999 rezultate për

radi

Traditat japoneze që janë shumë larg normales tonë (FOTO LAJM) Japonia është një vend unik me tradita të vjetra që përcillen brez pas brezi. Ky vend është në gjendje të jetë modern, d
Të dënuar në Itali, kapen në Durrës dy shqiptarët me qëllim ekstradimi Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Konkretisht shtetasi Ilir Plaku, 55
Me veshje tradicionale shqiptare, Rita Ora e uron vëllain me fotot më speciale nga fëmijëria (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare, por famë ndërkombëtare, Rita Ora ka vendosur ta urojë vëllain e saj në ditën e lindjes
Meta përkujton vdekjen e vëllait të Haradinajt: Heronjtë e Kombit Presidenti Ilir Meta ka publikuar në “Facebook” një foto të Ramush Haradinajt dhe vëllait të ndjerë Luan Haradinaj, i ci
Haradinaj kujton vëllain e vrarë: Luan, ne po na ikin vitet, e ti mbete i ri përgjithmonë Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ditën e sotme ka kujtuar vëllain e tij Luanin i cili u vra gjatë luftës dhe
Aksidentohet avioni më i madh në botë Një avion mallrash Antovov, i konsideruar si një ndër më të mëdhenjtë në botë, doli nga pista në Rusi pas një ulje të de
Riza: Tirana e ka traditë të heqë trajnerët në nëntor, Egbo pati të njëjtin fat si Ahmataj Ish-futbollisti dhe drejtuesi i Tiranës, Florian Riza, mendon se largimi i Egbo është rrjedhojë e një tradite të krijuar
Kërcënimi i Vuçiç për luftë, Beogradi: Reagimet në Prishtinë histerike Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë i cilësoi si “histerike” reagimet e autoriteteve të Kosovës ndaj presidentit të S
Firmoset ekstradimi për shqiptarin e rrezikshëm, dyshimet për rolin e Ndragheta-s në Shqipëri e Ballkan Bujar Sejdinaj, një prej më të kërkuarve në Itali, me kodin e kuq të rrezikshmërisë i arrestuar në Shqipëri në korrikun
Vetëvendosje e vendosur: Zgjedhjet sa më parë, që të ndalen skandalet e degradimi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati thotë se kriza e një qeverie pa legjitimitet, po reflektohen në Kuvend
Haradinaj: Une jam i duhuri për postin e presidentit Kandidati i AAK’së për president Ramush Haradinaj thotë se u ka bërë një ofertë Vetëvendosjes dhe PDK’në në këmbim të vo
DW: A do ta respektojë Trump traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen? Pranimi publik i humbjes nga kandidatët që humbasin ka qenë element kryesor i zgjedhjeve presidenciale të SHBA që më 189
Rama i përgjigjet Bashës: Beogradi nuk e donte atë raport, por e miratuat ju! Fol Lulëzim, thuaje të vërtetën! Kryeministri Edi Rama i është përgjigjigjur në Twitter kryedemokratit Lulzim Basha në lidhje me raportin e Dick Marty i
Basha sulmon sërish Ramën: Në vend që të bëjë detyrën, bën zëdhënësin e Beogradit Vijojnë replikat mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, ku ky i fundit e ka akuzuar kreun e qeveri
Afrona Dika se fsheh krenarinë për origjinën: Traditat i kam në zemër (FOTO LAJM) Afrona Dika ka treguar me fotografinë e fundit se ndihet krenare që është shqiptare. Partnerja e Bleros ka publikuar dis
Ramush Haradinaj kërkon zgjedhje të reja Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar zgjedhje të reja në Kosovë. Ramush Haradinaj k
Haradinaj: Besoj në drejtësinë e bashkëluftëtarëve të mi Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një interviste në Euronews Albania se beson tek pafajësia e bashkëlu
I dënuar në Itali, kapet në Tiranë 41 vjeçari me qëllim ekstradimi Një 41 vjeçar i shpallur në kërkim, është arrestuar nga policia e Tiranës me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Nga Se
Ramush Haradinaj president ose vendi shkon në zgjedhje, AAK kërcënon sërish koalicionin Ramush Haradinaj është emri i vetëm që AAK-ja ka për president dhe synon Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kandid
"Lufta" AAK-LDK për postin e Presidentit, vjen reagimi nga VV Çështja e zgjedhjes së presidenti ka “çarë” në masë të madhe koalicionin mes LDK-së dhe AAK. Deputetja e kësaj partie