999 rezultate për

qytete

Plas vapa në Greqi, temperaturat arrijnë në 39 gradë (FOTO LAJM) Greqia ka kaluar sot një mot të nxehtë, ku temperaturat kanë shkuar deri në 39 gradë celsius. Shumë qytete janë mbizo
Kanceri po "ha" shqiptarët: Rriten frikshëm shifrat në 2018, qytetet më të rrezikshme (FOTO LAJM) Vdekshëria nga sëmundjet tumorale ka shënuar një rritje të fortë te meshkujt përgjatë vitit 2018, ndërsa në të kundërtën
Zbuloni qytetet më qejflie në vend: Nga kazinotë te palestrat, si u shpenzuan 325 milionë euro për argëtim (FOTO LAJM) Tirana nuk është vetëm kryeqytet, por edhe epiqendra e argëtimit dhe çlodhjes në Shqipëri. Edhe për vitin 2017, Tirana m
Qytetërimet që dikur lulëzonin por sot janë zhdukur (FOTO LAJM) Nga rënia e perandorive të lashta në riemërimin e vendeve ekzotike, harta e botës duket shumë e ndryshme nga ajo që isht
Nesër në këto qytete do të ketë reshje Nesër (e enjte dt.23) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër, Elbasan dhe Tiranë, ndërsa në qarq
Kaos në SHBA, tornadot godasin qytetet njëri pas tjetrit (VIDEO) Stuhitë dhe tornadot e fuqishme kanë goditur sot pjesën veriore të SHBA-së, e jo larg aeroportit të Talasit në Oklahoma
Nga veriu në jug, njihuni me qytetet që kryesojnë për "dembelizëm" (FOTO LAJM) Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqis
Përfundon protesta në dy qytete Në orën 19:30 ka përfunduar protesta në Kukës dhe në Gjirokastër. Partia Demokratike deklaroi se protesta do të zgjasë d
Reka flet për herë të parë pas votimit: Kam marrë vota edhe në qytete maqedonase Jemi shumë të kënaqur nga rezultati dhe jemi pozitivisht të befasuar, tha mes tjerash kandidati Blerim Reka. Ai tha se d
Del harta, në cilat qytete ka marrë më shumë vota kandidati shqiptar (FOTO LAJM) Po vazhdon numërimi i votave në Maqedoninë e Veriut ndërsa në hartë tregohet zonat ku kandidatët kanë marrë më së shumti
7 qytete pushtohen nga bora në Turqi, habiten banorët (FOTO LAJM) Shumë qytete të Turqisë janë suprizuar sot nga reshjet e dendura të borës edhe pse ështv fundi i muajit pill. Duke përfs
Nesër fruthi mund të shpallet epidemi në shkallë vendi Fruthi në vend vazhdon të përhapet. Vetëm gjatë javës së kaluar janë regjistruar gjithsej 126 raste të reja me fruth, me
Këto janë qytetet shqiptare me numrin më të lartë të beqarëve Sipas disa statistikave të publikuara së fundmi nga INSTAT në vendin tonë 32% e meshkujve janë beqarë, kurse mesatarja e
Ndërtimi i 17 shkollave vlerësohet nga Samiti i Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mir
Nesër shtrëngata shiu në këto qytete Dita e nesërme pritet të karakterizohet nga një mot kryesisht i ngrohtë, por ku nuk do të mungojnë as reshjet e shiut në
Zyrtare: Erdogani humbi Stambollin, Ankaranë dhe disa qytete të mëdha Edhe pse arriti të marrë sërish numrin më të madh të votave në shkallë kombëtare, partia e Presidentit Erdogan nuk mundi
Dramë në Stamboll, Erdogan humb kryeqytetin dhe qytetet e mëdha Pushteti autoritarist, burgosjet dhe nxjerrjet masive nga puna si edhe kriza ekonomike duket se i ka dhënë rezultatet e
Sa kushton një makiato në qytetet kryesore të BE-së Kafeja është ndër pijet më të popullarizuara në gjithë botën. Në kontinentin e Evropës ajo është shumë e përdorur.
Vrasja e Ravik Gurrës, avokatët e Lushnjes, Durrësit dhe Beratit në protestë Një bojkot 3-ditor nga avokatët ka nisur në shumë qytete të Shqipërisë. Bojkoti vijon në Elbasan, Lushnje, Berat e D
Qytetet më të shtrenjta për të jetuar Numri i vendeve të shtrenjta për të jetuar ka ardhur në rritje. Tri vende më të shtrenjtat për të jetuar gjatë vitit 201