999 rezultate për

qeveritare

Qeveritarët "në ajër", 44 tendera për blerje biletash Tetori shënon numër rekord të kërkesave të administratës shtetërore për të udhëtuar jashtë vendit. Megjithatë duket se k
Berisha: Të tmerruar nga hetimi, dje e sulmoja unë, sot prokurori u shpall kriminel Deklaratat e zv. kryeministrit Erion Braçe për prokurorin Arjan Ndoj, në Durrës, që ka kërkuar arrestimin e ish kreut të
Përplasje mes studentëve dhe policisë, të paktën 20 viktima Të paktën 20 njerëz kanë humbur jetën, dhe dhjetëra janë plagosur pas një valë të re përplasjesh të dhunshme midis demon
Shpërndarja e Kuvendit, qeveritarët frikë nga befasitë Vetëm tri ditë na ndajnë nga seanca e ftuar për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, teksa shumica e partive politike të
Protestat ruse, 300 persona të tjerë pas hekurave Të paktën 300 persona u arrestuan sot nga policia pas një manifestimi të opozitës ruse, e cila prej javësh po kërkon reg
Meta me qen e Rama me lopë, vazhdon sfida mes qeveritarëve (FOTO LAJM) Pak ditë më parë presidenti Ilir Meta publikoi një video nga Sarajeva teksa përkëdhelte dhe mbante në dorë një qen. N
Çfarë është "shteti paralel" që Meta paralajmëroi sot për Shqipërinë ‘Deep state’ dhe ‘state capture’ ishin dy termat të cilat theksoi sot në konferencë Presidenti i Republikës, Ilir Meta,
2 mijë euro karburant në vit! Makinat qeveritare nuk ngopën duke djegur Gjysmë milioni euro karburant ka shpenzuar vitin e kaluar vetëm 1/3 e ministrive të Qeverisë së Kosovës. "Zëri" shkr
Të shtëna me armë në ndërtesën qeveritare në Virxhinia, 12 të vrarë Të paktën 12 vetë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën të premten pas të shtënave në një ndërtesë qeveritare në shtetin
Sulmohet në Ferizaj gruaja rome: U rrah nga një grup Pasditen e sotme është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom në qytetin e Ferizajt. Dy ditë më parë ajo u sulmua ng
Vjen vendimi i papritur pas skandalit të seksit në veturën qeveritare Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin me të cilin urdhërohen të gjithë zyrtarët e Qeveris
Kosova po zbrazet, qeveritarët bëjnë sehir Kryeministri Ramush Haradinaj e ka parë si të pamundur një zgjidhje urgjente për këtë problem. Më datën 11 prill të k
Objektet gjysmake qeveritare po përdoren për qefet e të dashuruarëve Institucionet e Kosovës po vazhdojnë të ndajnë para për ndërtimin e objekteve që do të shfrytëzohen për nevojat e zyrtar
Kaluan 2 orë, e gjithë Kosova pret takimin e PAN Po vazhdon takimi mes katër partnerëve të koalicionin qeverisëës, Ramush Haradinajt, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Behg
Arrihet marrëveshja, hapet qeveria amerikane Senati amerikan do të votojë të enjten për dy projektligje që do të sillnin fundin e menjëhershëm të mbylljes së pjesshm
Krizë qeveritare në Greqi, jep dorëheqjen ministri i Mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes në Greqi, Panos Kamenos ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Sipas Medieve greke, dorëheqja ka ard
Çfarë po ndodh me avionët qeveritarë të Gjermanisë?! Zyrtarë të qeverisë gjermane u detyruan sërish këto ditë që të ndryshojnë planet për shkak të dështimit në funksionimin
Prapaskenat e bisedave të fshehta të deputetëve të PSD-së me qeveritarët (VIDEO) Biseda interesante në mes Pal Lekajt, Bilall Sherifit dhe Dardan Molliqajt, janë zhvilluar dje gjatë seancës, para se të
Dreka dhe darka aziatike, shpenzimet kolosale për zijafete të qeveritarëve të Kosovës Ushqim aziatik, ai i detit dhe ushqimet tradicionale kanë qenë pjesë e drekave dhe darkave zyrtare të shtruara nga deput
Erdogan paralajmëron “masakër” Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund të shkaktojë “masakër