999 rezultate për

qytetar

Votime në kushte pandemie, qytetarët nuk mund të hedhin votën nëse nuk zbatojnë këto kushte Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik në
Mbi 64% e qytetarëve nuk ikin dot për pushime Më shumë se 64% e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut nuk bëjnë dot as një javë pushime larg nga shtëpia. Rezultatet
Pacienti me koronavirus i shtrirë në Infektiv: Kujdesuni për familjet Një pacientë i infektuar me koronavirus i shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK, ka kërkuar nga qytetarët që t’i respekt
Skënder Brataj mesazh qytetarëve: Kemi parë fotot e arkivolëve të grumbulluar Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj vazhdon të bëjë apel qytetarëve, që të tregojnë kujdes ndaj pandemisë së Covi
Hoti pret që Gjermania do të heq vizat për kosovarët Avdullah Hoti, kryeministër i Republikës së Kosovës, ka uruar Gjermaninën për marrjen e presidencës së radhës së BE-së,
Mbyllja e kufijve për Shqipërinë, habit Pipero: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta! Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero tha për "Ilva Now" se vdekja e kolegut të tyre ishte një lajm shokues për të gjithë d
E vemja komunë në Kosovë që nuk ka shënuar raste të COVID 19 Komuna e Junikut nuk ka shënuar asnjë rast të infektuar me COVID-19, teksa qytetarët obligohen të përdorin maska. Qyt
OBSH nuk ka lajme të mira për qytetarët: Pandemia nuk është drejt fundit! Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka paralajmëruar se pandemia me koronav
Kufijt hapen më 1 korrik, ambasada greke sqaron si do të bëhet lëvizja e qytetarëve shqiptarë Ambasada greke në Tiranë ka sqaruar si do të procedohet me lëvizjen e qytetarëve pas datës 1 korrik. Ambasada bën të
Xhaferi flet nga Manastiri: Ideja për kryeministër shqiptar është reale Kam dëshmuar se flas dhe punoj për qytetarët dhe interesat e tyre, të cilët i përfaqësoj në Kuvend, dhe për këtë shkak b
Para fjalës me qytetarët, Thaçi do të takohet me Ramën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i ty
Tërmet 5.6 godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë
Mbi 100 pacientë në Klinikën Infektive, si paraqitet situata e të infektarve në Kosovë Drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj-Berisha, tha se në këtë klinikë janë 110 persona, prej tyre gjashtë jan
ASH rrezikon shëndetin e qytetarëve, nuk respekton masat për kujdes (VIDEO) Për koalicionin midis partisë në pushtet Alternativa dhe Aleancës për Shqiptarët më shumë vlejnë zgjedhjet e 15 Korrikut
Pas aktakuzës, Thaçi sonte do tu drejtohet qytetarëve Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo
BE akoma e pavendosur për qytetarët që do të mund të hyjnë nga 1 korriku Vendet e Bashkimit Evropian nuk arritën të vendosin të premten për një “listë të sigurt” të vendeve, banorët e të cilëve
Tritan Kalo mesazh qytetarëve: Mos bini pre e idiotësirave që COVID-19 nuk ekziston Mjeku infeksionit Tritan Kalo ka patur një mesazh për qytetarët këtë mëngjes. Sipas tij ata nuk duhet të bien pre të
Sondazhi nga MCMC: Ali Ahmeti dyfish më shumë i zgjedhur se Ziadin Sela (FOTO LAJM) Pothuajse gjysma e qytetarëve (47%) mendojnë se shteti po lëviz në drejtim të gabuar, i cili është i ngjashëm me kontrol
Vdes nga COVID-19 një person tek Infektivi Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej
"Virusi përhapet shumë lehtë", Manastirliu thirrje qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bën thirrje qytetarëve të mbrohen nga COVID-19, pasi duke respektuar masa