999 rezultate për

qeveritare

Përkeqësohet situata në Venezuelë, 3 të vrarë në protestat anti-qeveritare Të paktën tre persona kanë humbur jetën në Venezuelë, në protestat që po zhvillohen kundër qeverisë së presidentit Nicol
Kriza qeveritare po lë pasoja në pushtetin lokal Pushteti lokal në Maqedoni mund të përjetojë fatin e qeverisë nëse së shpejti nuk arrihet marrëveshje për ndryshime ligj
ISIS qëllon me snajper gruan vetëm se mori një shishe ujë (FOTO LAJM) Një grua në Irak u qëllua për vdekje me snajper nga ISIS, pasi po merrte një shishe ujë pranë një makine qeveritare.
Mediat pro qeveritare: BESA po pengon qeverinë e Zaevit Mediat pro qeveritare të Maqedonisë, kanë shkruar se Lëvizja BESA është ajo që po e pengon formimin e qeverisë së re të
Turqit s'kanë limite, gazeta proqeveritare sulmon Merkelin (FOTO LAJM) Turqia është duke përjetuar nivelin më të ulët të marrëdhënieve me disa vende të Europës, ku spikasin debatet deri në kë
Sulmohet me vezë automjeti i Zaevit në Shkup Para disa çastesh, persona të paidentifikuar kanë sulmuar automjetin e kreut të LSDM-së, Zoran Zaevit. Lajmin e kanë
Ushtria qeveritare rimerr aeroportin e Mosulit nga duart e ISIS Mosuli është rikthyer në vëmendjen e mediave botërore pas njoftimeve se forcat irakiane të sigurisë kanë marrë kontrolli
Acari nuk i ndal rumunët, vazhdojnë protestat antiqeveritare në ditën e 13-të (FOTO LAJM) Rumunët kanë vazhduar në ditën e 13-të të protesta antiqeveritare, duke sfiduar të ftohtin e acartë (ku temperaturat kan
Protesta të dhunshme anti-qeveritare në Rumani (FOTO LAJM) Qindra mijëra qytetarë rumunë kanë bllokuar rrugët e Rumanisë në shenjë proteste kundër një vendimi qeveritar që dekrimi
Analistët: SOROS, pengesë shtesë për formimin e qeverisë mes VMRO-së dhe BDI-së Për qëndrimet e ndryshme për vazhdimin e mandatit të PSP-së dhe mospajtimit që gjuha shqipe të jetë zyrtare në tërë terr
Qeveritarët serbë "kërcënojnë" Francën për ekstradimi e Haradinajt Ministrja e drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviç dhe i ashtuquajturi drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriç, kanë k
ISIS bombardon ndërtesat qeveritare në Mosul Militantët e të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” bombarduan sot dy ndërtesa qeveritare në Mosul, ku forcat irakiane ka
Nuk respektohet armëpushimi, përplasje mes rebelëve dhe forcave qeveritare në Siri Luftime mes forcave të regjimit sirian dhe grupeve rebele kanë shpërthyer sot pranë Damaskut, qytetit më të madh sirian,
KQZ/ Basha: Kemi betejë të gjatë, krimi ka mbështetje qeveritare Kreu i PD, ka reaguar në lidhje me vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit për deputetin e LSI
Firma private dëmton rrjetin, lë pa drita 30 fshatra në Tiranë dhe vilat qeveritare Një firmë private ka dëmtuar sot rrjetin elektrik në Tiranë duke lënë pa energji gati 30 fshatra. Mësohet se ndaj kom
Vetëvriten 20 gra në Aleppo që t’i shpëtojnë përdhunimeve (FOTO LAJM) Aleppo vazhdon makthin që ka kapluar këtë vend prej shumë kohësh, e ndërsa forcat qeveritare të presidentit Bashar al-As
Forcat qeveritare kontrollojnë 60% të Alepos lindore Forcat qeveritare siriane dhe aleatët e tyre e kanë marrë nën kontroll qarkun Tariq al-Bab në Alepon lindore. Avancim
Rreth 200 organizata joqeveritare kërkojnë zgjidhje për luftën në Siri Më shumë se 200 organizata humanitare të të drejtave të njeriut, të enjten kanë nënshkruar një apel drejtuar së Asambles
Ali Ahmeti akoma s'ua ka mësuar emrat qeveritarëve të BDI (VIDEO) Edhe pse kanë kaluar disa muaj që kur kanë ndryshuar ministrat dhe zv.ministrat e BDI-së, lideri i kësaj partie akoma si
Thaçi: Nuk do të bëj koalicion me ish-qeveritarët VMRO-BDI Lideri i PDSH-së ishte në një takim me delegacionin e eurodeputetëvë të cilët qëndrojnë në Maqedoni në prag të zgjedhjev