999 rezultate për

rajon

Pasojat e ndryshimeve të klimës nuk përballohen pa bashkëpunim rajonal Autoritetet e Ballkanit Perëndimor përgjegjës për ndryshimet mjedisore dhe klimatike u mblodhën sot në panelin e nivelit
Ky është moti deri javën e ardhshme Vorbulla ciklonike që ka depërtuar mbi Itali, me të ftohtin dhe reshjet e borës që solli në disa pjesë të rajonit, ditëv
Vdekshmëria amësore, Shqipëria me normën më të lartë në rajon Vdekshmëria amësore për shumë njerëz mund të jetë një dukuri që i përket të kaluarës, por fenomeni është ende i pranishë
Rikthehet bora në Kosovë Temperaturat e ajrit do të luhaten rreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale nga 3C deri në 4C, e mak
Këto janë rrugët kryesore të drogës në rajon Shqipëria e Kosova vazhdojnë të mbeten si vende transit të trafikut të heroinës me destinacion Italinë e Greqinë. Raport
Spitalet rajonale funksionojnë në kushte të vështira Spitalet rajonale në gjithë Kosovën ballafaqohen me mungesa të mëdha, si të stafit të mjekëve, po ashtu edhe të infermie
Meta-Hahn: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, siguri për të gjithë rajonin Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti sot në një takim Komisionerin Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociata
Strehimi dhe punësimi romëve duhet buxhetuar Konferenca Rajonale mbi Plotësimin e Mangësive të Buxhetit në Politikat e Integrimit të Romëve, organizuar nga Këshilli
Veliaj pret Presidentin e Rajonit të Pulias, Michele Emiliano Bashkia e Tiranës dhe Rajoni i Pulias do të shtojnë bashkëpunimin midis tyre në fushën e menaxhimit dhe të trajtimit të
Vendi ku nuk bie shi prej 2 milion vjetësh (FOTO LAJM) Për shumicën e njerëzve Antarktida është një kontinent me mot të ftohtë ekstrem. Por ka shumë fakte të tjera interes
Tirana i hap dyert takimit të tetë të Bordit Drejtues të Shkollës Rajonale të Administratës Publike (FOTO LAJM) Tirana mirëpriti Takimin e 8-të të Bordit Drejtues në Nivel Ministror të Shkollës Rajonale të Administratës Publike (ReS
Hoyt Yee rikthehet si ambasador i SHBA-ve te shqiptarët Shtetet e Bashkuara po planifikojnë të rikthehen më fuqishëm në Ballkan, sidomos tash pas rritjes së ndikimit rus në raj
Brnabiq i reagon BE-së: Mos e hapni "Kutinë e Pandorës" në rajon Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka thënë se e kupton reagimin e zyrtarëve të BE-së me rastin e ligjëratës së parapa
Spanja hedh poshtë deklaratën e pavarësisë së Katalonjës Gjykata Kushtetuese e Spanjës ka hedhur poshtë deklaratën e pavarësisë së Katalonjës, të shpallur nga qeveria e rajonit
Rama paralajmëron shkrirjen e Drejtorive Arsimore Rajonale Gjatë takimit të sotëm me mësuesit e Tiranës Edi Rama përvecse ka prezantuar platformën për rritjen profesionale të tyre
Si po ndikon ekstremizmi i ISIS-it tek shtetet e Ballkanit Në juglindje të Evropës, ekstremizmi islamik kërcënon të galvanizojë rivalitetet kombëtare dhe të vërë në dyshim dy deka
Thaçi zv/sekretares së NATO-s: Ushtrinë do ta bëjmë me ndryshime kushtetuese Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Zëvendës Sekretaren e Përgjithshme të NATO-s, Rose E. Gottem
Momenti kur Katalonja shpall pavarësinë (VIDEO) Parlamenti rajonal i Katalonjës ka votuar për të shpallur pavarësinë nga Spanja, ndërsa Madridi zyrtar ka ndërmarrë hapa
Udhëheqësi katalonas i dërgon letër qeverisë spanjolle Presidenti i Katalonjës, Carles Puigdemont, thotë se qeveria spanjolle ka për ta keqësuar krizën politike lidhur me përp
Korrupsioni, sfida e madhe e Ballkanit Identifikimi i efektshëm i rreziqeve të korrupsionit dhe vlerësimi i tyre në institucionet publike është temë kryesore e