999 rezultate për

qiell

Qielli zbardhet papritur: Një objekt i çuditshëm bie nga qielli në Siberi (VIDEO) Pamjet e kapura nga kamera e një makine ka çuditur jo pak banorë të Rurisë veriore gjatë ditëve të fundit. Ndërkohë
Një bishë e vërtetë! Maradona ngre në qiell Ronaldon Juventusi ja doli të eleminonte Atletico Madridin në ndeshjen e dytë pasi kishte humbur 0-2 ndeshjen e parë. Kjo arri
Shijoni spektaklin në qiellin amerikan (FOTO LAJM) Këto fotografi të pabesueshme tregojnë disa prej 1.500 pulseve të rrufeve që goditën Kaliforni në vetëm pesë minuta gjat
Tmerr në qiell, avioni kontrollohet nga era (VIDEO) Pasagjerët e një avioni britanik përjetuan momente tmerri, pasi avioni me të cilin fluturonin u lëkund në ajër nga erëra
Hëna më e madhe dhe e shndritshme e vitit, spektakli që zbukuroi mbrëmë qiellin Hëna më spektakolare e vitit 2019 u shfaq që qiell mbrëmjen e djeshme. Ajo uu shfaq shumë më e ndritshme se zakonisht
Basketbollisti serb: Kosova nuk është Serbi, nuk jemi popull qiellor Basketbollisti i nohur serb, Nikola Kalinic ka bërë një deklaratë të fortë për Kosovën. Ylli i skuadrës turke, Fener
F-16 dhe "Typhoon", super avionët e NATO-s që dhuruan spektakël në qiellin e Tiranës (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte paralajmërua ditën e sotme, avionët e NATO-s kanë vizituar qiellin e Tiranës në shenjë nderimi për alean
Sot në mesditë ngrini sytë në qiellin e Tiranës, avionët e NATO-s përshëndesin shqiptarët Sot mbi Tiranë do të fluturojnë avionë luftarakë të NATO-s dhe avionë të mëdhenj kontrolli. Rreth orës 11:00 avionët pri
"Avioni i Sala mund të këtë eksploduar në ajër" Një banor i Kanalit Anglez ka thënë se ai ka qenë dëshmitar i një eksplodimi në qiell në natën mes të hënës dhe të martë
Avionët e NATO-s "nxijnë" qiellin shqiptar Gjatë ditës së nesërme disa avionë të NATO-s do të "përshëndesin" qiellin shqiptar duke fluturuar ulët mbi Tiranë. B
Stuhia e rrallë frikëson Moskën, dritat që zbresin nga qielli (VIDEO) Një fenomen i rrallë ka pushtuar kryeqytetin rus, të shtunën në mbrëmje. Një stuhi e rrallë dimri, me vetëtima dhe rr
Çipras ngre në qiell Zaevin Me intervistën e sotme për “Efimerida Ton Sindakton”, kryeministri i IRJM, Zoran Zaev i ka hedhur poshtë të gjitha argum
Spektakël dritash në qiell, si e priti Shqipëria vitin 2019 (FOTO LAJM) Ka mbërritur 2019 edhe në Shqipëri dhe qielli është mbuluar nga mijëra fishekzjarre. Në qiell është bërë një spektakë
Zelanda e Re hyri në vitin 2019, qielli ndriçohet me fishekzjarre (VIDEO) Viti i Ri ka trokitur në Zelandën e Re, me një spektakël të jashtëzakonshëm fishekzjarresh në Auckland. Spektaklet zh
Një përbindësh qiellor, ky avion është më i shtrenjti në botë (FOTO LAJM) Avioni më i shtrenjtë në botë, “B-2 Spirit”, kushton afër 2.4 miliardë dollarë. I dyti në radhë është F-22 Raptor dhe
Hodhi mijëra euro nga “qielli”, arrestohet 24 vjeçari Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtor
Klubet e Superiores në "qiell të shtatë", UEFA u dhuron 500 mijë euro Lajmet të mira për klubet shqiptare në prag të festave të fundvitit. Bëhet fjalë për anën financiare, që kohët e fundit
Momente rrëqethëse, blogeri ngel i varur në qiell pas një gabimi teknik (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është shmangur mrekullisht në Zvicër. Ka qenë blogeri Chris Gursky i cili teksa shkoi në vendin m
Sonte, qielli do të bjerë në tokë! Jepet alarmi për jugun e Shqipërisë Pasditja e sotme pritet të shoqërohet me reshje të dendura shiu në jugun e vendit duke rrezikuar nga përmbytjet zonat e
Granit Xhaka në "qiell të shtatë" pas fitores me Belgjikën (FOTO LAJM) Kombëtarja e Zvicrës mbrëmjen e djeshme ka marrë një fitore tepër të rëndësishme kundër Belgjikës. Kjo ndeshje ishte