999 rezultate për

qeverisjes

Kurti i bindur: Vazhdojmë punën deri në zgjedhjet e reja Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka folur për 100 ditshin e qeverisjes së tij. Ai e ka shfrytëzuar rrjetin social
LSDM: Ende po ndjehen pasojat e qeverisjes së OBRM-PDUKM-së Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thotë se projekti “Shkupi 2014” është i rrezikshëm edhe
Plasin debatet në LDK, kandidatja për Kryeministre rrezikon të mbetet jashtë qeverisjes Kandidatja për Kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani rrezikon të mbetet jashtë qeverisjes, edhe pse me emrin e saj LDK-ja
"Korrupsioni po kalb atdheun", Basha zbulon pse i duhet Ramës paketa anti-shpifje: Kreu i opozitës, Lulzim Basha në rrjetin social “Facebook” ka reaguar me kritika të ashpra ndaj qeverisjes Rama. Sipa
Meta takon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka gjithë mundësitë të jetë shembull i mirëqeverisjes Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kry
Planet e qeverisjes, Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen të premten Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se do të takohet të premten me kryetarin e Lidhjes Demokratike
Zotohet Basha: Vitin e parë të qeverisjes, paga minimale 300 euro Lulzim Basha ka udhëtuar ditën e sotme drejt Korçës në kuadër të turit "Rrugëtimi për Shqipërinë", ishte qyteti i Korçës
Vendimi i ri: Qeveria “shkarkon” kryebashkiakët me borxhe eksa qeveria është përfshirë në një cikël të ri detyrimesh të prapambetura që rrezikojnë seriozisht shëndetin e arkës s
Basha: Pagë minimale 300 euro brenda 6 muajve të parë të qeverisjes (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpalosur sot një pikë me rëndësi të programit të Partisë Demokratike në
Opozita kërkesë KQZ-së: Fillo përgatitjet për 13 Tetorin Ditën e sotme, aleatët e Paritsë Demokratike kanë dërguar një kërkesë në KQZ, ku kërkojnë nisjen e përgatitjeve për zgje
A do shkarkohet Meta, Rama flet sot në 12.00 (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë orën kur do të thotë fjalën e tij lidhur me shkarkimin e Presidentit Meta.
Maqedonia e Veriut kalon provën e parë për hapjen e negociatave Komiteti i Përzier Parlamentar i cili sot e ka mbajtur takimin e tij të 16-të nën kryesimin e përbashkët me Alojz Petrle
Studentët në protestë, por Rama u tregon se ku të orientoheni për problemet Studentët vijojnë ngujimin në Univeristetet përkatëse duke mos u pojtuar me negociatat e Ramës dhe duke kërkuar plotësim
Padi penale ndaj Ministrit Fazliu Policia financiare ka ngritur padi penale kundër ministrit aktual të Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu dhe kundër par
Meta dekreton zgjedhjet lokale, kur do të mbahen votimet Presidenti Meta dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore D E K R E T PËR CAKTIMIN E
Komandanti i Koshares shpërthen kundër qeverisjes në Kosovë Hisen Berisha, ish komandant në luftën e Koshares, përmes një postimi në facebook, ka shkruar lidhur me bisedimet Kosovë
Uran Ismaili mburret ndaj LDK-së me investim turk Ministri i Shëndetësisë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka publikuar një video në profilin e
Në fillim Rama e tani Balla: Spiropali nuk i ka mirë punët me PS Kritikat ndaj Elisa Spiropalit nuk kanë të mbaruar. Pas fjalës së Ramës në Asamblenë e PS-së i cili e kritikoi publikish
DASH publikon mangësitë e qeverisjes në Maqedoni Qeveria e Maqedonisë ka ndërmarrë disa masa për hulumtimin, ndjekjen dhe dënimin e funksionarëve të përfshirë në skenarë
Bekim Jashari shpërthen në akuza kundër ish-qeverisjes së Sami Lushtakut Kryetari i komunës së Skenderajit, Bekim Jashari ka mbajtur konferencë për media lidhur me dështimin e seancës së planif