999 rezultate për

qytetare

Pacolli: AKR dhe Nisma do të jenë një element kryesor në qeverisjen e ardhshme Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka folur për koalicionin me Nismën. Ai në postimin
Molliqaj: Nuk jemi bashkuar se duhemi me AAK-në, por për interes të qytetarëve Ish-deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka folur për akuzat që ia kishte drejtuar AAK-së në kohën kur Molliqaj ishte pje
Daut Haradinaj: Kulla dhe Çakorri i mbetën Kosovës Daut Haradinaj në një debat televiziv është zotuar se Kulla dhe Çakorri do të mbeten të Kosovës. Ish-deputeti i AAK-s
Therën me thikë babain abuzues, qytetarët kërkojnë lirimin e tre motrave Në vitin 2018, tre motra adoleshente therën për vdekje babanë e tyre ndërsa po flinte në apartamentin ku jetonin në Mosk
Konstituimi i bashkisë Shkodër, PD: Të hënën fillojmë me protesta Teksa ditën e hënë pritet të konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, Partia Demokatike ka paralajmëruar rikthimin e
“Digjet” ballkani, temperaturat mbi 40 gradë Një tjetër valë e të nxehtit ka përfshirë rajonin e Ballkanit. Mërkuri preku vlerat e 41 gradëve në Bosnje Hercegovinë.
Këto tri qytete gjermane ofrojnë ekuilibrin më të mirë të punës dhe jetës Ekspertët e sigurisë ‘Kisi’ analizuan 40 qytete në gjithë botën, në një përpjekje për të zbuluar banorët e të cilëve kan
Numër i frikshëm i aksidenteve, Policia apel qytetarëve Policia e Kosovës vashdon me shtimin e masave policore për të siguruar të sigurt në trafik, përmes zbatimit të planit ak
Punime në kulmin e sezonit, irritohen qytetarët në Durrës Një ditë nëpër rrugët e Durrësit do të thotë mes pluhurit. Punimet paralel në dy destinacionet kryesore siç është buleva
Depolitizimi i Byrosë për Siguri Publike, në interes të qytetarëve Ndonëse emërimi i drejtorit të BSP-së është i rregulluar me ligj dhe ndonëse krahas kushteve të përgjithshme janë definu
Provokon politikani serb: Kosova nuk është shtet, atje shkojmë pa pasaporta Kryetari i ashtuquajturës Komision Parlamentar për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar sot se qy
Meta kthen Kodin Penal: Rrezikon qytetarët Presidenti Ilir Meta ka kthyer mbrapsht ndryshimet në Kodin Penal të vendit duke theksuar se prek interesat e qytetarëve
Alo policia, kemi një "kaubojs" këtu! Kapet në mes të Tiranës me pistoletë dhe thikë 56 vjeçari Qytetarët që banojnë në zonën e njohur si "Don Bosko" kanë denoncuarnjë 56 vjeçar, i cili shëtiste me një pistoletë dhe
Meta: "Fitorje" të tilla garantojnë disfatë në 18 tetor Presidenti Ilir Metaditën e sotme e ka nisur duke ndarë në Facebook një analizë mbi 30 Qershorit. Sipas tij, fitore si k
Dasmorët hapin probleme për sigurinë rrugore, Policia bën apel Policia Rrugore ka apeluar ndaj të gjithë qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë lëvizjeve në rrugë, kryesisht në
Durrësi në mes të sezonit turistik, Xhaferaj nxjerr fotot e mjerimit (FOTO LAJM) Durrësi është në mes të sezonit turistik, por ashtu si edhe vitet e mëparshme, rrugët dhe rrugicat e qytetit karakteriz
Veseli përgatitet për shpërndarjen e Kuvendit të hënën (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe PDK-së, Kadri Veseli e ka thirrur Kryesinë e Kuvendit për të hënën dhe në agjendë të
Ledri Vula në Kuvendin e Kosovës, ka një njoftim për qytetarët (VIDEO) Reperi i njohur, Ledri Vula, ka shfrytëzuar foltoren e Kuvendit të Republikës së Kosovës për t’i thënë diçka fansave.
Këto janë emrat më të shpeshtë që mbajnë qytetarët në Kosovë (FOTO LAJM) A e dini se në Kosovë më së shumti ka gra që mbajnë emrin Fatime, Emine, Afërdita etj. Ndërsa më së shumti ka burra që q
Rama e akuzoi se shtyn tërmetin me një dekret, reagon presidenca Gjatë konferencës për media, kryeministri Rama u shpreh se nuk do të donte të takonte Metën. Ai u shpreh se për Metën mj