999 rezultate për

qytetareve

Dritë e kuqe në Bruksel, Hahn: Ju kërkoj falje, nuk ka dakordësi për negociatat! Komisioneri në detyrë për zgjerimin në BE deklaroi në përfundim të mbledhjes së takimit të Ministrave të Jashtëm deklaro
80% e qytetarëve të Kosovës e pranojnë dhunën ndaj grave Mbi 80 përqind e qytetarëve të Kosovës e pranojnë dhunën ndaj gruas, ndërsa zinxhir institucional karshi kësaj dukurie n
Bushati uron Albin Kurtin: Ishte mësim për ne, urime Kosovë “Procesi zgjedhor, bazuar në një sistem që kombinon disiplinën partiake me mundësinë që ka çdo qytetar për të rënditur k
Dalin shifrat zyrtare: Sa kosovarë kanë votuar deri në orën 15:00 (FOTO LAJM) Partia Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dalë në një deklaratë për mediat ku është shprehur për procesin zgjedhor të d
Pompeo në Maqedoni: T’ju udhëheqë mendja, jo ndikimet ruse Sekretari amerikan i shtetit Pompeo i cili po qëndron për vizitë në vend tha se vizita e tij është për të konfirmuar mbë
Ndoka i përgjigjet me ironi Ramës: Je tren rrangallë! Lidhur me situatën politike në vend, ka reaguar dhe kryetari i PDK, Nard Ndoka, i cili është shprehur se Edi Rama është
Haradinaj: Kështu kthehet Kosova prapa më 6 tetor I nominuari i koalicionit AAK-PSD për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka takuar sonte qytetarët e Lipjanit. Në tubimi
A ndikon fushata elektorale tek votuesit e pavendosur? Sipas raportit të organizatës Demokracia në Zhvillim, qytetarëve të Republikës së Kosovës, fushata e partive politike në
Osmani: "Klani Pronto" s’mund ta blejë vullnetin e qytetarëve për LDK-në Vullneti i qytetarëve të Kosovës për LDK-në nuk mund të blihet nga përfaqësuesit e “Klanit Pronto”, – tha kandidatja e
Ambasada amerikane në ndihmë të qytetarëve, ushtrim për reagimin ndaj tërmetit Ambasada Amerikane në Tiranë ka vendosur të ndërmarë një nismë për të sensibilizuar të gjithë qytetarët në rast tërmetes
Tërmkolli: LDK do të ndryshojë mënyrën si qeveriset vendi Përbërja e legjislaturës së fundit duhet që të mos përsëritet kurrë më, thotë Melihate Tërmkolli, kandidate për deputet
E paguajmë sa "qimet e kokës", por UKT ndërpret ujin se nuk do të shpenzojë për filtrat Banorët e Tiranës do të përballen sërish brenda pak ditëve me kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm. Ujësjellësi
Termetet, AMF pranë qytetarëve: Për çdo problem me sigurimin ose pyetje na kontaktoni! Tërmetet e ditëve të fundit kanë shkaktuar shqetësim të madh tek qyetarët për jetën dhe pronën. Mësohet se një numër i m
Meta thirrje qytetarëve: T'i kthehemi jetës së përditshme Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka publikuar një foto në llogarinë e tij në Facebook, ku i bën thirrje qytetarëve t'i
La Tiranën pa ujë, bashkia e gjen fajin tek autobotet për mbushjen e infektivit me pacientë Bashkia e Tiranës ka bllokuar furnizimin me ujë të autobotëve që shëtisin gjatë ditës në qytet për të shpërndarë ujin që
SHOKUESE/ Pse Serbia po i fshin adresat e qytetarëve vetëm në Medvegjë e BujanoVc? Serbia po vazhdon t’i shkelë të drejtat e shqiptarëve në tri Komunat sidomos në Komunën e Medvegjes. Mijërave prej ty
INTERVISTA/ Xhaferaj: Kajmaku i Vorës konfirmoi se i ka ardhur fundi "qumështit të prishur" të Ramës Zbulimi i dënimit në Greqi të kryebashkiakut të zgjedhur të Vorës në 30 qershor është zhvillimi më i fundit skandaloz që
Osmani nga Prizreni: Shtetin e kapur do t’ua kthejmë qytetarëve Kanidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, është zotuar nga Prizreni se do t’ia kthejë Kosovën qytetarëve të ven
Pacolli: AKR dhe Nisma do të jenë një element kryesor në qeverisjen e ardhshme Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka folur për koalicionin me Nismën. Ai në postimin
Molliqaj: Nuk jemi bashkuar se duhemi me AAK-në, por për interes të qytetarëve Ish-deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka folur për akuzat që ia kishte drejtuar AAK-së në kohën kur Molliqaj ishte pje