999 rezultate për

qkuk

Një 14-vjeçare nga Mitrovica bëhet nënë, QKUK-ja e lajmëron policinë Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare. Sipas raportimit në
Një i dyshuar për vrasje të rëndë vdes në QKUK Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka pasditen e sotme në Klinikën Emergjente në QKUK ka vdekur një i paraburg
COVID-19/ 46 pacientë në QKUK janë në gjendje të rëndë Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet regjionale po trajtohen 629 pacientë, prej tyre 448 të konfir
Rreth 600 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale, 20 në respiratorë dhe 385 me oksigjenoterapi Rreth 600 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Qendrën Klinike Universitare dhe Spitalet Rajonale në vend. Pre
35-vjeçari nga Ferizaj vdes, ishte në pritje të rezultatit për COVID-19 Edhe një person nga Ferizaj ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19 duke shënuar kështu viktimën e tretë që
"Kot e ke, po vdes", infermieri i QKUK-së rrëfen detaje drithëruese nga puna në Infektiv Bashkë me profesionistë të tjerë shëndetësorë, edhe infermierët po qëndrojnë në vijën e parë të frontit duke trajtuar të
304 pacientë me Covid-19 të shtrirë në QKUK dhe spitale, 24 në gjendje të rënduar Në kuadër të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme po marrin mjekim 304 pac
Situatë e jashtëzakonshme? Hoti zbulon vendimin e Këshillit të Sigurisë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë di
Auditori gjen shkelje të shumta në QKUK, ka drejtor njësish me vetëm 23 vjet (VIDEO) Mijëra euro të destinuara për kujdestari janë paguar në QKUK për administratë. Një gjë e tillë është evidentuar në rapor
Pacientët me Covid-19 të pakënaqur me stafin shëndetësor në QKUK Pacientë të shtrirë me Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare, po shprehen të pakënaqur me trajtimin që po u bëhet dit
COVID-19, katër persona në gjendje të rëndë në QKUK Katër persona me COVID-19 raportohet se janë në gjendje të rëndë në Klinikën Infektive në QKUK. Aktualisht në Klinikë
Shtimi i rasteve, QKUK ngre alarmin: Jemi stërngarkuar, rrezikojmë kolapsin Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, ku 6 pacientë janë në përkujdesje intensive dhe në
QKUK ngre alarmin: Shtimi i rasteve të reja do të na çojë drejt kolapsit Në Klinikën Infektive nw Kosovw janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, ku 6 pacientë janë në përkujdesje intensi
Vdes 52 vjeçari me COVID-19 në QKUK Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përmes një komunikate për medie, ka njoftuar se sot ka vdekur një pacient me koro
33 raste të reja në QKUK, si paraqitet gjendja e të infektuarve në Kosovë Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), sot janë hospitalizuar gjithsej 33 raste me COV
Dalin pamjet brenda QKUK ku trajtohen të infektuarit me koronavirus (FOTO LAJM) Kosovë ka regjistruar 799 persona të infektuar që nga shpërthimi i pandemisë së koronavirusit, 249 prej të cilëve janë s
Fitojnë betejën me koronavirusin edhe 6 pacientë në Kosovë, si paraqitet situata në QKUK Gjashtë pacientë kanë fituar betejën me koronavirusin në Klinikën Infektive, duke lënë spitalin e QKUK-së. Në këtë k
Iu nënshtrua operacionit, Veseli viziton Thaçin Kadri Veseli sot i ka bërë vizitë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, në QKUK. Ai tha se e uroi mikun e tij të çmu
Sot do të lënë ambientet e QKUK katër persona të shëruar me koronavirus Të mërkurën do të lirohen katër persona të cilët kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive me koronavirus. Sipas rap
Shfaqi probleme me shëndetin, Thaçi i drejtohet përsëri QKUK-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka vazhduar trajtimin për gurët në veshka nga personeli i Klinikës Urologjike të