999 rezultate për

radovan

Mediat serbe mbrojnë kriminelin e masakrës Karaxhiq Pasi që dje prijësit të luftës të serbëve të Bosnjë-Hercegovinës Radovan Karadzicit gjykata e Hagës ia konfirmoi aktgjyk
Krimineli dënohet në Hagë, ky është reagimi i një nënë që i kanë vrarë familjen (FOTO LAJM) Lajmi për burgim të përjetshëm për kriminelin Radovan Karaxhiq ka gëzuar familjarët e personave që u vranë në masakrën S
'T’i gjej djemtë e t’i vras o Paulin', përgjimet tronditëse të fajdexhinjve të Shkodrës Zbardhet pjesa e dyte e pergjimeve që çoi nën pranga grupin e fajdexhinjve të Shkodrës. Gjithçka ka nisur kur ish-pre
Mos harro borxhin e babës! Dalin përgjimet e grupit të fadexhinjve të Shkodrës Një histori e pashpresë bixhozi. Dy të rinj të varur prej tij që i lanë mbi kurriz të atit miliona euro borxh. Dhe 19
Banda e fajdeve në Shkodër, familjarët akuzojnë ish-prefektin për denoncimin Familjarët e të dyshuarve për fajde që u arrestuan në Shkodër akuzojnë ish-prefektin, Paulin Radovani, se ka përvetësuar
Fajdexhinjtë e Shkodrës lihen në burg, çfarë deklaruan në Gjykatë Gjykata e Shkodrës rikonfirmoi këtë të shtunë masat e sigurisë për të arrestuarit e dy ditëve më parë, që vepronin si gr
Zbulohet roli i policit Lohja në grupin e fajdexhinjve të Shkodrës Zbulohet roli i policit Ergys Lohja që u pezullua nga detyra pas goditjes së grupit kriminal të fajdeve në Shkodër, ku u
Ky burrë fundosi fajdexhinjtë e Shkodrës pasi djemtë ranë në rrjetën e tyre Grupi i rrezikshëm i fajdexhinjve të Shkodrës ishte i njohur për aktivitetin e tyre, por përgatitja e arrestimit të tyre
Formacionet Chievo-Juventus, Ronaldo ndryshon pozicion (FOTO LAJM) Sot në orën 18:00 Juventusi hap sezonin e ri në Serie A ku do ta nis sot mbrojtjen e titullit nga Verona. Normalisht,
Malazezët kërkojnë që rruga Deçan – Plavë të marrë emrin Radovan Zogoviq Shoqata e malazezëve të Kosovës ua ka dërguar një kërkesë institucioneve të Kosovës dhe të Malit të Zi që rruga Plavë –
Frederik Tata ngre tonet në gjykatë: S'më gjykoni dot Ka vazhduar me tone të ashpra seanca gjyqësore e parashikuar për Frederik Tatën i akuzuar për prostitucion. 50 vjeça
Detajet e panjohura: Si tentuan amerikanët të arrestojnë Radovan Karaxhiçin me një kostum gorille Detaje të panjohura mbi përpjekjet e amerikanëve për të arrestuar Radovan Karaxhiçin në Bosnjë. Nga Enver Robelli
Formacionet zrtare: Chievo V Milan Chievo dhe Milan luajnë sonte përballë njëra-tjetrës në kuadër të xhiros së 10-të në Serie A. Vendasit sonte presin t
Radovan Karaxhiç apelon dënimin me 40 vite burg për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit Ish-lideri i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç ka apeluar vendimin e Gjykatës së Hagës që e dënon me 40 vjet heqje li
Radovan Karaxhiç – krim dhe politikë! Nga Dionis Xhafa Gjyqi i Nurenbergut në përfundim të Luftës së Dytë Botërore çoi në litar tradhëtarët dhe gjak
Gjykata e Hagës dënon me 40 vite burg "Kasapin" e Bosnjës Në Gjykatën Ndërkombëtare të Hages u zhvillua seanca finale ndaj Radovan Karaxhic, ish-Presidenti serb i Bosnjës dhe kom
Hagë, sot pritet vendimi për Radovan Karaxhiç Gjyqi ndaj Radovan Karaxhiç, ish-Presidentit serb të Bosnjës dhe komandantit të ushtrisë serbe të Bosnjës, pritet të mby
Matiç kërcënon me largim nga Serbia Mesfushori i Chelsea-it, Nemanja Matic ka kërcënuar me largim nga kombëtarja serbe pas humbjes me shifrat 4-1 që pësoi s
Çurçiç realist: Shqipëria drejt kualifikimit Trajneri përfaqësueses serbe, Radovan Çurçiç ka vlerësuar ekipin shqiptar, që është pranë kualifikimit në fazën finale t
Radovan Çurçiç, trajneri i ri i Serbisë Federata Serbe e Futbollit ka emëruar Radovan Çurçiç si pasues të Dick Advoocat në krye të kombëtares së futbollit. Vend