999 rezultate për

qind

Policia Rrugore në aksion: Qindra gjoba dhe 67 procedime penale brenda javës Vetëm gjatë një jave Policia Rrugore ka proceduar penalisht 67 drejtues mjetesh për drejtim mjeti në mënyrë të parregull
Universitetet/ Rritet përqindja e grave me doktoratë, lënë pas burrat Kjo javë shënoi nisjen e vitit të ri akademik në të gjithë universitetet e vendit. Trupa mësimorë shkencore është një ng
Mister i frikshëm, zogjtë kamikazë përplasen ashpër në xham Qindra zogj kanë fluturuar drejtpërdrejt në Sallën e Famave të NASCAR-it në Charlotte, Karolina Veriore, duke rikrijuar
Thesari misterioz vë qindra mijëra njerëz në kërkim të tij Rreth 350 mijë kërkues thesaresh nga e gjithë bota po eksplorojnë një zonë të madhe në Malet Rocky, që shtrihet nga pjes
Së shpejti në treg, birrë në shishe të letrës Marka e birrës, Carlsberg, është në fazat e zhvillimit të një shishe të birrës nga letra. Kompania daneze pretendon s
"Na sillni FNSH-në se mos na e marrin": Policia kap qindra rrënjë kanabis në Krujë Zbulohet një tjetër zonat e kultivimit të kanabisit në vend. ABC News ka mësuar se, të premten rreth orës 19:00 u rap
Banka Botërore: Ritmi i rritjes ekonomike në Shqipërinë parashikohet të ngadalësohet, vlera Në raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, Banka Botërore ndër mesazhet kryesore nënvizohet se pas rritjes së fortë
62 për qind e votave të numëruara, kryeson Vetëvendosje Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë numëruar deri më tash 62 përqind e votave. Në bazë të numërimit të deritashë
PDK kryeson "frikshëm", deri më tani zotëron 80% të votave Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon ta mbajë bastionin e saj, Skënderajin Nga numërimi i deritanishëm ka mbi 80 p
Prishtinë, kanë votuar më shumë se 72 mijë persona me të drejtë vote Nga rezultatet që ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në orën 15:00, në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë deri
Rritet përqindja, kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 11:00 Qytetarët e Kosovës me të drejtë vote, zgjedhin sot përfaqësuesit e tyre për përbërjen e re të Kuvendit, nga i cili do t
300 lëkundje në 2 ditë, 110 të lënduar dhe qindra banesa të dëmtuara (FOTO LAJM) Ditën e shtunë rreth orë 17:04 të pasdites vendi ynë u trondit nga një tërmet i fuqishëm që kapi 5.8 ballë. Ndërkohë gj
Skandali me vajin e ullirit, kështu përzihet me vaj luledielli Siguria ushqimore është një nga problemet që ende nuk ka gjetur zgjidhje në vendin tonë. Emisioni investigativ “Stop” në
Përfshihet nga flakët kabina elektrike, qindra familje pa energji Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët dukje e nxjerrë jashtë funksionit trnsformatorin që furnizon banorët me
Çdo gjë është shkatërruar, nga Bahamet largohen qindra banorë Me qindra banorë të Bahameve, të cilët i mbijetuan uraganit “Dorian”, janë larguar për t’i shpëtuar kaosit dhe shkatërri
Studim, vetëm një përqindje e vogël e lidhjeve i shpëtojnë tradhtisë A mundet një lidhje të i shpëtoj tradhëtisë? Një studim ka gjetur një përgjigje. Pabesia është një nga gjërat
Dasma që përfundoi në tragjedi: Shpërthen bomba, 63 të vdekur e qindra të plagosur Një bombë ka shpërthyer në një dasmë në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, duke vrarë 63 persona dhe duke plagosur më sh
Kina bëhet gati të fusë ushtrinë në Hong Kong: Qindra tanke presin urdhrin për sulm (FOTO LAJM) “Qeveria kineze po transferon trupat në kufirin me Hong Kongun. Të gjithë duhet të jenë të qetë”. Kështu deklaroi gja
Aktori rrëfen darkën brutale me Trump, u detyrova të pi hashash Woody Harrelson ka folur për mënyrën sesi u detyrua të pijë marijuanë për të duruar një darkë të tmerrshme me Donald Tru
Qindra çanta, bllokohet 1 miliard euro kokainë në Gjermani Një sasi kolosale kokaine është bllokuar nga autoritetet gjermane pak ditë më parë ndërsa lajmi është bërë publik sot.