999 rezultate për

radikaleve

Shesheli zgjidhet kryetar, bëhet thirrje për luftë me shqiptarët Me simbole e fjalime nacionaliste serbomëdha, në Hërtkovci, fshat në Vojvodinë nga i cili janë dëbuar me dhunë kroatët,
Vetitë kuruese të çajit të sherebelës Sherbela është bimë mesdhetare, që shpesh kemi dëgjuar për përdorimet e saj në mjeksinë popullore. Gjethet e kësaj bime
Kush do t'i fitojë zgjedhjet në Greqi? Greqia mban zgjedhje më 25 janar dhe këto zgjedhje vlerësohen si mjaft të rëndësishme për vendin. Kjo për shkak se Gr
Brokoli, çelësi kundër Alzheimer-it Brokoli mund të jetë çelësi i mundjes së Alzheimer-it. Shkencëtarët besojnë se një komponent që rrjedh nga kjo perime mu