyditore në Maqedoni, deklaro
Ai e di që s'mund të fitojë, por po përgatitet për një mision "vetëvrasës" (FOTO LAJM) Ndërkohë që miliona koreano veriorë janë duke festuar sot "Ditën e Diellit", e cila nuk është gjë tjetër veç se ditëlind
"Lufta bërthamore mund të nisë çdo moment", alarm i kuq në gadishullin e koresë (FOTO LAJM) Tensionet vazhdojnë të jenë të larta në gadishullin korean, ku sëfundmi zyrtarë të Koresë së Veriut kanë kërcënuar se lu
Kim Jong-un kërcënon SHBA: Do ju godasim me sulme bërthamore Koreja e Veriut ka kërcënuar sot presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpin se do sulmojë me sulme
Ky është skenari rus për Maqedoninë Eksperti amerikan Janush Bugajski në kolumnën e tij të fundit shkruan për ndikimin e shtuar të Rusisë në rajonin e Ballk
The Washington Times: Çështjet e Ballkanit po kërcënojnë SHBA-të Stabiliteti dhe siguria në Ballkan është e rëndësishme për SHBA-të për shumë arsye, pasi ky rajon ka qenë historikisht n
Theresa May-Vuçiçit: Normalizoni raportet me Kosovën Kryeministrja britanike Theresa May e cila ka uruar kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiçin për zgjedhjen e tij si pr
Erdogan i thur elozhe Vuçiç-it: Udhëheqja, vizioni dhe përpjekjet tuaja... Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka përgëzuar Aleksandar Vuçiçin për fitoren e zgjedhjeve presidenciale në Se
Hoxhaj: Asnjë treg rajonal s’e zëvendëson atë të BE-së Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kundështuar sërish idenë e tregut rajonal të përbashket, që po
Hakerat rus do të ndërhyjnë në zgjedhje? Flet ambasadori rus në Tiranë Ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin, foli mbrëmë në lidhje me shqetësimin se hakera rus mund të ndërhyjn
Rama: Nisma për Ushtrinë e Kosovës ka shkaktuar tensione në rajon Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se nisma e Hashim Thaçit për krijimin e ushtrisë së Kosovës, është një zhv
PPE: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE Partia Popullore Evropiane, miraton sot rezolutën për ardhmërinë e Ballkanit Perëndimor. Si partia më e madhe dhe më
Eurostat: Shqipëria, vendi me më pak rrugë e hekurudha në rajon Shqipëria është ndër vendet me densitetin më të ulët të rrugëve (përfshitë edhe autostradat) për kilometër për 1,000 ban
E TMERRSHME/ Ekspertët e zhdukur të OKB-së gjenden të vdekur në Kongo Një zëdhënës i Qeverisë së Kongos ka bërë të ditur se trupat e Michael Sharp dhe Zaida Catalan, ekspertë të OKB-së të ci
Shqiptarët paguajnë naftën më të shtrenjtë në rajon, kjo video ka irrituar pa masë qytetarët (VIDEO) Ndërkohë që çmimi mesatar i naftës dhe benzinës ka arritur në më shumë se 176 lekë/ litër në vend, pamjet e publikuara n
Ekspertët e sigurisë: NATO stabilizoi gjithë rajonin, jo vetëm Kosovën Naim Maloku, ish-oficer i lartë i UÇK-së, tashmë ekspert i çështjeve ushtarake, ka vlerësuar se ndërhyrja e NATO-s e ka
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së