999 rezultate për

qielli

Çfarë ndodhi tjetër natën e ndërrimit të viteve, qielli dha një ogur fatsjellës (FOTO LAJM) Nata e ndërrimit të viteve nuk u ndriçua vetëm nga fishekzjarret. Qielli ofroi një spektakël me planetët dhe yjet që ndr
Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, vendet e para që ndriçuan qiellin me fishekzjarre (FOTO LAJM) Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, miliona njerëz në të gjithë botën do të shijojnë spektaklet e fishekzjarreve që fes
Rama flet me përulje para shqiptarëve: Nuk rashë nga qielli, bëj më shumë gabime se ju! Kryeministri Rama ka përcjellë këtë të hënë një mesazh të gjatë si të fundit komunikim për vitin 2019. Mes të tjerash
Fillon shumë shpejt, Greqia gati të shpenzojë "thasë me para" për "nëpërkat" e qiellit (FOTO LAJM) Greqia ka vendosur që të shpenzojë 1.5 miliard euro për të modernizuar flotën e saj të avionëve F 16 Viper (nëpërka) dhe
Surprizat e motit, ja çfarë rezervon qielli për Krishtlindje Moti për Krishtlindje nuk premton shumë. Në zonat malore priten reshje dëbore, ndërsa pjesa tjetër e vendit me vranësira
Me sytë nga qielli, sot dhe nesër do të shfaqet "Hëna e Ftohtë" Në Evropë, Hëna e Ftohtë do të fillojë në 6:12 të mëngjesit, por në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara, për shembull
Pasagjeri dëshiron të dalë nga aeroplani në mes të qiellit Një burrë që vuante nga një sulm paniku u përpoq të hapte derën e aeroplanit të kompanisë "British Airways" që fluturont
Pamje të frikshme nga lëkundja e një pallati në Shkozë, një dritë e fuqishme ndriçon qiellin gjatë tërmetit (VIDEO) Shqipëria u godit sot nga një tërmet apokaliptik me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter, i paraprirë nga të tjerë tërmete dh
"Është flamuri më i bukur në botë", sot 5 vite nga fluturimi i Autochthonous në qiellin serb Edhe pse kanë kaluar 5 vjet që nga ndeshja me Serbinë, njerëzit akoma i kanë kujtimet e freskëta. Në fushën serbe, nd
Të flesh në një fuçi vere në vreshtat e rrushit, hoteli më i veçantë (FOTO LAJM) Një kompani që prodhon verë, Quinta da Pacheca, u mundëson vizitorëve që të flejnë në fuçitë gjigante që janë vendosur n
Drogë dhe celularë "bien nga qielli" në burg, si u zbulua i dënuari (VIDEO) Ky është momenti kur një i burgosur kap një pako që ra nga qielli, mbushur me marijuanë dhe një celular. Burgu i Qark
Fenomeni i pazakontë mbrëmë në qiellin e Tiranës (FOTO LAJM) Pas tërmeteve, nata e mbrëmshme ka qënë jnë ndër më të frikshme për banorët e Tiranës, Lezhës dhe Durrësit sa i përket r
Ngjarje e pazakontë, qielli bëhet "flakë" i kuq (FOTO & VIDEO) Një dukuri e rrallë natyrore ka ndodhur këtë fundjavë në një fshat të Indonezisë, ku i gjithë qielli është kthyer në ngj
Mesa duket ditëlindja e Luanës s'do ju ndahet, moderatorja ka diçka që s'duhet humbur (VIDEO) Më 2 shtator Luana Vjollca festoi 28-vjetorin e lindjes. Në një festë madhështore të organizuar nga Krenari në Jug të
Hazard elozhe për Zidane: Jam në qiellin e shtatë sepse po luaj nën urdhrat e Zidane Eden Hazardi thotë se ka mësuar shumë nga ish-trajnerët e tij, Antonio Conte e Maurizio Sarri, mirëpo ka zbuluar se ai n
Nesër mbrëma sytë nga qielli, është nata që bien më shumë yje Sytë nga qielli! Mendoni dëshirat se është nata e yjeve që bien... Në 10 gusht, si çdo vit, ne festojmë natën e yjeve
Zgjidhet "misteri": Tre netë më parë në mesnatë, qielli i Tiranës gjëmoi prej zhurmave të mëdha Tre netë më parë disa avione me helika fluturuan pak para mesnatës mbi qiellin e Tiranës duke bërë disa xhiro në ajër, g
U shfaq nga hiçi, momenti kur "përbindëshi" i ajrit i frikësoi të gjithë (VIDEO) Në aeroportin e Londrës Getvik ka ndodhur një skenë e çuditshme kur nga një re që ishte krijuar paraprakisht nga qielli
I ranë nga qielli: Pushuesi gjen çantën me 75 mijë euro, ia kthen pronarit Një çantë me rreth 75 000 euro u gjet nga një pushues para Hotel Kosuta në rajonin Tuzla të Bosnjës, dhe meqë lajmi u bë
Kësaj i thonë "kur paratë bien nga qielli", 175.000 dollar fluturojnë nga kamioni (FOTO & VIDEO) E kishit imagjinuar ndonjëherë që paratë mund të fluturonin dhe njerëzit të turreshin për ti kapur ato?! Pikërisht kj