999 rezultate për

qualcomm

Apple shtyn prezantimin e modemit 5G deri në 2025 Kompania nga Kupertino nuk do të lansojë së shpejti modemin e saj më të ri 5G sikur ishte paralajmëruar më herët. Bur
Shuma marramëndëse që pagoi Apple për të mbyllur betejën ligjore me Qualcomm Beteja kundër kompanisë ‘Qualcomm’ mund t’i ketë kushtuar shumë shtrenjtë ‘Apple’-s. Sipas një analistit të ‘UBS’, ‘
HP dhe Microsoft me një super-model të ri telefoni HP dhe Microsoft mund të jenë duke bashkëpunuar për të sjellë një telefon të ri Windows 10 në vitin e ardhshëm. HP ka
Njihuni me telefonin më të ri Samsung Galaxy C7, është modeli më i ri i telefonit nga Samsung, i cili do të ketë trup të hollë prej metali njëjtë sikurse mode
Nokia rikthehet me modelin A1 Kompania finlandeze Nokia po punon për të sjelllë në treg për të gjithë përdoruesi telefonin më të ri, Nokia A1. A1 ësht
Ja sa kushton Microsoft Lumia 650 (FOTO LAJM) Microsofti më në fund ka konfirmuar çmimin e telefonit të ri Lumia 650. Lumia 650 është telefoni i katërt i Microsoftit
Tableti Galaxy Tab S3 me ekran 9.6 inç (FOTO LAJM) Samsung ka gati modelin më të ri të tabletit Galaxy Tab S3. Tableti S3 i koduar si SM-T819 është shfaqur në një faqe k
ZTE Axon MAX me ekran 6 inç ZTE ka krijuar serisë Axon, e cila ka ekran më të madh se modelet e tjera. Pajisja është quajtur Axon MAX për shkak të e
BlackBerry zyrtarizon modelin Priv BlackBerry, ka zyrtarizuar modelin e tij më të ri të quajtur Priv i cili bazohet në sistemin operativ Anroid. Kamera
Samsung planifikon modelin e ri Galaxy J3 Samsung po punon që të sjellë në treg një model të ri që cilësohet si pasardhësi i Galaxy J2. Modeli më i ri i planifiku
Galaxy S7 prezanton modelin me dy madhësi ekranesh (FOTO LAJM) Samsungut, Galaxy S7 është një model i cili pritet të vijë në në treg vitin e ardhshëm. Samsung Galaxy S7, është një tel
Ja sa kushton Lumia 640 (FOTO LAJM) Lumia 640 dhe Lumia 640 XL janë dy telefonat më të fundit të prezantuar nga Microsoft, këto janë dy pajisje që kanë dalë
Ora ZenWatch funksionale me telefonat inteligjentë Firma Asus do të lanccojë orën ZenWatch më të re në teg e cila funksionon dhe me telefonat e menccura. Ora e re do të op
Galaxy S5 mund të vijë në fillim të 2014-s Samsung ka nisur prodhimin e smartphone-it të saj më të ri te Galaxy S5. Prodhimi në masë do të nise zhvillimin në jana
LG bashkëpunon me Qualcomm për serinë e smartphoneve G LG dhe Qualcomm njoftuan bashkëpunimin e tyre në smartphone e ardhshëm te serise G. Pasardhësi i G OptimLus G do te kete