999 rezultate për

qumesht

Skema e TVSH: Si po groposet bujqësia dhe industria e qumështit Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër
Nuk e blen askush, rrugët lahen me qumësht Në shenjë proteste ndaj uljes së kompensimit të tatimit mbi vlerën e shtuar në sektorin e bujqësisë, fermerë e blegtorë
Jeni njohur me trendin më të ri, qumësht me Coca Cola (FOTO LAJM) Një trend i ri është shfaqur së fundi në rrjetet sociale. James Felton, një shkrimtar komedie, kohët e fundit ka ndar
Qumështi serb me substancë helmuese, BE ndalon importimin Sasia e substancës së helmueshme, kancerogjene aflatoksinë në qumështin i cili pihet në vendet e Bashkimit Evropian ësht
Nëna i lyen strijat me qumësht gjiri, rezultati është befasues Një nënë e re që "eksperimentoi" aplikimin e qumështit të gjirit në vijat e lëkurës, ka vënë re një ndryshim të pabesues
Refuzonte qumështin e gjirit, foshnja i shpëton jetën nënës së saj Nëna e një foshnjeje të sapolindur shkoi tek neonati pasi vajza refuzonte të pinte qumështin e njërit prej gjinjve të sa
E tmerrshme, si po denden shqiptarët me qumësht të përzierë me ujë Një analizë e thjeshtë mbi 5 lloje qumështi të zgjedhur rastësisht në treg tregon mashtrimin me përdorimin e ujit për të
Ne i shohim super në formë, si duhet të kujdesen për veten sportistët Sportistët patjetër duhet t’i kenë kujdes këto gjëra: – të konsumojnë lëngje, pije sportistësh, në ved të ushqimit të
Shpend Ahmeti padit Lëvizjen Vetëvendosje Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas akuzave të Lëvizjes Vetëvendosje, për tenderin me qumështin e shujtav
Receta e një dite të plotë për ata që vuajnë nga stomaku Stomaku luan një rol shumë të rëndësishëm në procesin e tretjes së ushqimeve. Pasi përtypet në gojë, ushqimi merret në f
Mos u dendni me ilaçe, por pini këtë çaj me rozmarinë dhe qumësht Kjo barishte është përdorur që në lashtësi për t’i dhënë njeriut një kujtesë shembullore. Rozmarina konsiderohej si n
Gjendet djathi 3200 vjeçar Djathi më i vjetër në botë gjendet në një varr egjiptian, por ai mund të jetë i infektuar me një sëmundje vdekjeprurëse.
Quhet ndryshe “gjaku i bardhë”, duhet ta konsumojmë apo jo qumështin Qumështi, i njohur ndryshe si gjaku i bardhë, është një ndër produktet më të konsumuara. Një gotë qumësht në mëngjes apo
A duhet të pimë qumësht në mëngjes? Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në p
Fermerët i hapin vrima gjigante lopëve në stomak, fenomeni bëhet masiv Lopët janë shumë të rëndësishme për bujqësinë në mbarë botën. Sot, bujqësia moderne përbëhet nga praktika të reja me qël
Gjendet djathi 3200 vjeçar Djathi më i vjetër në botë gjendet në një varr egjiptian, por ai mund të jetë i infektuar me një sëmundje vdekjeprurëse.
Merreni vesh njëherë e mirë, qumështi në mëngjes apo në mbrëmje? Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në p
300 euro në ditë për ushqim, kjo është dieta e Anthony Joshua (FOTO LAJM) Kampioni i botës në peshat super të rënda, britaniku Anthony Joshua cilëohet si një ndër boksierët më të fortë i të gjit
Receta me oriz dhe qumësht që largon vitet nga fytyra juaj Orizi është përbërësi i mrekullueshëm që është përdorur për 80 vjetët e fundit në kozmetikë gjithandej botës. Orizi k
A mund të kenë alergji foshnjat nga qumështi i nënës? Qumështi i nënës përfaqëson një ushqim të quajtur specifik dhe të projektuar nga natyra për të dhënë zhvillimin më të mi