999 rezultate për

radikale

Sezon i ri, rregulla të reja në Premier League, këto janë 10 ndryshimet radikale Premier Liga rinis nga themelet: nuk do të shkruhet më: "Jeta me ngjyrë është e rëndësishme" në fanella. Në vend të saj
2 mijë radikalë djegin Kuranin në Danimarkë, shkak është iftari Në shenjë proteste kundër mbajtjes Iftarit në Kopenhagë të Danimarkës, i cili mblodhi rreth 2.000 besimtarë, të djathtët
Suprizat/ Fiton Le Pen dhe radikalët kundër emigrantëve në Gjermani kalojnë pragun Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron k
Shesheli zgjidhet kryetar, bëhet thirrje për luftë me shqiptarët Me simbole e fjalime nacionaliste serbomëdha, në Hërtkovci, fshat në Vojvodinë nga i cili janë dëbuar me dhunë kroatët,
Ndryshime radikale në sistemin e emigracionit në Itali Italia ndodhet në prag të një ndryshimi radikal në sistemin e emigracionit e në të drejtën e marrjes së nënshtetësisë it
Historike në Izrael, Beitar pranon futbollistët arabë Tre vjet më parë në botën e futbollit bëri bujë një episod kontrovers, kur në stadiumin e Jeruzalemit tifozët nisën të i
Katër pejanët radikalë rrahin motrën me të dashurin Katër vëllezër janë arrestuar nga Policia pasi të njëjtit kanë sulmuar fizikisht motrën e tyre dhe të dashurin e saj. N
Politikanët radikalë të Spanjës tentojnë t'i hapin probleme Kosovës Spanja e ka një problem me Kosovën. Bëhet fjalë për një problem të natyrës politiko-sportive dhe për atë ka folur kryeta
Kishte plan të kryente sulm me mina, kush është i riu me prirje radikale I riu që u arrestua dy ditë më parë në Tiranë me dy mina me celular, konsiderohet si person me rrezikshmëri të lartë, ed
Gjendje kaotike në SHBA pas tubimit të së djathtës radikale Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshi
Komandantët marrin komandën në Kosovë Ndërsa një shumicë prej rreth 60 për qindësh heshti, kosovarë që marrin pjesë në votime parapëlqejnë gjithnjë e më shumë
Dështimi i negociatave, Basha i moderuar me qëllime finale radikale! Nga Enver Bytyçi Dy negociatorët e Parlamentit Europian, David McAllister dhe Knut Fleckenstein, erdhën dje mbasdite
Momenti kur radikalët e Sheshelit pengojnë fjalimin e Mogherinit (VIDEO) “Të nderuar deputetë, kam nderin e veçantë që të jem në vendin ku e ndjej veten si në shtëpi”. Me këto fjalë të thëna në
Plani për terror në Vjenë, "17 vjeçari shqiptar është njeri i rëndësishëm në ISIS" "I riu shqiptar, i cili u arrestua në Austri nën dyshimin se po përgatiste një sulm terrorist, është konsideruar si një
Rusia do të ndalojë shitjen e cigareve për personat që kanë lindur pas vitit 2015 Rusia po planifikon që të ndalojë shitjen e cigareve tek të gjithë personat që kanë lindur pas vitit 2015. Drafti i Mini
Indi/ 4 ton ar blihen me pakicë për vetëm 48 orë 48 orë pas shpalljes së reformës monetare në Indi, janë blerë më shumë se 4 ton ar. Kwtw raport shokues e ka raportua
Vodhi sloganin, partia radikale serbe padi LSDM-së Koalicioni i opozitës maqedonase publikoi pak ditë më parë sloganin e partisë "Për jetesë", slogan i cili është pëdorur
VMRO-DPMNE: Platforma e LSDM-së është e kopjuar nga Partia Radikale Serbe Dragan Danev nga VMRO-DPMNE akuzon LSDM-në se ka vjedhur moton e tyre “Për jetë në Maqedoni” nga Lëvizja ultra-djathiste
Italia përzë radikalët maqedonas Italia ka përzënë pesë shtetas maqedonas nga territori i saj, pasi kanë tentuar të përhapin islamin radikal dhe kanë rek
Rihapet kisha ku ISIS vrau priftin Kisha në Normandy të Francës, ku ekstremistët e ISIS-it vranë një prift, do të rihapet sot për famullistët për herë të p