999 rezultate për

qyteze

Këta janë hajdutët e çuditshëm, me eskavator vjedhin gjithë bankomatin (VIDEO) Këta hajdutë në Danimarkë nuk e dinë se çfarë është frika. Në qytezën e Ringe, ata përdorën një ekskavator të madh pë
Pamje nga fundi i botës, tornado zjarri shkatërrojnë një qytezë të tërë (VIDEO) Një video e tmerrshme është publikuar në rrjete sociale, që shfaq një ‘tornado zjarri’ në Kaliforni, përderisa zjarret a
Njihuni me qytezën ku nuk ekziston krimi, ka edhe shumë vende të lira pune Edhe pse tingëllon si diçka shumë e bukur për të qenë e vërtetë – në fakt ekziston një qytezë me rrugë të mbuluara me pl
Njihuni me kandidaten që shpërndan miliona në fushatë për një qytezë në Maqedoni Kandidatja për kryetare të Komunës së Haraçinës Melikie Ramadani Halimi nga partia e LSDM-së, gjatë një emisioni ku isht
Belshi kthehet në destinacion turistik, grupet folklorike i japin ngjyra qytezës (FOTO LAJM) Belshi është kthyer në një atraksion të vërtetë turistik gjatë këtyre muajve të fundit. Numri i vizitorëve nga jasht
"Festa e Afërditës" në Belsh, zonës i rikthehet vëmendja e munguar (FOTO LAJM) Belshi është duke u kthyer në një destinacion të mirëfilltë turistik kohët e fundit. Përmirësimet e theksuara në inf
Shqiptari tmerron italianët, i shkon ish-gruas në punë dhe... Një shqiptar është arrestuar nga Policia në Itali, pasi ka kërcënuar me jetë ish-gruan e tij. Ai është 36-vjeçar, por em
Ngjarja në Berlin zyrtarisht sulm terrorist, ISIS merr përgjegjësinë I ashtuquajturi “Shtetit Islamik” ka marrë përgjegjësi për sulmin e mbrëmjes së të hënës në Gjermani. Një kamion ësh
Fadromat e IKMT prishin 23 objekte në Belsh. Ky është projekti për rehablitimin e qytezës (FOTO LAJM) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ditën e sotme ka nisur aksionin për prishjen e të paktën 23 objekteve nj
Papa viziton Amatriçen e shkatërruar nga tërmeti (FOTO LAJM) Papa Françesku ka bërë një vizitë surprizë në Amatrice, qytezën që mbeti e shkatërruar pas tërmeteve të fuqishme që godi
Greqi/ Ishulli turistik përfshihet nga flakët Ishulli "Eubea", në Greqi është përfshirë nga flakët dhe si pasojë rreth 200 zjarrfikës të ndihmuar dhe nga helikopterët
Njihuni me qytezën që ruan fotot tuaja në "Facebook" Qyteza "Prineville", në Oregon të SHBA-ve, është vendi ku "Facebook" ,ndërtoi qendrën e parë të të dhënave. Bëhet fja
Perros Guirec, qyteza e veshur kuqezi Është veshur kuqezi, qyteza e Perros Guirec në Francë. Gjëja e parë që të bie në sy, sapo hyn në qytet janë flamujt e Sh
Rishfaqet pas 30 vitesh qyteti i përmbytur (FOTO LAJM) Në Amerikën e Jugut është zbuluar një qytezë e fshehur prej 30 vitesh. Zbulim i i tij është bërë i mundur nga fenomeni "
Në këtë qytet datën e dasmës e vendos berberi (FOTO LAJM) Prej 6 vitesh në qytezën Mihalgazi të Eskishehir-it datat e dasmave i vendos berberi Rıza Tek, i cili prej 30 vites
Nga mungesa e trajtimit të duhur mjekësor, një "qytezë" vdes për çdo vit në Kosovë Nga pakujdesia e institucioneve, nga sistemi i degraduar shëndetësuar, nga mungesa e diagnostifikimit, e mungesa e vulln
Brezovicë, orteku i borës bllokon rrugën dhe qytezën (FOTO LAJM) Si pasojë e reshjeve të dendura të borës gjatë dy ditëve të fundit është bllokuar Brezovica. Një ortek ka rënë në rrugë,
Përplaset me fuoristradën, vdes 26-vjeçarja shqiptare Një 26- vjeçare shqiptare humbi jetën në një aksident automobilistik në Itali. Sipas mediave italiane Blerta Delaj u për
Qytezë luksoze gjashtë hektarëshe në det Kompania franceze, “Bouygues”, është përzgjedhur nga princi i Monakos, Alberti II si operator për projektin e tij që të
"Brazil 2014", Gjermania ndërton "qytezën" e saj (FOTO LAJM) Kombëtarja gjermane e futbollit ka vendosur të ndërtojë një qytezë të gjithin për vete. Kompleksi i ri rezidencial "Camp