999 rezultate për

qytetin

I prekur nga COVID-19 ndahet nga jeta një nga themeluesit e PD Një ndër figurat kryesore të Partisë Demokratike në Durrës, Nevruz Çela, është ndarë nga jeta. Lajmin e ka bërë të di
Azerët u marrin armenëve qytetin e humbur në vitin 1993 (VIDEO) Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev njoftoi në profilin e tij në Twitter se ushtria azerbajxhanase kishte çliruar qe
Politikani serb provokon shqiptarët: E quan Shkodrën qytet antik të Serbisë! (FOTO LAJM) Një politikan serb ka vendosur të trazojë ujërat, duke bërë një deklaratë të fortë për qytetin verior të Shqipërisë, Shk
Ra në duart e OFL-së, kush është biznesmeni që i dogjën "bishën" luksoze në Elbasan Makina e biznesmenit Elis Bahushi në qytetin e Elbasanit është djegur gjatë natës. Mjeti luksoz, tip Porsche me targë AA
Vlora sërish në "lupën" e kontrolleve, FSHN dhe Policia zbarkojnë në qytetin bregdetar Prej disa ditësh në qytetin e Vlorës, vijojnë kontrolle në rrugët kryesore. Policia e Vlorës në bashkëpunim me të Tir
Drita shkruan histori në kryeqytetin e shqiptarëve, kalon në turin e 3 të Europa League (VIDEO) Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar, pasi bëhet skuadra e parë vendore që do të marrë pjesë në rrethin e tret
Plas me armë në Shkodër, ka të plagosur Të shtëna armësh janë dëgjuar mesditën e sotme pranë kryqëzimit të “Prek Calit” në qytetin e Shkodrës. Mësohet se ës
Pamje të fikshme: Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ndodhi sot në kryeqytetin libanez, Bejrut duke dëmtuar ndërtesat dhe zyrat përreth qytetit.
Shumë njerëz nën rrënoja, dy shpërthime të fuqishme trondisin kryeqytetin libanez Shpërthime të fuqishme kanë tronditur kryeqytetin libanez, Beirut. Shpërthimi ndodhi përpara aktgjykimit të një gjyqi
Pas deklaratave të forta për Durrësin, Hygerta Sako rikthehet në qytetin e lindjes (FOTO LAJM) “Unë e kam braktisur, nuk shkoj në Durrës, sepse nuk gjej më asgjë nga ajo çfarë kam përjetuar dhe unë kam përjetuar fëm
Shpërthim me lëndë plasëse në Durrës Një shpërthim me lëndë plasëse ndaj një makine ka ndodhur në qendër të qytetit të Durrësit. Sipas burimeve, ngjarja ka n
Aksident i trefishtë në Elbasan, shoferi i motorit përfundon nën makinë Aksident i rëndë në qytetin e Elbasanit. Pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit, dy makina dhe një motor janë përpl
"Fotografia e nënës suaj do jetë këtu", fushata e frikshme që po mbahet në qytetin shqiptar Dikush mund ta marrë si "mallkim' e tjetërkush do ndërgjegjësohet duke menduar për nënën e tij. Kjo "“fushatë" e frik
Tronditet qyteti, të shtëna me armë në Shkodër Të shtëna me armë zjarri kanë tronditur pasditen e sotme qytetin verior të Shkodrës. Të shtënat janë dëgjuar në zonën
Gjendet i pajetë trupi i një 68-vjeçari brenda një garazhi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit. Një 68-vjeçar i pastrehë është gjetur i pajetë në qytetin e El
"Dy lumenjtë" e kuq dhe bardheblu nuk do të ndajnë dot qytetin", derbi i kryeqytetit i lë vendin atij të tamponëve Nga gazetari Altin Sulçe: A e bëri ai tamponin? Pyeti i frikësuar një futbollist për lojtarin x të Partizanit… Më
Digjet statuja e Melania Trump në vendlindjen e saj (FOTO LAJM) Një statujë druri e zonjës së parë të Amerikës, Melania Trump, në qytetin e saj të lindjes Sevenica, të Sllovenisë, ësht
Plas sherri mes të moshuarve në qytetin shqiptar (VIDEO) Një përleshje fizike ka ndodhur mes disa të moshuarve në qytetin e Mitrovicës. Sikundër mund të shihni dhe nga pamje
Brescia nis procedurat pa humbur kohë, përfundon kontratën me Balotellin Balotelli është jashtë ekipit që nga rifillimi pasi pati debat me pronarin e Brescia Massimo Cellino. Këtë mëngjes, u
"Gjyshi shoqëroi Ismail Qemalin e firmosi pavarësinë", historia tragjike e familjes së pasur Publikohet historia e panjohur e familjes së madhe Sefa nga qyteti i Lushnjes, e cila që nga periudha e pushtimit osman