999 rezultate për

rĂrĂ

TRAGJEDI/ 6 gra të vrara në 6 muaj, 270 burra shqiptar të arrestuar “Mos hesht. Dhuna është krim”. Ky është apeli sensibilizues i vendosur në Policinë e Shtetit për çdo femër apo edhe mash
Tronditëse: Vajzat e vetëvrara në Prizren ishin shoqe klase, të dyja kërcyen nga banesat Prizreni është tronditur në dy javët e fundit nga dy ngjarje të rënda. Dy femra të reja janë vetëvrarë në dy javët e fun
Shqipëria rrezikon të humbasë Panuccin, mediat italiane e bëjnë me ekip të ri “La Nuova Ferrara”, e cila është mediat e qytetit të Ferrarës ku gjendet edhe ekipi i SPAL, ka publikuar sot një lajm me
Mbërrijnë në Lezhë trupat e dy motrave të vrara në Zvicër Ditën e sotme kanë mbërritur në Lezhë trupat e pajetë të dy motrave të cilat u vranë nga bashkëshorti i njërës prej tyre
Detaje të reja nga vrasja e dy femrave shqiptare në Zvicër Me dy gra të vrara ka përfunduar një tragjedi e shkaktuar nga shqiptari nga Kosova R.B. 54 vjeç që jeton në Zvicër, mëng
Gattuso, ngushëllimi për zemrat e vrara të tifozëve të Milanit (VIDEO) "Një tjetër copëz e Milanit kthehet në krye të skuadrës". Kështu e nis prestigjiozja "Gazzetta dello Sport" lajmin se Ge
Atletiko mendon ta gjejë tek United zëvendësuesin e kapitenit Gabi Sipas gazetës spanjolle AS, spanjollët e Atleticos po planifikojnë një transferim gjatë afatit kalimtar veror për Herrer
Gjendet arka e Noa-s? (FOTO LAJM) Hetuesit e arkës besojnë se kanë gjetur gjurmë të një strukture druri në malin Ararat, të njohur edhe si Mali Agri në Tu
Barcelona do ti përkujtojë viktimat e vrara në mënyrë speciale në ndeshjen e të djelës Emri "Barcelona" do të shkruhet në anën e pasme të fanellave të lojtarëve të Barçës kur ata përballen me Real Betis të d
Si të shëroni këmbët e vrara nga këpucët Ju ka ndodhur që këpucët tuaja te sapo veshura t’ju shkaktojnë dhimbje deri në çarje të këmbëve.Këpucët e reja gjithmonë
Ferrara parashikon sfidën Napoli-Juve: Ja kush fiton sonte ... Sonte në mbrëmje luhet super ndeshja e javës së 30-të në Seria A mes Napolit dhe Juventusit. Ciro Ferrara, ka luajtu
Si të trajtoni të vrarat nga këpuca në kushte shtëpie Duhet ta pranojmë që sandalet dhe këpucet pranverore kanë një minus të madh: flluskat që formohen në shputat e këmbëve.
Babai shqiptar vdes në krahët e vajzës 12-vjeçe në Itali Një vajzë shqiptare vetëm 12-vjeçe ka përjetuar momente tmerri, teksa babai i saj Leonard File ka ndërruar jetë në krahë
 Si të shëroni këmbët nga të vrarat e këpucëve Këpucët e reja gjithmonë shfaqin probleme në këmbë tona. Ato mund të shkaktojnë vrarje të ndryshme në këmbë të cilat bëh
Deklararata për “bashkim kombëtar” e Edi Ramës, Kathimerini: Rama po sillet si injorant në histori Gazeta prestigjoze greke “Kathimerini” ka shkruar lidhur me deklaratat e Edi Ramës për bashkim mes Kosovës dhe Shqipëris
E cilësojnë të "sëmurë", modelja pozon me kafshët e vrara (FOTO LAJM) Pasioni i saj më i madh është që të pozojë me kafshë të ngordhura, por kjo nga ambientalistët është cilësuar si një dësh
Kurbin, nënë e bijë gjenden të vrara në banesë Nënë e bijë janë gjetur sot pajetë në banesën e tyre në fshatin Fushë Kuqe të Kurbinit. Dyshohet se nëna Mimoza Keqi ka
Babai i tri vajzave të vrara: Fjalët e fundit që më thanë vajzat Bashkim Dobrushi, babai i tre vajzave të cilat u vranë nga e ëma, flet për herë të parë për ngjarjen në emisionin Pasdit
Kosova e Serbia kanë të tjera sfida përprara Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Ivica Dacic kanë shërnguar sërish sot duart në forumin "Eu
Francë, gjende të vrara tre gra kurde Tre gra kurde janë vrarë me armë zjarri në Paris, të treja me shenja plumbi në kokë. Sipas mediave franceze trupat janë