999 rezultate për

qeveritare

Kosova po zbrazet, qeveritarët bëjnë sehir Kryeministri Ramush Haradinaj e ka parë si të pamundur një zgjidhje urgjente për këtë problem. Më datën 11 prill të k
Objektet gjysmake qeveritare po përdoren për qefet e të dashuruarëve Institucionet e Kosovës po vazhdojnë të ndajnë para për ndërtimin e objekteve që do të shfrytëzohen për nevojat e zyrtar
Kaluan 2 orë, e gjithë Kosova pret takimin e PAN Po vazhdon takimi mes katër partnerëve të koalicionin qeverisëës, Ramush Haradinajt, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Behg
Arrihet marrëveshja, hapet qeveria amerikane Senati amerikan do të votojë të enjten për dy projektligje që do të sillnin fundin e menjëhershëm të mbylljes së pjesshm
Krizë qeveritare në Greqi, jep dorëheqjen ministri i Mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes në Greqi, Panos Kamenos ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Sipas Medieve greke, dorëheqja ka ard
Çfarë po ndodh me avionët qeveritarë të Gjermanisë?! Zyrtarë të qeverisë gjermane u detyruan sërish këto ditë që të ndryshojnë planet për shkak të dështimit në funksionimin
Prapaskenat e bisedave të fshehta të deputetëve të PSD-së me qeveritarët (VIDEO) Biseda interesante në mes Pal Lekajt, Bilall Sherifit dhe Dardan Molliqajt, janë zhvilluar dje gjatë seancës, para se të
Dreka dhe darka aziatike, shpenzimet kolosale për zijafete të qeveritarëve të Kosovës Ushqim aziatik, ai i detit dhe ushqimet tradicionale kanë qenë pjesë e drekave dhe darkave zyrtare të shtruara nga deput
Erdogan paralajmëron “masakër” Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund të shkaktojë “masakër
Politikanët hajdutë të Kosovës kanë bërë pare, kënga që nuk duhet humbur (VIDEO) Një grup i arshikëve i kanë kushtuar kënge me çifteli hajnisë në Kosovë. Përmes vargjeve të thurura me rimë ata godas
Iran, arrestohen dhjetëra spiunë në agjencitë qeveritare Forcat iraniane të sigurisë kanë identifikuar dhe arrestuar "dhjetëra spiunë" që punojnë në agjencitë qeveritare, sipas
Shqiptarët e thonë troç, KFOR padrejtësisht na la në Serbi Banorët e fshatit Karaqevë në Komunën e Kamenicës janë ankuar lidhur me shënjimit e vijës kufitare nga ana e KFOR-it. P
Rusia do të ndërtojë dy njësi të reja bërthamore në Kinë Moska dhe Pekini mund të nënshkruajnë një marrëveshje për të ndërtuar dy njësi të tjera të energjisë bërthamore në Kinë,
Krizë qeveritare në Berlin Grindjet e CDU dhe CSU për politikën e azilit janë përshkallëzuar. A pritet të shpërbëhet Unioni? A i ka ardhur fundi ko
Deputeti i PD bën deklaratën ‘bombë’: Në korrik dalin dosjet e qeveritarëve të korruptuar Prej kohësh Partia Demokratike ka paralajmëruar se do të publikojë skandale të rënda që implikojnë zyrtarë të lartë të q
Kosova me rezidencë të re qeveritare Megjithatë, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor e cila është vet inicuese dhe përgjegjëse e vendimit për ndë
Sonila s'ia përton Ramës: Hap edhe një Big Brother, ke humbur kontaktin me realitetin Kryeministri Edi rama ka njoftuar se tashmë ERTV do të ketë një rubrik të re, me lajmet qeveritare. Gazetarja Sonila
Qeveritarët, 134 mijë euro për dreka e darka zyrtare Gjatë gjashtë muajve të fundit Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj, si dhe tre zëvendëskryeministra vetëm për dreka e
Pas Bilent Salijit, pritet të japë dorëheqjen një tjetër ministër Pas së ministrit të Drejtësisë Bilen Saliji pritet të japë dorëheqje edhe një ministër tjetër i BDI-së. Burime qever
1 milion euro për makina, shpenzimet e luksit të qeveritarëve 133 milionë lekë, pra mbi 1 milion euro. Kaq është shuma që pritet të shpenzojë Ministria e Punëve të Brendshme për bler