999 rezultate për

qyteti

Sintra, qyteti misterioz që frymëzon shkrimtarët (FOTO LAJM) Sinta është një nga vendet më të bukura dhe më misterioze në botë, që ka frymëzuar mjaft shkrimtar e poet botërorë. N
Gafë apo dredhi e policit? Ja skandali që fshihet pas arrestimit të "fakirit" në Elbasan (VIDEO) Arjet Jança, nënoficeri i policisë që u bë protagonist në video teksa dhunoi dhe prangosi një burrë në mes të qytetit tw
Shkon në 30 numri i të vdekurve nga vërshimet në Iran Ka shkuar në të paktën 30 numri i të vdekurve nga vërshimet në një provincë në veriperëndim të Iranit, ndërsa dhjetra të
Përplasi makinën me një pemë, humb jetën 24 vjeçari nga Vinica Një aksident i rëndë ka ndodhur në hyrje të qytetit të Koçanit në Maqedoni. Aksidenti rezultoi fatal për 24 vjeçari n
Sulm me bombë pranë komisariatit të policisë në Turqi (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur poshtë një stacioni policie në qytetin Diarbakir, në Turqi. Policia ka raportuar
Shembet parkingu në Meksikë, 7 të vrarë Të paktën shtatë punëtorë kanë ndërruar jetë në kryeqytetin e Meksikës pasi një parking në ndërtim e sipër u shemb. S
Maniaku i Qytetit Studentit tmerron vajzat me veprime të turpshme (VIDEO) Një person i cili nuk mund të quhet ndryshe veçse maniak, është filmuar në Qytetin Studenti në Tiranë duke nxjerrë organ
Alarmohet Norvegjia, gjendet bombë në qendër të kryeqytetit Policia norvegjeze ka bërë me dije se ka gjetur “një pajisje e ngjashme me bombë” në kryeqytetin Oslo dhe për këtë arsye
SULMI/ Shkon në 21 numri i të vrarëve në një kishë në Egjipt (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Egjiptin mëngjesin e sotëm. Sipas medieve raportohet se shpërthimi ka ndodhur në n
Vrasja e Artan Çukut, bllokohen të gjitha hyrje-daljet e kryeqytetit Artan Çuku, ish-drejtori i Policisë Vlorë humbi jetën sonte nga një atentat me armë zjarri, vetem 50 metra larg nga bane
Nuk mjaftuan 59 "tomahawk", Asadi ngre avionët nga baza e bombarduar dje (FOTO LAJM) Avionët luftarakë sirianë u nisën nga baza e njëjtë që u godit nga raketat e SHBA-së të premten, për të kryer bombardime
Këshilli Bashkiak, Veliaj: Qyteti kërkon punë, të bashkëpunojmë Këshilli Bashkiak diskutoi sot një sërë vendimesh të rëndësishme për kujdesin social si dhe për përmirësimin e infrastru
OKB mblidhet urgjentisht për sulmin kimik në Siri Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka dhënë urdhrin për të mbajtur një mbledhje urgjente pas sulmeve me armë k
Kina me një superqytet të ri për t'iu shmangur ndotjes Një rajon deri tani i panjohur, pranë kryeqytetit kinez të mbytur nga smogu, është bërë objektivi i blerësve të shtëpive
Publikohen pamje të reja të kamikazit që hodhi veten në erë në Shën Petersburg (FOTO LAJM) Komiteti hetues rus ka konfirmuar identitetin e kamikazit që aktivizoi bombën në metronë e Shën Petersburgut. Identit
Vrau gjyshen 80-vjeçare, dëshmitari: I vranë, ja si është e vërteta… Ditën e sotme në Durrës ka ndodhur një ngjarje makabre ku sipas raportimeve të para një djalë 25 vjeçar i identifikuar s
Sulmi në Rusi, Shën Petersburgu shpall tri ditë zie Autoritetet e Shën Petersburgut kanë shpallur tri ditë zie pas për disa shpërthimeve në metro-në e qytetit që i morën je
LAJMI I FUNDIT/ Pogradecarit i hedhin makinën në erë me eksploziv Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qyteti i Pogradecit. Burime zyrtare nga
Erdogan-Zvicrës: Një organizatë terroriste po merr në dorë rrugët e qytetit Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka kritikuar të dielën qeverinë zvicerane e cila lejoi protestat kundër tij
"Në Milano për punë", Armina Mevlani shkëlqen rrugëve të qytetit (FOTO LAJM) Armina Mevlani arrin të jetë gjithmonë e përfolur në media për çdo të re që ajo bën në jetën e saj. Blogerja e njohu
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.