999 rezultate për

qyshk

Shqiptari i mbijetuar rrëfen në Gjykatën e Beogradit për vrasjen e civilëve në Qyshk Një dëshmitar nga Kosova dëshmoi në një gjykatë në Beograd për djegien e shtëpive dhe trupat e civilëve të vrarë në masa
Përkujtohen 46 viktimat e masakrës në Qyshk të Pejës Sot përkujtohen 46 shqiptarë të vrarë në Qyshk të Pejës të vrarë nga forcat serbe në vitin 1999. Më 14 maj të vitit 1
Kërcënohet deshmitari i masakres së Qyshkut Një dëshmitar kyç është kërcënuar për dëshminë e tij në një proces gjykimi për krime lufte të kryera në Kosovë në vitin
Masakra e Qyshkut, arrestohet një i akuzuar Në Beograd është arrestuar Sinisa Misic, i akuzuar për likuidimin e 11 civilëve shqiptarë në fshatin Qyshk të Pejës, njo
Fillon gjykimi i autorëve të Masakrës së Qyshkut Fillon sot gjykimi i nëntë pjesëtarëve të njësisë “Çakallët”, të akuzuar për krime lufte ndaj civilëve në Qyshk të Pejës
Akuzohen 9 serbë për masakrën e Qyshkut Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka ngritur aktpaditë ndaj nëntë ish- paramilitarëve serbë nga njësiti “Çakejtë”, pë
Arrestohet serbi i dyte per krimet ne Qyshk te Pejes Policia e Suedisë e ka arrestuar edhe një serb të dyshuar për krime lufte në fshatin Qyshk af&e