999 rezultate për

rafa

Gjirafa ngatërron barin me flokët e David Luiz (VIDEO) Mbrojtësi brazilian i Chelseat, David Luiz, teksa gjendet me pushime, ka postuar një video në Instagram teksa luan me di
Ndërron jetë miliarderi i famshëm Miliarderi francez i aeronautikës dhe medias, Serge Dassault, ka vdekur në moshën 93 vjeçare, njoftoi e përditshmja fran
Rafael Nadal mposht Djokovicn dhe kalon në finale të Romës Rafael Nadal ka dalë triumfues në një gjysmëfinale magjepsëse të Roma Masters kundër rivalit të tij, Novak Djokovicit.
Ishte duke e filmuar, gjirafa i merr jetën regjisorit të njohur (FOTO & VIDEO) Për të ishte një ditë normale pune, që nisi me filmimin e gjirafës Gerald, që pritej të dilte në qarkullim brenda disa m
Rafael Nadal mposht Goffin dhe siguron finalen në Barcelonë Rafael Nadal siguroi fitoren e 400 në karrierë në fushat me dhe, pas suksesit në vetëm dy sete ndaj numrit 10 të botës D
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
FBI ofron 20 milionë dollarë për kokën e Rafael Caro Quintero Pas arrestimit të Joaquin “El Chapo” Guzman, i konsideruar bosi më i fuqishëm i narkotikëve në botë, administrata amerik
DOKUMENTI/ Izraeli do të rrëzonte avionin civil për të vrarë Arafatin (FOTO LAJM) Izraeli ka patur një plan për të vrarë ish-liderin palestinez Yasser Arafat teksa ai po udhëtonte në vitin 1982 nga Siri
Nadal për arsye dëmtimi nuk merr pjesë në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit nuk do të shohë në fushë prezencën e numrit 1 të botës në tenis Rafael Nadal, me spanjollin që ende
Nisen për të festuar 28-nëntorin, shqiptarët theren me thika në Londër (VIDEO) Një sherr me shqiptarëve ka plasur në një zonë në Londër të njohur si Trafalgar Square. Burime nga vendngjarja bëjnë
Fernando Torres nuk i "shqitet" Benitezit Fernando Torres mori emër nën urdhrat e Rafa Benitez dhe mesa duket nën urdhërat e teknikut spanjoll do ta mbyllë karrie
Nadal konfirmon se do të luaj në ATP Finals (FOTO LAJM) Tenisti spanjoll, Rafael Nadal e ka konfirmuar se do të mare pjesë në ATP Finals që do të mbahet në Londër Madje Nada
Roja e sigurimit nuk njeh Nadalin, i kërkon fletëhyrje për t'u stërvitur (VIDEO) Tenisti spanjoll, Rafael Nadal ishte gjetur në një pozitë të palakueshme gjatë stërvitjeve të tij në Francë Televizio
Rafael Nadal siguron finalen e 10 sezonale Rafael Nadal siguron finalen e 10 sezonale, pas fitores së mundimshme ndaj tenistit kroat Marin Cilic. Numri 1 i botës r
Zbulohen për herë të parë gjirafa të bardha (VIDEO) Dy gjirafa të rralla të bardha, janë filmuar në Kenia dhe janë filmuar për herë të parë. Gjirafat unike vuajnë nga nj
Pamje të rralla, filmohen për herë të parë 2 gjirafa të bardha (VIDEO) Dy gjirafa të bardha janë kapur për herë të parë nga kamerat në Kenia. Gjirafat e identifikuara si një nënë dhe i vogli
Myslimanët mblidhen në Malin Arafat Gati dy milionë myslimanë janë duke u mbledhur në Malin Arafat, pranë qytetit Meka të Arabisë Sadite, për të shënuar klu
Rafa Benitez kërkon "fatziun" e Arsenalit Benitez dëshiron të nënshkuajë me Jack Wilshere. Tekniku i Neëcastle, Rafa Benitez vazhdon të kërkojë përforcime për
Sërish panik në Londër, evakuohet sheshi Trafalgar Policia Metropolitane ka blinduar sheshin Trafalgar në Londër pas një telefonate për një pako të dyshimtë. Incidenti
Dështimi i Interit ngushëllohet me motrën e Neymar (FOTO LAJM) Sulmuesi i Interit, nuk ka arritur që të bindë këtë sezon fillimisht holandezin De Boer, dhe tashmë dhe Piolin, por ai k