999 rezultate për

racizmit

Lampard reagon ashpër kundër racizmit ndaj Tammy Abraham Lampard vazhdon ta mbrojë të riun, Tammy Abraham, pasi humbi penalltinë në finale të Superkupës së Evropës kundër Liverp
Lojtarët e Premier Ligës kundër racizmit, përkrahin sulmuesin e Chelsea Azpilicueta ka treguar përkrahjen e tij për Tammy Abraham pasi në rrjetet sociale pati thirrje raciste për të, pasi që a
Raheem Sterling vlerësohet me çmim për qëndrimin kundër racizmit Raheem Sterling vlerësohet me çmim nga "BT Sport Industry Awards" për qëndrimin e tij të fortë kundër racizmit në futbol
Pas Salah, edhe Mbappe bie pre e racizmit (FOTO LAJM) Federata fraceze e futbollit ka nisur një hetim për shkak të një shkrimi kundër Kylian Mbappe në shënje racizmi. Kjo
Jo racizmit: "San Paolo" është i gjithi Koulibaly (FOTO LAM) Fëmijë dhe të rritur, burra e gra, italianë dhe të të huaj. Nuk ka rëndësi cilët janë dhe nga vijnë, sepse në stadium
Sarri: Duhet të luftojmë kundër racizmit Racizmi, kohëve të fundit është duke u kthyer në një problem shumë serioz në botën e futbollit. Fillimisht, në Premie
Icardi në mbështje të Koulibalys: Ti themi STOP racizmit Mbrojtësi enegalez, Kalidou Koulibaly ishte subjekt i koreve raciste gjatë ndeshjes së mbrëmshme, me napolitanët që kanë
Nga Boateng tek Eto, futbollistët që kanë rënë pre e racizmit në Serinë A Koret raciste në drejtim të futbollistve me ngjyrë tashmë në Itali është bërë traditë. Nuk është rasti vetëm i Koulibal
Shpërthen deputetja greke: Edhe sa emigrantë do vajtojmë si viktima të racizmit? Ka shkaktuar shumë reagime vrasja e 63-vjeçarit nga Berati, Petrit Ziflle, në Korfuz. Ai u vra nga nga një shtetas gr
Ozil u largua nga Gjermania, shihni çfarë kanë bërë lojtarët turq në një ndeshje miqësore (FOTO LAJM) Në Turqi duket se janë të gjithë të bindur se largimi i lojtarit Mesut Ozil nga skuadra e Gjermanisë ka qenë për shkak t
Balotelli bie sërish "pre" e racizmit Në miqësoren e djeshme ndaj Arabisë Saudite, Mario Balotelli ka rënë sërish pre e sulmeve rraciste. Sulmuesi debutoi
Fliste kundër racizmit, kolegët e lidhin në karrige Një grua e cila ankohej për rracizmin dhe paragjykimin e fortë ndaj grave në një agjensi qeveritare skoceze thotë se ësh
Trump ofendon emigrantët, OKB reagon ndaj racizmit Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët
La arbitrimin se e tallnin, tani synon kreun e Federatës Hoqi dorë nga arbitrimi prej racizmit, ish-gjyqtari kandidat për kreun e FSHF-së 5 Janar, 2018 ShareTweet+ 1Mail Zgje
Londër/ Protesta kundër ndalimit të burkinit në Francë Në Londër, është mbajtur një protestë ku kundërshtohet ndalimi i burkinit në Francë. Në protestën e organizuar nga o
Britani/ Protestat kundër racizmit bllokojnë qarkullimin ( VIDEO) Fushata “ Black Lives Matter” ( Jetët e njerëzve me ngjyrë kanë rëndësi), ka bllokuar rrugët që të çojnë në aeroportin m
Shehi: Thirrjet raciste në Moskë më kujtuan Beogradin (VIDEO) Një vit pas skandalit të dhunës dhe racizmit nga huliganët serbë në Beograd, Orges Shehi përjetoi të njëjtat thirrje ant
Borussia: Nuk ka birra për tifozët racistë "Kein Bier fur Rassisten!". Kjo është nisma më e fundit e Borussia Dortmund në luftën kundër racizmit në futbollit. "Nuk
Lufta kundër racizmit, nderohet Samuel Eto'o (FOTO LAJM) Samuel Eto'o nderohet me medaljen e tolerancës për punën e madhe që ka bërë gjatë këtyre viteve në luftën kundër racizmi
Për shkat të racizmit, suedezët ndryshojnë emrat e zogjve Suedia së fundmi ka marr një vendim që për hir të racizmit të ndryshojë emrat e zogjve. Gjatë historisë suedezët kanë pë