999 rezultate për

qeveritar

"Le të tmerrohen qeveritarët", Meta i përgjigjet thumbave të Ramës (VIDEO) Presidenti Ilir Meta, pak pas deklaratave ironizuese të Kryeministrit Rama në Fier, ka bërë një postim në rrjetin social
E bllokuar në Mykonos 7-muajshe shtatzënë, avioni qeveritar shpëton 19-vjeçaren shqiptare nga Puka Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i sh
Holanda bllokon Shqipërinë për negociatatat, Maqedonia merr "dritën jeshile" Qeveria e Holandës ka zyrtarizuar vendimin e saj kundër thirrjes së tryezës së parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Ba
"Një mal me probleme", Yuri Kim mesazh të fortë për qeveritarët Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim teksa foli në konferencën për prezantimin e rezultateve të Grecos është ndalur n
Varhelyi në Tiranë: Reforma Zgjedhore, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ndodhet sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Nga salla e Parlamenti
DW: Rama për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeverit
KE: Kushtetuesja, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioni Europian i kërkon Shqipërisë që të ngrejë sa më shpejt Gjykatën Kushtetuese. Zëdhënësja e Komisionit Europian,
Polici lokale në Maqedoni? Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut në kuadër të programit të saj do të vendosë polici komunale nën kompetenca të pushte
Shtëpi, makina luksoze e jo vetëm: Pasuria e ministrave të kabinetit të ri qeveritar Shtëpi, troje, toka bujqësore, apartamente në Maqedoni dhe vende tjera, makina luksoze, por edhe mesatare, janë pjesë e
Shqiptarët marrin edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut Kryesitë më të larta të LSDM-së dhe BDI-së kanë mbështetur marrëveshjen për formimin e qeverisë së koalicionit dhe kanë
Lum shqiptarët për qeveritarët! Vangjush Dako drekon tek Nusreti, 1300 dollarë bifteku (FOTO LAJM) Ai që sot duhej të ishte përballë drejtësisë për shumë leje ndërtimesh që ka dhënë pa kriter, duke sjellë edhe një tragj
Alarm mes Turqisë dhe Greqisë, mblidhet urgjent kabineti qeveritar në Athinë (FOTO LAJM) Termometri në Egje është rritur pas sfidës së re që mori Ankaraja të hënën në mëngjes. Me Navtex të aktivizuar dhe të vl
Hoti njofton kabinetin qeveritar në ç' fazë kanë arritur bisedimet me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar për Samitin e Par
Palët bien dakord, kur do të mblidhet Këshilli Politik Pas ftesës së përfaqësuesit të PS Damian Gjiknurit, opozita jashtëparlamentare shprehu dakordësinë për t’u mbledhur në t
Komisioneri i Zgjerimit të BE: Nuk ka datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi pohon se nuk ka një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë
Kurti mban fjalën, krenar për kabinetin qeveritar Albin Kurti po mban fjalën e tij para deputetëve, ndonëse u paralajmërua se nuk do të merrte pjesë në seancën e mocionit
Spitali i Gjakovës-qeveritarëve: Spitali ka nevojë për maska e pajisje tjera, jo për fotografi Spitali rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se Spitali ka nevojë për maska e
"Bekuar qofshin vajzat e gratë shqiptare kudo në botë", qeveritarët urojnë 8 Marsin Tetë Marsi është një ditë feste për ccdo grua e vajzë shqiptare. Pikërisht në këtë ditë, qeveritarët kanë dhënë mesazhet
Kabineti qeveritar shkon në Sharr, çfarë do të diskutohet Zevëndëskryeministri Avdyllah Hoti ka njoftuar se sot i gjithë kabineti qeveritar do të takohen në Sharr, për të diskutu
Emrat, ky është Kabineti Qeveritar i Albin Kurtit Albin Kurti e ka bërë propozimin e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe 33 zëvendësministra.