999 rezultate për

radioaktiv

Dalin analizat radioaktive! Këta janë telefonat më të dëmshëm për shëndetin Një raport interesant është publikuar nga “FCC” në mes të këtij muaji përsa i përket valëve radioaktive që lëshohen nga
Një Çernobil i dytë? Alarm radioaktiv pas shpërthimit në Rusi Nivelet e rrezatimit pranë vendit ku ndodhi një shpërthim vdekjeprurës i raketave në veriun e largët të Rusisë u regjis
Ky objekt kushtoi 1.5 miliard dollar dhe po mbron të gjithë Europën nga vdekja (FOTO LAJM) Reaktori numër 4 i centralit bërthamor në Çernobil të Ukrainës kishte shpërthyer më 26 prill të vitit 1986, duke shkaktu
Foto të rralla nga katastrofa e Çernobilit (FOTO LAJM) Më 26 prill 1986 një seri shpërthimesh shkatërruan reaktorin n. 4 të centralit bërthamor të Çernobilit. Punonjësit e eme
Lindi në mes të katastrofës së Çernobilit, si duket sot vajza e vetme që jetoi brenda tmerrit radioaktiv Dikur Pripyat ishte një qytet plot jetë në Ukrainë. Kurse tani shtëpitë, shkollat, spitalet dhe shumë ambiente të tjera
Shpërthimi i Çernobilit, ky është fshati shqiptar më i prekur nga reja radioaktive Më 26 prill 1986, një incident në centralin bërthamor të Çernobilit do të shënonte një kthesë të madhe në Europë dhe do
Rrodhi lëndë radioaktive, kompania ajrore shkakton panik në aeroport Një avion i Turkish Airlines ka shkaktuar panik në aeroportin e Budapestit në Hungari duke bllokuar për disa orë nisjen
Harta e tmerrit: Shqipëria është kontaminuar me material kancerogjen dy muaj më parë (FOTO LAJM) Prej disa muajsh institucionet boterore janë në alarm pas konstatimit të një sasie të madhe materiali radioaktiv i quajt
Të ngjashme me Çernobilin, retë radioaktive kontaminuan rrezikshëm Shqipërinë (FOTO LAJM) Lajmi se gjatë muajve shtator-tetor mjaft shtete të Europës janë përshkuar nga një re radioaktive e ngjashme me atë që n
Shtet evropiane preken nga ndotje radioaktive, prejardhja dyshohet të jetë Rusia ose Kazakistani Një re e madhe me ndotje radioaktive është përhapur në Evropë pas një "aksidenti" të mundshëm në një strukturë bërthamor
Shpërthimet bërthamore, Kim Jong-un shkatërron një mal dhe vret 200 persona (FOTO LAJM) Një mal në Korenë e Veriut ka mbetur me një vrimë të madhe hapsinore pas testimit nuklear që Korea e Verit bëri në të.
Transport lëndësh radioaktive në Elbasan? Hoxha: Ja si është e vërtetë (VIDEO) Gazetari i investigativ Artan Hoxha me anë të një postimi në Facebook ka hequr dyshimet e ish-kryemistrit Sali Berisha q
Gjurmë radioaktive në Europë, SHBA merr masat SHBA-ja pritet të dërgojë një aeroplan ushtarak për "zbulime bërthamore" për të izoluar burimin e rrezatimit, i cili ka
Hiri i karboni më radioaktiv se mbetjet bërthamore Në përgjithësi njerëzit mendojnë se qymyri është i dëmshëm për ambjentin, pasi prodhon ajër të ndotur dhe nuk është i ri
Alarm në Florida/ 980 mln litra lëng radioaktiv derdhet në burimin e ujit të pijshëm (VIDEO) Një gropë e madhe është hapur në një fushë pranë një fabrike plehrash në SHBA, duke shkaktuar rrjedhjen e rreth 980 mln
Shpërthimi i bombolës, arrestohet pronari i lokalit në Pogradec Policia e Korçës, një ditë pas shpërthimit të bombolës së gazit në lokalin në Dardhas të Pogradecit, që la rreth 30 pers
VV Kundër deponisë për mbetjet radioaktive në Kastriot Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kastriot kundërshton projektin e BE-së: (Ndihma Evropiane/133749/C/SERXK, me numër të
Prezantuesi rus: Mund ta bëjmë SHBA-në pluhur radioaktiv (VIDEO) Situata mes Rusisë dhe SHBA-ve është e nderë edhe në ekranet televizive. Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka
Meksikë, pas dy ditësh gjendet materiali radioaktiv Autoritetet meksikane njoftojnë se kanë gjetur materialin radioaktiv kobalt-60, i cili është zhdukur dy ditë më parë pas
Rrjedhje radioaktive në Fukushima Kompania që menaxhon impiantin, TEPCO ne Fukushima të Japonisë deklaroi se një punëtor zbuloi rrjedhjen në orët e vona t