999 rezultate për

qira

Makinat e qeverisë së Kosovës, me qira më shtrenjtë se çmimi i blerjes (VIDEO) Prej më shumë se dy vitesh qeveria e Kosovës po përdor vetura me qira me kosto më të lartë se vlera e shitjes. Kontra
51-vjeçarja kërkon një strehë: Nuk paguaj dot qiranë, ushqehem me bukë e kripë Pas ndarjes nga ish-bashkëshorti në Tetovë, Flutura Stafa prej një viti jeton e vetme në një garsoniere në Tiranë. Banes
Fshihej në një banesë me qira, si u kap në flagrancë krimineli në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një person i dënuar për disa vepra penale, i shpallur në kërkim kombëtar. Bazuar në in
Sherr për qeratë: Pronarja u kërkon lekët 3 vajzave me duart në fyt “Le të provojnë të kacafyten me një qiramarrës”, deklaroi në fillim të prillit kryeministri, gjatë masave të ndërmarra k
Rrëfehet vajza që strehoi Orgest Bilbilin: Shtëpinë e mora me të dashurin Tirana u trondit mesditën e 10 prillit, ku në të gjitha mediat shqiptare u shfaqen pamjet e dy personave të shtrirë në r
Historia rrëqethëse e djalit në Gramsh: S’më zë gjumi, kam frikë se qiraxhiu më nxjerr jashtë Quhet Mariglen Llapushi dhe është 14 vjeç. Për 13 vite ka jetuar me nënën pasi babai e braktisi nënën kur ajo ishte shta
Skandaloze! Studenti ekselent përjashtohet nga detyra për gjobën e të atit Në shkurt 2019 u prezantua me bujë nisja e kursit të parë me 52 studentë të ekselencës, të cilët do të bëheshin pjesë e
S’keni mundësi të paguani qiranë? Njoftimi i detajuar se si ta shtyni Drejtoria e Tatimeve ka nxjerrë një udhëzim se si duhet aplikuar për të bërë shtyrjen e pagesës së qirave, ata që nuk ka
PD ashpërson tonet: Rama ka vendosur kundër njëri-tjetrit qytetarët me bizneset "Në Shqipërinë e varfëruar, shumë qytetarë jetojnë me qiratë që marrin, një pjesë tjetër paguajnë shpenzimet e tyre me q
Rama bën deklaratën e fortë: Mos paguani qiranë Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qir
COVID-19/ Lajm i mirë nga Bashkia e Tiranës: Falen qiratë për muajin mars dhe prill! Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka komunikuar se Bashkia e Tiranës do të falë të gjitha qiratë për banesat që jep p
Qeveria e Kosovës 180 milionë euro paketë emergjente: 170 euro për pagat, subvencion qiraje e sigurimesh Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët,
Rama i prerë: Qeranë? Mos ia hapni fare derën pronarit! Kryeministri Edi Rama,u ka dhënë një përgjigje të prerë shqiptarëve të cilët janë me qera, në Tiranë dhe në qytetet e tj
Të fshehur brenda një banese me qira, vëllezërve Çala iu sekuestrohet shuma e majme 300 forca të RENEAS dhe efektivë policie kanë bërë të mundur arrestimin e vëllezërve Klement dhe Eldi Çala të akuzuar pë
I hyjnë në shtëpi për t'i vjedhur, grabitësit vrasin reperin e njohur (FOTO LAJM) Reperi i njohur Pop Smoke është qëlluar për vdekje në mengjesin e së mërkurës nga disa grabitës që i kishin hyrë në shtë
3 muaj nga tragjedia, durrsakët rikthehen në shtëpitë e rrënuara por dyert i mbajnë hapur Dera e apartamentit të Rakip dhe Dile Rekës qëndron gjithmonë hapur. Çifti jeton në katin e dytë të një pallati pesëkatë
Kërcënoi me armë qiradhënësen, policia parandalon tragjedinë në Tiranë (VIDEO) Policia e Tiranës ka mundur të ndërhyjë në kohë e të parandalojë këeshtu një ngjarje të rëndë kriminale. Policia arre
"Bossi" ishte shqiptar, grekët kapin 1.3 kokainë që vinte nga Karaibet 1.3 ton kokainë të fshehur në një kompleks dhomash me qira në Astakos të Aitoloakarnania ka zbuluar dhe sekuestrua nga p
Xhaferaj nga Sukthi: Qeveria braktisi banorët pas tërmetit, nga 4 500 bonuse qiraje janë dhënë vetë 950 Kanë kaluar dy muaj tashmë nga tërmeti i 26 nëntorit, por sipas demokratëve të Durrësit banorët gjenden ende mes shtëpiv
INTERVISTA/ Ali Ahmeti tregon prapaskenat për ndarjen e Maqedonisë: Jam zot këtu, jo qiraxhi Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti konfirmon në një intervistë ekskluzive për ABC News se partia e tij nuk do të bëjë koalici