999 rezultate për

qytetin

Një Tiranë ndryshe, çfarë ndodh çdo ditë në kryeqytetin që gëlonte zhurma (FOTO LAJM) Pandemia zbehu edhe jetën në kryeqytet. Aty ku çdo ditë shihje rrugë, dyqane, kafene e lokale plot sot mbizotëron heshtj
Tirana bosh, gjobat e majme e frika nga COVID-19 zbrasin kryeqytetin (FOTO LAJM) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Ven
Koronavirusi/ 43 inspektime në Tiranë e Durrës, bllokohet dhe gjobitet një fasoneri Gjatë kontrolleve dhe inspektiemve të kryera nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, për zbatimin dhe respektimin e masa
Erdhën nga Italia 5 ditë më parë, familja e përmetarit vetëkarantinohet 11 të prekur dhe 1 e vdekur, ky është bilanci i koronavirusit në Shqipëri. Një tregtar i vogël në qytetin e Përmetit
Njihuni me qytetin më të ftohtë në botë (FOTO LAJM) Qyteti më i ftohtë në botë llogaritet të jetë Jakutsk, kryeqytet i rajonit të Jakutija-s në Rusi. Temperaturat në dim
Masakra me 11 viktima në Gjermani, gjendet letra e autorit të sulmit 11 të vdekur pas të shtënave në Gjermani, në qytetin Hanau. Prokuroria e Përgjithshme flet për dyshim terrorist me motiv
Historia e panjohur dhe tragjike e eliminimit me tank të dy shokëve nga Shkodra Publikohet historia e panjohur e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy të rinj, Fatmir Gusha
Messi udhëton në Dubai, por jo për futboll apo pushime Lionel Messi udhëtoi në Dubai duke përfituar nga dy ditë pushimi që Quique Setién u ka dhënë stafit për të përmbushur di
Kukësi "krehet" nga Policia e Shtetit, sekuestrohen makinat luksoze Policia e Shtetit ka zhvilluar një aksion blic në qytetin verior, Kukës. Burime kofidenciale bëjnë me dije se janë s
Google shpall qytetin më romantik shqiptar Është dëgjuar të flitet për qytete romantike në botë. Nga kërkimet e bëra në Google nga shqiptarët del se Berati është q
Me maska dhe kallashnikovë, efektivët e policisë blindojnë qytetin e Fierit Duket se forcat e Policisë nuk janë akoma të qeta dhe vazhdojnë kontrollet intensive nëpër qytetet e Shqipërisë. Edhe
"Lufta me plumba" në pedonale, rrëfehet vëllai i polices që i vunë tritolin: Shokët s’dinin gjë! Zbardhet dëshmia e njërit nga protagonistët e atentatit me armë në Shkodër, ku u tentua të vritej me pistoletë Mirsad Me
Grabitet një filial banke në Durrës Një person i maskuar ka grabitur ditën e sotme një filial që jep kredi në qytetin e Durrësit. vijon...
Aksion "blic", kontrolle të shumta në akset kryesore në qytetin e Fierit (VIDEO) Në akset hyrëse dhe dalëse të qytetit të Fierit është shtuar prania e uniformave blu dhe forcave të ndërhyrjes së shpejt
Koronavirusi shkakton 500 viktima , "ngrin" jeta në Kinë Koronavirusi ka marrë mbi 490 jetë deri tani. Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë njoftoi se gjatë të martës vd
Rrëfimi i një marokeni: Me transport sekret nga Shkodra, arrita në Spanjë Dy muaj rrugëtim, marokeni tregon si kaloi nëpërmjet Shqipërisë për të shkuar në BE. Një shtetas nga Maroku, i cili k
OFL mësyn edhe në Elbasan, familja Çapja vetëm 48 orë kohë afat Operacioni Forca e Ligjit po zhvillon dy aksione paralele sot në qytetin e Shkodrës dhe në qytetin e Elbasanit. Buri
Fillimi i muajit, çfarë do të ndodhë me temperaturat Sipas MeteoAlb, paraditja në vendin tonë do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat e pakta në zonat Lindore.
Dalin pamjet, si i vidhte banesat dhe dyqanet i riu në Peshkopi (VIDEO) Policia Dibër ka zbardhur 2 vjedhje të ndodhura më parë dhe ka arrestuar në flagrancë një 26-vjeçar. Shtetasi J.B. dy
"Tmerri" i banesave dhe lokaleve në peshkopi, ndalohet i riu Policia Dibër ka zbardhur 2 vjedhje të ndodhura më parë dhe ka arrestuar në flagrancë një 26-vjeçar. Shtetasi J.B. dy