E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

qipriot

Serial killer, zbulohen krimet e tmerrshme të ushtarakut qipriot (FOTO LAJM) Qipro është tronditur nga zbulimi i një vrasësi serial, pjestar i forcave të armatosura të vendit që mban gradën Kapiten
Turqia ngre tonet: Do të hapim zjarr ndaj anijeve qipriote (FOTO LAJM) Tension ka arritur kulmin mes Turqisë, Greqisë dhe Qipros në ldhje me kërkimet që kjo e fundit po bën përmes një kompani
Si bosat izraelitë e qipriotë dhe punonjësit shqiptarë po rrjepin botën përmes bursave mashtruese online Të kamufluara si call center, sot askush nuk mund të na thotë saktë sa është numri i operatorëve në forex që operojnë pa
Qipriotja hap fabrikë qumështi gjiri, ka fitime kolosale Pak më shumë se shtatë muaj më parë lindi fëmijën e saj të parë, djalin e quajtur Anjelo. 24-vjeçarja Rafaela Lamprou
Vuçiç: Modeli i Qipros nuk është zgjidhje për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se “modeli qipriot” nuk është zgjidhje për Kosovën, sipas tij, ky
Rrëmbehet avioni me 84 pasagjerë për 't’i rënë në sy' të dashurës Viti 2016 ishte i mbushur me lajme të cilat tronditën opinionin publik rreth e rreth botës. Por nuk mund ta harrojmë hi
Ja si u ndihmua Aleks Burreli nga roja e biznesmenit dhe 3 qipriotët Mediat qipriote së fundmi kanë zbuluar detaje të tjera nga vrasja e biznesmenit qipriot, Fano Kalopsidiotis që ndodhi nj
Zbardhen detajet e atentatit ndaj biznesmenit qipriot dhe lëvizjet e shqiptarëve Policia qipriote raportohet se është vënë në lëvizje për kapjen e shqiptarit Aleks Burreli, akuzuar si atentatori i bizn
Breshëri kallashnikovi nga shqiptari, ekzekuton biznesmenin qipriot dhe dy truprojat Një shqiptar 41 vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije për shkak të hetimeve, ka ekzekutuar tre persona në një
Një tjetër shqiptar shënon në Europa League (VIDEO) Tjetër shqiptar arrin të shënojë në Europa League. Bëhet fjalë për mbrojtësin Berat Xhimshiti, i cili shënoi për skuadrë
Qipriotët i kundërpërgjigjen Erdogan-it: Kosova është Serbi (VIDEO) Tifozët e skuadrës qipriote, Anorthosis Famagusta i janë kundërpërgjigjur kryeministrit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan
Rusia nuk kompeson shtetasit e prekur nga kriza qipriote Personat që kanë humbur shuma të konsiderueshme nga depozitat në bankat qipriote nuk do të marrin asnjë kompesim nga qev
Qipro mbështet integrimin e Shqipërisë në BE Ministrja e Jashtme e Qipros Erato Kozakou Marcoullis, vendi i të cilës mban edhe presidencën e Bashkimit Europian i ka
"Ëndrra" qipriote, nga Skënderbeu te Porto (VIDEO) Nëse ky sezon i Champions League ka një surprizë të pa menduar më parë, ky është Apoel Nicosia. Skuadra e kryeqytetit qi
Athina dhe Nikozia kritikojnë ashpër Erdoganin Athina dhe Nikozia reaguan në mënyrë të ashpër në deklaratën e kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan, i cili tha se Tur
Skënderbeu e nis me humbje Ligën e Kampioneve (VIDEO) Skuadra e Skënderbeut e ka nisur me humbje rrugëtimin e saj në Ligën e Kampioneve kundrejt skuadrës Qipriote të APOEL Ni
Hidi firmos kontratë 2-vjeçare me AEL Limasol Isli Hidi ka firmosur dje një kontratë 2-vjeçare me klubin Qipriot, AEL Limasol. Ashtu siç parashikohej, portieri i Komb
Ban: Ka dallime të thella në konfliktin qipriot Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon tha se ka “dallime serioze” mes udhëheqësve turk dhe grek të
Jennifer Lopez shkon te turqit, i cmend greket qipriote Paraqitja e paralajmëruar e yllit të aktrimit dhe këngës Jennifer Lopez në veriun e Qipros, ku
Delegacionet greke dhe qipriote braktisin konferencën për shkak të emrit Maqedoni Delegacionet e Greqisë dhe Qipros braktisën konferencën kundër përhapjes së armëve, t