999 rezultate për

qytetareve

Protestuesit e revoltuar nuk ndalen: Shkulin semaforë, bllokojnë rrugët dhe shkatërrojnë gjithçka Protesta e qytetarëve të revoltuar po vijon prej dy orësh në rrugë të ndryshme të kryeqytetit. Të rinjtë e indinjuar
Vrasja e Klodian Rashës, Ambasada Amerikane thirrje për kujdes qytetarëve të saj Në një njoftim në faqen zyrtare, ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve amerikanë të shmangin tubimet e mëdha, pas
Meta i shqetësuar: Situata me pandeminë është përkeqësuar Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim ku i kërkon qeverisë të bëjë maksimumin në luftë me pandeminë e koronavirusit du
Republikanët padisin Komitetin Teknik në Kushtetuese Opozita do të kontestojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Komitetit teknik anti-Covid për të ndaluar tubimet politike.
Manastirliu tjetër apel qytetarëve: Kufizo kontaktet Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë sërish thirrje qytetarëve, si pasojë e shtimit të ndjeshëm të rastev
Braçe thirrje qytetarëve: Më rëndë se kurrë, a doni të izolohemi sërish?! "Gjithcka e kishim dhe e kemi ende ne në dorë; e di që është e vështirë kështu, por duhen kufizuar patjetër takimet jash
Shifrat e dhimbshme: 14 të vdekur dhe 565 raste të reja me COVID-19 në vend Në 24 orët e fundit në vendin tonë 14 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa janë regjistruar 565 raste po
Akuzat e Bashës për numrin e viktimave, reagon Ministria e Shëndetësisë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka reaguar në lidhje me deklaratat e Bashës se numri i vdekjeve nga COVID
7 të arrestuar e mbi 600 të gjobitur, vijon ndëshkimi i qytetarëve që thyejnë rregullat anti-Covid Policia e Shtetit ka ndëshuar edhe sot të gjithë ata qytetarë që kanë shkelur masat anti-Covid. Gjatë kontrolleve në
Vijon ndëshkimi i qytetarëve, qindra të gjobitur për mosmbajtjen e maskës Policia e Shtetit vijon të gjobisë qytetarët të cilët nuk zbatojnë masat kundër pandemisë COVID-19. Mësohet se në 24 orë
40 vite shërbim qytetarëve, COVID-19 i merr jetën zyrtarit të njohur COVID-19 i ka marrë jetën urbanistit të njohur në bashkinë e Librazhdit, Veli Selim Dashi. Lajmin e ka bërë me dije v
Rama qytetarëve: Mos merrni këshilla për COVID-19 nga spekulantët, kujt duhet t'i drejtoheni Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit bëri të ditur se do të dyfishohet ndihma ekonomike për periudhën kur vendi
Hoti porosi qytetarëve pas masave të reja: Mos ua vështirësoni punën atyre që janë në krye të detyrës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas fuqizimit të masave të reja për parandalimin e transmetimit të koronavirusit,
Mozzik dhe Getinjo i bashkohen protestës së Labit (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, ka kundërshtuar masat e reja antiCOVID-19 dhe për ditën e nesërme paralajmëroi sëris
Gazetari zbulon "skandalin" me Teatrin e ri: Do paguajmë 36 milion euro Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim ku shkruan se Bashkia e Tiranës, e cila shembi Teatrin në befasi dhe në përp
COVID-19/ A do të izolohemi sërish? Manastirliu tregon skenarin pas 2 dhjetorit Nga nesër, Shqipëria do të rivendosë orën policore, për shkak të rritjes së ndjeshme të rasteve dhe viktimave nga Covid-
Meta i bën thirrje qeverisë për menaxhimin e COVID-19: Të bëhet koordinimi me sistemin privat Presidenti Meta i ka bërë thirrje qeverisë për manaxhimin e COVID-19. "Në këto kushte, është tepër e domosdoshme të s
KOSOVË/ Propozohet transport publik pa pagesë deri në mars Partia Demokratike e Kosovës (PDK) përmes një deklarate për media ka njoftuar se është votuar propozimi që në rend dite
MSH apel qytetarëve: Gjashtë sendet personale që duhet të merrni me vete në kohë pandemie Ministria e Shëndetësisë ka bërë një njoftim përsa i përket respektimit të masave për parandalimin e përhapjes së korona
Flet Zemaj: Nuk ka kufizim të lëvizjes së qytetarëve, por lëvizje të kontrolluar Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka sqaruar vendimin për masat e reja anti-COVID. Zemaj përmes një postimi në “F