999 rezultate për

qytetet

Qytetet shqiptare me burrat dhe gratë më “dembelë” Në fund të tremujorit të tretë në vend kishte 943 mijë persona të konsideruar inaktivë, të cilët janë mbi 15 vjeç dhe të
Moti i keq përfshin Shqipërinë, OSHEE zbulon dy qytetet pa energji elektrike "OSSH thekson se grupet e avarisë janë në terren dhe po punojnë për rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët." O
Bora mbulon qytetet e Kosovës Në vise të caktuara të territorit të vendit tashmë ka filluar bora e parë për këtë sezon dimëror. Njëjtë ka ndodhur e
Qytetet në mbështetje, edhe Saranda proteston për Klodianin Protestat për Klodian Rashës tashmë prej disa ditësh janë shtrirë në të gjithë vendin. Në Sarandë sonte ishte protes
Javën tjetër nis dëbora, qytetet që do zbardhen Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e
Fshatrat e qytetet e Kosovës që "flenë" mbi ar Në Strategjinë minerare të Kosovës janë paraqitur të dhëna për pasurinë nëntokësore të vendit. Ari është njëri prej mine
Shqiptarët po ikin, kush janë qytetet që po braktisën më shumë Anketa e madhe e emigracionit, e zhvilluar vitin e kaluar nga INSTAT, në rreth 20 mijë familje në të gjithë vendin, ka g
Zbardhet urdhri: Çfarë do ndodhë me shkollat dhe qytetet më të rrezikuara nga COVID-19 Pa asnjë të dhënë mbi incidencën e transmetimit të virusit gjatë orëve të natës, bazuar vetëm në eksperiencën e vendeve
Qytetet më të ftohta në botë Për shumicën e njerëzve, moti i ftohtë në dimër do të thotë vendosje e një batanije shtesë. Por ka disa vende në Tokë
Qytetet që patën më shumë reshje gjatë natës, si pritet të jetë koha në vazhdim Meteorologët thonë se prej orëve të mesditës së sotme, reshjet do të humbin intensitetin dhe do bëhen më lokale. Njëkohë
Qejflinj apo me halle? Këto janë qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse në vendin tonë Zbuloni qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse të Shpenzimet për pije alkoolike dhe duhan të familjeve shqiptare kanë a
317 raste të reja me Covid-19, katër viktima 317 raste të reja, 4 viktima dhe 104 persona të shëruar është bilanci me koronavirus në 24 orët e fundit. Njëherësh ky b
E para Tirana, cilat kush janë pesë qytetet më të goditura nga pandemia e COVID-19 Fillimi i kësaj jave ka sjellë shtim të rasteve të reja me COVID-19edhe në rrethe. Të hënën, veç Tiranës, një numër i ko
Lajme të mira: 35 milion euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës BE po mbështet Shqipërinë për të përmirësuar rrjetin e saj rrugor, hekurudhat, infrastrukturën detare dhe pikat e kalimi
Mos iu ndani çadrave deri në 1 tetor, qytetet që do të "mbyten" nga reshjet e shiut Stina e vjeshtës ka nisur me reshje në të gjithë vendin. Hakil Osmani nga MeteoAlb sqaron se paraditja e të dielës do të
Temperatura ekstreme, këto janë qytetet më të ftohta në botë Për shumicën e njerëzve, moti i ftohtë në dimër do të thotë vendosje e një batanije shtesë, por ka disa vende në Tokë që
Gati 2000 të infektuar, 3 qytetet më të prekura nga koronavirusi në vend Në Shqipëri aktualisht janë 2167 raste aktive të infektuarish me Covid 19. Tre qytetet më të prekura në vend, janë Ti
Qytetet më të "rrezikshme", si u shpërnda sot harta Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus në gjithë vendin. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve
ZYRTARE/ Caktohen qytetet ku do të luhet finalja e Champions League në 4 vitet e ardhshme Liga e Kampioneve do të rifillojë në datën 7 gusht. Pas mbledhjes së sotme të Komiteti Ekzekutiv të UEFA-s u vendos që k
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të