999 rezultate për

qytet

Kuçi në festë me paratë e qytetarëve ka paguar 100 birra Vetëm dy ditë pasi Kosova kishte festuar 3 vjetorin e pavarësisë, ish Zëvendës Kryeministri, Hajredin Kuçi, i kishte shp
“FDI Magazine”: Veliaj, kryebashkiaku që shëmbëllen me Trudeau dhe Macron, po transformon Tiranën Një tjetër media ndërkombëtare i ka bërë jehonë transformimit që po pëson kryeqyteti shqiptar, Tirana. “FDI Magazine” që
LSDM thirrje Mickoskit: Bëhu burrë, po ose jo Hristijan Mickoski të mos fshihet pas lajmeve të rrejshme të VMRO-DPMNE-së, por të dalë para qytetarëve dhe të kumtojë q
I zhytyr në “ar”, njihuni me qytetin magjik (FOTO LAJM) Në Meksikë gjendet Izamal, apo ndryshe qyteti i verdhë që botërisht njihet si qyteti magjik, pasi ka histori, bukuri dhe
Blindohet qyteti i Veronas, antiterrori në mbrojtje të Ronaldos Mbrëmja e sotme do të jetë një magji e vërtetë për fansat e futbollit, pasi në fushë me skuadrën e Juventus do të zbresë
Shqipëria e sotme në sytë e italianeve, Tirana ende duket qytet i viteve '50 Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një shkrim të medias italiane me ar
Artan Hoxha: Killera të huaj me pagesë bëjnë kërdinë në Shqipëri, qytetet ku sundon mafia Gazetari Artan Hoxha është shprehur në një intervistë se situata me kriminalitetin në vend është alarmante. Ai ka sh
Shpendi tregon investimin që lehtësoi jetën e qytetarëve Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është shprehur i kënaqur me një investim që ka ndikuar për mirë në jetën e qytetarë
Del aktakuza me veteranët që rrjepin qytetarët, kush ka guxim t'i hetojë këta njerëz? 38 milionë e 882 mijë e 400 euro për një vit i kushtojnë buxhetit të shtetit 19.060 ”veteranët e rrejshëm”, të cilët i k
Thirrje! Të shtunën mbyllini të gjitha dritaret! Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë të shtunën ne mbrëmje do të filloj se real
Lista Serbe: Për ne, Veriu është kryeqytet Nënkryetari Listës Serbe Igor Simiq ka thënë se ende nuk ka zgjidhje për Kosovës dhe se këtë informatë e ka marrë nga kr
Qytetarët i japin verë Hashim Thaçit, mësoni arsyen Përfaqësues të Iniciativës Qytetare FIQ sot kanë dhuruar për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi një pako me verë, prodhi
Kaos në Suharekë, reshjet tmerrojnë banorët (VIDEO) Nga i nxehti përvëlues. disa qytete të Kosovës janë përfshirë në reshjet e dendura të shiut që kanv shkaktuar edhe pvrmb
Bekim Jashari pret në zyrë një ministre të PDK-së Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim kryetarin e komunës së Skenderajt, Bekim Jasharin, me të
Pacolli sulmon qytetarët që nuk hynë në koncertin e Lipës, harron që nuk janë të pasur si ai Menjëherë pasi performoi në Prishtinë në kuadër të festivalit Sunny Hill, të organizuar nga babai i saj, u nis për në Bu
Qytetari gjen një valixhe në shtëpinë e tij, habitet kur e hap (FOTO LAJM) Një 35 -vjeçar ka qenë duke bërë punime në shtëpinë e tij ku ka zbuluar një valixhe të vjetër në bodrumin e shtëpisë.
Bashkia e Tiranës dhe studentët e Harvardit strategji për një qytet miqësor me fëmijët Nën moton “Tirana: Qytet për fëmijë, qytet për të gjithë”, Bashkia e Tiranës dhe grupi i studentëve nga Universiteti i H
Artan Fuga: Si mund ta kërcënojnë ekonomikisht pogradecarët Korçën, Himarën, Vlorën e Durrësin! Mëngjesi ka çelur. Nga ana e gjolit vjen një aromë e mirë barishtesh të tretura në ujëra të ëmbla. Në Pogradec, të nises
Qindra ankesa të qytetarëve ndaj drejtësisë, nuk bëhet e ditur nëse dikush është dënuar Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor, Arianit Salihu, ka bërë të ditur se në këtë zyrë vet
Rama flet më në fund për masakrën e Selenicës: Çfarë shkruan në Facebook (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka prishur më në fund rehatinë duke komentuar mbi masakrën e Selenicës, ku një person, i cili ishte ma