999 rezultate për

rĂndĂ

Ky është regjimi ushqimor për të parandaluar kancerin gjirit Diagnostikimi i hershëm dhe trajtimi janë rruga e duhur për të fituar ndaj betejës me kancerin e gjirit. Por kjo nuk ësh
Parandalohet "vjedhja e shekullit" nĂ« Gjermani, arrestohet njĂ« shqiptar Parandalohet ajo qe mediat gjermane e cilesojne “plaçkitja e shekullit”. Plani i nje shqiptari dhe nje shtetasi italian
Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
I thanĂ« se djali ishte vdekur gjatĂ« lindjes, nĂ«na merr pas 35 vitesh lajmin e pabesueshĂ«m Historia e dhimbshme e njĂ« çifti, qĂ« prej 35 vitesh janĂ« nĂ« kĂ«rkim tĂ« djalit tĂ« tyre, Ă«shtĂ« rikthyer sot nĂ« emisionin ‘M
Inter ka gati rinovimet Dyshja e Interit, Samir Handanovic dhe Joao Miranda, pritet të nënshkruajnë kontrata të reja me klubin. Sipas Tuttosport
Pamje dramatike: Ushtarët gjermane parandalojnë gjakosjen e shqiptarëve dhe serbëve (VIDEO) Kjo video dramatike tregon momentin kur ushtarët serbë për pak kishin vrarë një shqiptar duke qëlluar në ajër, dhe ishin
Rëndësia e fibrave në organizmin tonë Fibrat dietetike janë një përbërës i karbohidrateve komplekse. Fibrat prodhohen vetëm nga bimët; mishi nuk ka të tilla.
Parandalohet tragjedia në Kamzë, 3 të mitur rrezikuan të digjen në banesë Një zjarr është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike në një banesë në Kamzë. Ngjarja e rëndë ka rrezikuar jetën e 3
Bima që parandalon rënien e flokëve, rritet pikërisht në Shqipëri Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve
Eranda Libohova këndon brenda një fuçie me rrush (VIDEO) E kthyer tashmë në një traditë në Berat, festa e vjeljes së rrushit ka mbledhur prodhues verash, turistë por dhe shumë t
QĂ«lloi me armĂ« mbi policinĂ«, kush Ă«shtĂ« biznesmeni “gangster” nga Saranda Policia e SarandĂ«s ka vĂ«nĂ« nĂ« pranga njĂ« biznesmen tĂ« njohur pasi ka kundĂ«rshtuar me armĂ« forcat blu me armĂ« e mĂ« pas Ă«s
5 arsyet përse shkaktohen gazrat e tepërt dhe si t'i parandaloni Ndonëse është një proces mëse normal i organzimit, lëshimi i gazrave konsiderohet një veprim i turpshëm në publik apo në
Zaev për vizitë në burgun e Idrizovës Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, Avokati i Popullit, Ixhet Memeti dhe drejtoresha ekzekutive e Komitetit të Helsin
KĂ«to janĂ« gjĂ«rat qĂ« duhet t’i bĂ«ni pĂ«r tĂ« parandaluar sulmin nĂ« tru Sulmi nĂ« tru Ă«shtĂ« njĂ« fenomen shqetĂ«sues qĂ« mund tĂ« parandalohet duke pĂ«rdorur ushqimet e nevojshme tĂ« cilat ndihmojnĂ«
Higjiena e gojës, këshillat për të parandaluar prishjen e dhëmbëve Sipas Shoqatës së Stomatologëve Shqiptarë, sëmundjet e gojës janë më të përhapurat dhe prekin rreth 90 për qind të popul
4 ekzaminimet që parandalojnë dy lloje tumoresh! Në shumë vende, perceptimet negative publike dhe stigma e lidhur me kancerin i ndrydh diskutimet publike. Kjo pengon për
Nis reforma në administratë, ky është institucioni i parë në listë Ditën kur kryeministri Rama deklaroi emrat e ministrave të mandatit të dytë theksi u vu në një reformim të plotë të admi
Dy trajtime natyrale që parandalojnë dhe shkrijnë gurët në veshka Gurët në veshka janë masa të forta kristalinash me forma dhe përmasa të ndryshme që formohen brenda sipërfaqes së veshka
2 metoda natyrale për të parandaluar djersitjen Në këto ditë të nxehta vere është e pamundur të mos djersijmë më shumë se zakonisht. Kjo, sepse vetën në këtë mënyrë tru
Trondit e moshuara nga Saranda: Më ndihmoni, im bir do t'më vrasë Ditën e djeshme policia e Sarandës ka vënë në pranga 29-vjeçarin Enea Qendro i cili akuzohet se ka dhunuar fizikisht dhe