999 rezultate për

qytetaret

Policia suedeze kërkon ndihmë nga qytetarët për të kapur vrasësit e shqiptarit Policia suedeze iu është drejtuar sërish qytetarëve për ndihmë në zbardhjen e rastit të vrasjes së kosovarit, Murtez Xhe
Të lidhur... me natyrën! Njihuni me bashkëpunimin më të ri midis ALBtelecom, Bashkisë së Tiranës dhe UNICEF ALBtelecom do të jetë me ju edhe gjatë shëtitjeve pranë liqenit artificial, përmes mbulimit me Wi-Fi falas të parkut më
Policia bashkiake kap prej fyti ish-deputetët e PD-së (VIDEO) Situata tek Bregu i Lumit vijon të jetë e tensionuar. Në një moment ka patur edhe konfrontim fizik mes policisë dhe ish-
E kallëzojnë qytetarët, kapet 28-vjeçari që shiste drogë në Vlorë (VIDEO) Policia e Vlorës ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili dyshohet se shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla në qytetin
Bardhi padit Lleshajn: Dorëzova prova për dhunën Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka paditur ministrin e Brendsh
Sterling "tund' rrjetën (VIDEO) Manchester City ka kaluar në epërsi që në minutën e 15 me anë të Raheem Sterling në transfertën ndaj Crystal Palace.
Qytetarët sinjalizuan policinë, bien në pranga një i kërkuar e një "i fortë" me armë Një shtetas 74-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pas lëvzite me armë në brez nëpër qytet. Ky arrestim sip
Deputetja tregon si po mashtrohen qytetarët që paguajnë viza nga 3000 euro Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, në seancën e jashtëzakonshme të thirrur për largimet nga vendi që po ndodhin së fundm
Edhe Gjermania paralajmëron qytetarët e saj t'i shmangen veriut të Mitrovcës Më 2 prill të vitit 2019, Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka udhëzuar qytetarët britanikë që të mos udhëtojnë n
A mund të flasim në Ballkan pa roaming? Reagojnë qytetarët në Sarajevë, Beograd, Tiranë dhe Podgoricë (VIDEO) Sarajevë - Njerëzit në Ballkan, biznesmenëti, udhëtarët, studentët, të rinjtë, të gjithë, janë në një mendje kur
"Qytetarët kanë pse të kenë frikë", rrjeti tallet me ministrin Lleshaj Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i ndodhur në një vizitë, pas vrasjes së dyfishtë dje në Shkodër, i pyetur nga medi
DETAJET/ Si u vranë vëllezërit Bilali? Policia apelon qytetarët Policia e Shkodres ka dhene detajet e para zyrtare rreth ngjarjes se rende qe ndodhi ne kete qytet, ku u ekzekutuan me a
U denoncua nga qytetarët, arrestohet i "forti" me pistoletë në Vlorë Policia e Vlorës ka vënë në pranga një shtetas i cili mbante me vete në një cantë arme pa leje. Falë informacionit të
Ky hajdut po bën namin duke vjedhur furrat në Kosovë (VIDEO) Vjedhjet në Kosovë janë të shpeshta. Pothuajse çdo ditë, qytetarët raportojnë në polici se hajnat kanë hyrë në shtëpitë
Eurodeputeti bën kërkesë për liberalizimin e vizave për Kosovën në Strasburg "Rreth 90 përqind e njerëzve të Evropës Juglindore i gëzojnë të drejtat e udhëtimit, vetëm qytetarët e Kosovës ende jo",
Basha i pakënaqur nga angazhimi i deputetëve dhe anëtarëve të PD-së: Nuk dua të rrini në kafe Kreu i Partisë Demokratike në një mbledhje të zhvilluar me dyer të mbyllura ku të pranishëm ishin anëtarët e Kryesisë dh
Kosova hap arkivin për qytetarët Arkivi i Kosovës po shënon 68 vjetorin. Këtë javë, nga data 25-29 mars 2019 ka planifikuar të hap dyert e veta për pu
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut dynden nëpër ambasada, vazhdon largimi nga vendi ǒdo mëngjes herët qytetarët e Maqedonisë së Veriut vrapojnnë drejtAmbasadës së Gjermanisë në Shkup. Duke pritur me muaj
Qytetarët e Zelandës mbrojnë myslimanët kur falin xhumanë (FOTO-VIDEO) Mijëra njerëz kanë lidhur krahët me njëri-tjetrin, për të formuar një mburojë njerëzore jashtë një xhamie në Zelandë të
Ndërsa te parlamenti protestohet, Kadare shëtitje nga liqeni dhe rrethohet nga qytetarët Ndërsa te parlamenti protestohet, Kadare shëtitje nga liqeni dhe rrethohet nga qytetarët Në një kohë që opozita prote