999 rezultate për

raikkonen

Dita e Ferrarit, ja F14 T (FOTO LAJM) Quhet F14 T Ferrari me të cilin Alonso dhe Raikkonen do të garojnë në kampionatin e ri të Formulës 1. Emri është zgjedhu
F1, Raikkonen mungon në dy garat e fundit Kimi Raikkonen do i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale në shpatull dhe nuk do të marrë pjesë në dy garat e fundit
Alonso: Raikkonen, jo më i shpejtë se Massa "Për vitin e ardhshëm me Kimin do të jemi në gjendje të bëjmë një kampionat të shkëlqyer për Ferrarin dhe sa më shumë pi
Triumfi ne Singapor, Vettel “vret” Formula 1 Sebastian Vettel “vret” kampionatin, duke arritur një fitore të re në Çmimin e Madh të Singaporit, transmetuar drejtëpër
Raikkonen me mendjen te Ferrari Çmimi i Madh i Singaporit po afrohet, por mendimi i Kimi Raikkonen, pilotit aktual të Lotusit, është që tani tek Ferrari
“Alonso-Raikkonen, dyshja më e mirë” "Alonso-Raikkonen është dyshja më e mirë që mund të kemi sot në Formulën 1 nëse kemi parasysh talentin, eksperiencën dhe
Raikkonen te Ferrari, tweet-i i rëndë i Lotus (FOTO LAJM) "Dhe kështu Kim shkon te Ferrari në 2014-ën. Të dhemb pak...". Lotus e komenton kështu në Twitter largimin e pilotit fin
Zyrtare: Kimi Raikkonen te Ferrari Kimi Raikkonen do të jetë pilot i Ferrarit duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Piloti finlandez ka zyrtarizuar kalimin e
"Bild": Raikkonen firmos me Ferrarin Kimi Raikkonen firmos për Ferrarin. Lajmin e zbulon e përditshmja gjermane "Bild", sipas së cilës, skuadra nga Maranello
Monza: Triumfon Vettel, Alonso i dyti Sebastian Vettel mbylli në mënyrën më perfekte të mundshme fundjavën e shkëlqyer të garimit për Çmimin e Madh të Italisë
Raikkonen pranë Vodafone McLaren Kimi Raikkonen vazhdon të mbetet nyja kryesore e merkatos së Formula 1 pasi lëvizja e finlandezit nga skuadra Lotus do t
Ferrari: Ja kush mund të zëvëndësojë Massan (FOTO LAJM) Duket i afërt divorci mes Felipe Massas dhe Ferrarit. Piloti brazilian raportohet se ka dy gara në dispozicion, atë të B
Ferrari: Raikkonen nuk rikthehet Ferrari hodhi poshtë zërat se Kimi Raikkonen do t’i bashkohet Kokuqes italine në sezonin e ardhshëm. Pak ditë më parë, g
Vettel fitues i Çmimit të Madh të Gjermanisë Sebastian Vettel i Red Bull është fituesi i garës për çmimin e madh të Gjermanisë. Pas Vettelit i cili është tri herë
F1, makinat Mercedes dominojnë në provat e lira në Gjermani Makinat Mercedes kanë dominuar në provat e lira të Cmimit të Madh të Gjermanisë. Dy pilotët e Lewis Hamilton dhe Nico Ro
Kimi Raikkonen te Red Bull? Zërat për afrimin e Kimi Raikkonen te skuadra Red Bull bëhen përditë e më të fuqishme. Piloti finlandez duket se do t’i
F1, rekordi i Kimi Raikkonen Urtë e butë, Kimi Raikkonen arriti një rekord ditën e dielë kur përfundoi garën e Barcelonës në vendin e dytë. Finlandez
Triumf i Alonsos dhe Ferrarit në Barcelonë Fernando Alonso dominon në Çmimin e Madh të Spanjës, duke regjistruar dhe fitoren e dytë për këtë sezon të Formula 1. Pi
Barcelonë, duel Ferrari-Red Bull në provat e lira Sebastian Vettel dhe Fernando Alonso i kthejnë edhe provat e lira në një duel personal mes njëri tjetrit. Në Montmelo ku
Sebastian Vettel triumfon në Bahrein (FOTO LAJM) Sebastian Vettel i jashtëzakonshëm. Piloti i Red Bull triumfoi në pistën e Bahrainit duke dominuar nga fillimi deri në f