999 rezultate për

qytetareve

Meta: Dhjetra shtëpi nën ujë, priten prurje masive nga Vjosa Presidenti, Ilir Meta, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me situatën e përmbytjeve në vendin tonë.
Përkeqësohet ndjeshëm moti, bashkia thirrje qytetarëve të Vlorës Shqipëria pritet që të përfshihet sërish këtë javë nga një mot me stuhi dhe reshje të dendura shiu. Mbrëmjen e sotme
Gazetari: Të vihet nën hetim SPAK-u, testet e Covidit u blenë 3 herë më shtrenjtë Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku reagon për vendimin e SPAK, që nuk gjeti asnjë
Shpërthimi në Ferizaj, si është gjendja e qytetarëve që po trajtohen në Turqi e Austri Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në një konferencë për media ka treguar gjendjen shëndetësore të qytetarëve që u lë
Kjo është marrëveshja mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit (FOTO LAJM) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe Vjosa Osmani kanë zyrtarizuar sot kandidimin e tyre në zgjedhjet e pë
Ish-deputetja e PD në Zall-Bastar: Banorët rrezikojnë jetën për një urë! Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku u ndal sot në Zall-Bastar ku u takua me disa banorë. Tabaku deklaroi se reshjet e shiut
Basha thirrjen nga Oboti: Shteti të lërë gjithçka tjetër e të vijë në ndihmë të qytetarëve Kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar zonave të përmbytura në Shkodër, për të parë më nga afër situatën e rëndë. Basha
Kryemadhi: 70% e qytetarëve janë më keq ekonomikisht se 4 vite më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, nga njësia numër 7 në kryeqytet deklaroi se qytetarët janë sot më keq ekonomikisht ng
Në vitin 2021 të mos ketë më Covid-19! Dëshira më e madhe e qytetarëve është të ketë më shumë shëndet (VIDEO) Të ketë shumë shëndet, kurse problemet që i solli koronavirusi të mbesin në vitin që e lamë pas. T’i harrojmë të gjitha
Zgjedhjet 25 Prillit, 189 mijë qytetarëve u bëhet i pavlefshëm dokumenti i identifikimit Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile i është përgjigjur kërkesës së Komisionerit Shtetëror Ilirjan Celibashi lidhu
Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përkujtuar të gjithë viktimat si pasojë e COVID-19, teksa ka thënë
Qeveria e Maqedonisë u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe rekomandimet gjatë festave Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë qytetarëve ua uron festat e krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, duke
Fishekzjarre dhe kapsolla, Ministria i bën apel qytetarëve të Kosovës Ministria e Punëve të Brendshme po kërkon nga qytetarët që të kenë kujdes në përdorimin e fishekzjarrëve dhe mjeteve tje
Vendet e BE-së i mbyllin dyert shqiptarëve, ja sa qytetarë u refuzuan të hyjnë Vendet e Bashkimit Europian kanë forcuar rregullat dhe kontrollet për emigrantët. Sipas të dhënave të Eurostat gjatë
PD në Shkodër reagon pas akuzave se organizoi protestën: Boll më me inskenime Pas akuzave nga Taulant Balla dhe Ilir Beqja se PD ka organizuar protestën e sotme, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Dem
Protesta e tretë për Klodian Rashës, Yuri Kim biseda me Ramën, Bashën dhe Kryemadhin Ambasada amerikane në Tiranë e konsideron tragjedi vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie duke shprehur ngushë
Protestuesit e revoltuar nuk ndalen: Shkulin semaforë, bllokojnë rrugët dhe shkatërrojnë gjithçka Protesta e qytetarëve të revoltuar po vijon prej dy orësh në rrugë të ndryshme të kryeqytetit. Të rinjtë e indinjuar
Vrasja e Klodian Rashës, Ambasada Amerikane thirrje për kujdes qytetarëve të saj Në një njoftim në faqen zyrtare, ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve amerikanë të shmangin tubimet e mëdha, pas
Meta i shqetësuar: Situata me pandeminë është përkeqësuar Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim ku i kërkon qeverisë të bëjë maksimumin në luftë me pandeminë e koronavirusit du
Republikanët padisin Komitetin Teknik në Kushtetuese Opozita do të kontestojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Komitetit teknik anti-Covid për të ndaluar tubimet politike.