999 rezultate për

qeverive

Sherri në Berlin, Rama dhe Haradinaj bojkotojnë mbledhjen e përbashkët të qeverive Rreth orës 12:00 të ditës së sotme qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të zhvillojnë në sallën ovale të pallatit t
Bregu: Më shumë besim te shoqëria civile se te qeveria dhe gjykatat "Niveli i besimit qytetar në qeveritë dhe politikat në përgjithësi në Ballkanin Perëndimor (BB) është alarmant, pasi 60%
Berisha: Dy socialistët që dua të falënderoj publikisht për anëtarsimin në NATO 10 vjet pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ish-Kryeministri Sali Berisha meritën ia njeh jo vetëm Partisë Demokrati
Dimitrov qetëson maqedonasit pas rënies të koalicionit në Greqi Lidhur me tërheqjen e koalicionit qeverisës në Greqi, Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov tha se ka biseduar me ministri
Edi Rama i jep një post në qeveri Fatmir Limajt Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është emëruar koordinator kombëtar i dy qeverive për mbikëqyrjen dhe zbati
Takimi përfundon si e do tradita, me nga një shqiponjë Peja, sot ka qenë pikëtakimi i dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Ky është viti i pestë që të dyja delegaci
Edi Rama pritet me protesta në Pejë (FOTO LAJM) Ka filluar edhe ceremonia e takimit të dy qeverive shqiptare në qytetin e Pejës,shkruan albeu.com. Ndërkaq nuk kanë m
Rama drekon me liderët e Kosovës Delegacione të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë janë takuar shkurtimisht gjatë ditës së sotme. Takimi ka ndodh
Kurti thirrje qeverive shqiptare: Bashkohuni dhe mos rrini peng të Serbisë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albn Kurti, përmes një konference për media, ka komentuar rreth bashkëpunimit në mes të
"Kosovarët po paguajnë çmimin e qeverive të korruptuara" “Imazhi i Qeverisë së Kosovës, në perspektivën globale, nuk është pozitiv. Është një qeveri e kriminalizuar, një shtet i
Shilegov në Athinë si pjesë e masave për ndërtim të besimit Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov me vizitën e djeshme në kryeqendrën greke dhe takimin me prefektin e Athin
Dallimet ndërmjet qeverive të Haradinajt dhe Mustafës Fillimi i mandatit të dytë të Ramush Haradinajt si kryeministër është karakterizuar me një mobilizim të lartë të institu
Zaev: Takimi mes dy qeverive, mesazh për gjithë rajonin Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev është pritur me ceremoni zyrtare në Pogradec nga Kryeministri Edi Rama. Rama i
Seancë e përbashkët e qeverive të Maqedonisë dhe Shqipërisë në Pogradec Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Shqipërisë sot në Pogradec do të mbajnë takim të përbashkët ndërqe
Hoxha: Marrëveshjet e nënshkruara me Shqipërinë, arritje e madhe Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka komentuar mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri, si dhe nënshkrimin e
Mbledhja e radhës e dy qeverive, në Pejë Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të bëhen përsëri bashkë! Herën tjetër takimi i dy qeverive do të mbahet në qy
ERTV censuron Ditmir Bushatin (VIDEO) Ka filluar takimi i shumëpritur i dy qeverive shaiptare në qytetin juglindor të Korçës. Paas ceremonisë qeveritë janë
Rama heq dorë nga bashkimi me Kosovën dhe flet për integrim rajonal (VIDEO) Nëse do të bëhej një krahasim mes fjalimeve të kryeministrit Rama në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Shqipërisë dh
Dy ambasadorët diskutojnë (mos)marrëveshjet: Kosovë-Shqipëri, një gjuhë, por nuk merremi vesh!? Prej pothuajse një dekade në Ballkan ka dy shtete shqiptare, Shqipëria dhe Kosova. Por lidhjes shpirtërore mes dy vendev
Kjo është axhenda paraprake e mbledhjes së qeverive Dy qeveritë, të Shqipërisë dhe të Kosovës do të mblidhen në Korçë, në kuadër dhe të festave të nëntorit, ku do të firmos