999 rezultate për

qytetin

Lori ikën nga Shqipëria dhe vendoset në qytetin që ëndërrojnë të gjithë (FOTO LAJM) Tre ditë më parë, trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha, festoi 25-vjetorin e lindjes. Në profilin e saj në Instagram
"Alarmohet policia, Balili ndodhet në Shkodër?" Çfarë ndodhi në qytetin verior Natën e së mërkurës deri në mëngjesin e së enjtes në Shkodër është organizuar një aksion policor me qëllim kapjen e të s
Takimi Shqipëri-Kosovë, kur dhe ku mblidhen dy qeveritë Mbledhja e fundit mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës u mbajt në qytetin e Korçës, ndërsa këtë radhë ëhstë ve
"Nëna e të gjitha bombave", si u zhduk nga faqja e dheut qyteti bregdetar (FOTO LAJM) Uragani Michael ka shkatërruar qytetin Mexico Beach në veriperëndim të Floridas në SHBA, thanë zyrtarët. Kur Uragani
Tmerr në Kinë, papritur një vrimë përpin njerëz (VIDEO) Dy njerëz vdiqën në jugperëndim të Kinës, pasi një vrimë e madhe përpiu katër këmbësor në dielën pasdite. Vrima e mad
Ushtria shqiptare zbarkon në Mitrovicë, çfarë po ndodh në qytetin e kontestuar (FOTO LAJM) Një grup i forcave të armatosura të Republikës së Shqipërisë gjenden në këto momente në territorin e Kosovës duke u stër
Me sëpata e shkopinj, shqiptarët alarmojnë qytetin italian Pesë shqiptarë janë përleshur me njëri-tjetrin jashtë një lokali në Chieti të Italisë mbrëmjen e djeshme. Të ndarë
Katastrofa nga uragani, uji e kthen qytetin në një ishull (FOTO LAJM) Përmbytjet e shkaktuara prej uraganit Florence, praktikisht po e shkëpusin qytetin bregdetar te Wilmingtonit nga pjesa t
Vullnetarët shkojnë të pastojnë qytetin shqiptar po habiten nga ajo që shohin (VIDEO) Një qytet shqiptar në Kosovë është i pazakontë në llojin e tij për pastërtinë. Aksioni i djeshëm për pastrimin e mbet
Stuhia e pazakontë në qytetin e qetë (VIDEO) Këto imazhe mahnitëse kapën momentin kur një tornado e madhe kaloi përmes Krimesë, duke shkaktuar shkatërrime dhe ndërpr
Marchisio i zhënjyer nga Juve: Ndihem keq që më trajtuan ashtu Claudio Marchisio, pas 24 vitesh i ka dhënë lamtumirën klubit të Juventus. Megjtihatë ai nuk është tërhequr nga futb
DOSJA SHKODRA/ Nga Çim Cafi, tek Indrit Bajri dhe Vid Shega: Vrasjet e bujshme që tronditën qytetin (FOTO LAJM) Vrasjet mafioze të muajve të fundit kanë kthyer vëmendjen e opinionit publik nga Shkodra, megjithatë ky qytet është kara
Dënimi qesharak i gjykatës gjermane për vrasjen e një të miture Një gjykatë në Gjermani dënoi një emigrant me tetë vjet e gjysmë burgim për vrasjen e ish të dashurës së tij 15 vjeçe. E
Kaos në Durrës pas shiut të mëngjesit Kanë mjaftuar pak reshje shiu mëngjesin e sotëm, që në qytetin e Durrësit të përmbyten disa nga rrugët. Bllokimi i pu
Tragjedia Morandi, tifozët e Sampdorias shesin fanella për të "ndërtuar" qytetin Pas tragjedisë së 14 gushtit të shumta kanë qënë ndihmat për të mbijetuarit e fatkeqësisë së Ponte Morandi në qytetin e
Saranda, qyteti i bukurisë së kaltër Reportazh/ nga Fatbardha Bushi Dalëngadalë dita niset për në drejtim të qytetit të Sarandës. Zgjohet e rra
“FDI Magazine”: Veliaj, kryebashkiaku që shëmbëllen me Trudeau dhe Macron, po transformon Tiranën Një tjetër media ndërkombëtare i ka bërë jehonë transformimit që po pëson kryeqyteti shqiptar, Tirana. “FDI Magazine” që
I zhytyr në “ar”, njihuni me qytetin magjik (FOTO LAJM) Në Meksikë gjendet Izamal, apo ndryshe qyteti i verdhë që botërisht njihet si qyteti magjik, pasi ka histori, bukuri dhe
Stuhia e rërës mbulon qytetin në SHBA Stuhia e Monsoonit goditi Phoenix-in në SHBA të enjten në mbrëmje. Moti Kombëtar njoftoi se gjatë stuhisë shikimi ishte
Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në