999 rezultate për

qiejt

Fenomeni i pazakontë pushton qiejtë e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
Pamje apokaliptike, qielli në Kaliforni mbulohet nga tym i dendur portokalli (FOTO LAJM) San Francisko dhe pjesë të tjera të Kalifornisë janë zgjuar nën një qielli portokalli, që të sillte në mendje vizione ap
FOTO/ Ky është fenomeni i pazakontë që po ndodh shpesh në qiejt e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
KORONAVIRUSI/ Komuniteti katolik anulon të gjitha ritualet kishtare, mbyllet dhe kisha e Laçit Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se komuniteti katolik ka vendosur të anulojë të gjitha ritualet kishtare. Gjith
Helikopterët e KFOR do të "nxijnë" qiejt e Kosovës (VIDEO) Forcat e KFOR-it pritet që të kryejnë trajnime të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke përfshirë edhe helikopterët. K
Lufta sekrete mbi qiejt e Sirisë (FOTO LAJM) Prej disa muajsh në qiejt e Sirisë po mbizotëron një "paqe", e cila rrezikon të thyhet nga momenti në moment për shkak s
Ndotja nga plastika. Studiuesit: Ndodhet kudo në mjedis Studimet tronditëse që tregojnë se mikroplastika është gjithandej, duke ndotur detet dhe qiejt e botës, dalin në përfund
Misteri, çfarë ndodhi mesnatën e djeshme mes Izraelit dhe Rusisë në qiejt sirian (FOTO & VIDEO) Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e cilësoi si rezultatin e një zinxhiri rrethanash tragjike përplasjen e avionit spiu
Tension në qiejt e Koresë, bombarduesit i SHBA-ve fluturojnë sipër kokave të ushtarëve të Kim-it Tre avionë bombardues të SHBA-ve dhe Koresë së Jugut fluturuan mëngjesin e sotëm pranë kufirit me Korenë e Veriut duke r
Tension mbi qiejt sirianë: Avioni rus fluturon ngjitur avionit amerikan (FOTO) Zyrtarët amerikanë thanë se një avion rus i është afruar shumë afër një avioni të koalicionit ndërkombëtar, i cili udhëh
Serbi - Shqipëri 'nxit' ligje në BE: Jo flutarake në qiejt e Evropës Ministrat e Komunikacionit të Bashkimit Evropian kanë ndaluar fluturimin e çdo lloj mjeti fluturak në qiejt e Evropës.
Një "Jaguar" fluturues në qiejt e Londrës (FOTO-LAJM) Londinezët kanë shpejtuar të shpërndajnë në Twitter imazhet e bukura të kapura prej tyre të ‘Jaguarit’ që ‘fluturonte’ m
40 familje shpërngulen nga lagjia “Tre Rrokaqiejt” Rreth 40 familje janë shpërngulur përkohësisht nga lagjja “Tre Rrokaqiejt” e veriut të Mitrovicës. Incidentet e fundit,
Serbët sulmojnë gazetarët shqiptarë Një grup gazetarësh të mediave kosovare dhe shqiptare janë vënë nën sulmin e një grupi serbësh mesditën e sotme, në zonë
AAK dënon sulmin tek “Tre Rrokaqiejtë” AAK shpreh indinjatën e saj të thellë për sulmin me eksploziv ndaj një familjeje shqiptare në lagjen e “Tre Rrokaqiejve”
Euro 2012, Ukraina “blindon” qiejtë Për të monitoruar hapësirën e saj ajrore gjatë zhvillimit të Kampionatit Europian Euro 2012, Ukraina ka bërë gati katër
Shpërthim në veri te “Tre Rrokaqiejt” Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në pjesën veriore të Mitrovicës, vonë pas mesnatete Tre Rokaqiejt. Disa makina janë
Serbët ngrenë barrikadë te "Tre Rrokaqiejt" Ekstremistë serbë në veri të Kosovës kanë vendosur të hënën barrikada edhe tek zona e “Tre Rrokaqiejve”, e banuar me pop
Shpërthim te tre Rrokaqiejt Rreth orës 12:30, siç raporton “LajmeShqip”, ka ndodhur një shpërthim në Mitrovicë, afër Tre Rrokaqiejve. Ndërkaq, afër