999 rezultate për

qeverisjen

“Kush fshihet pas maskës së silikonit të banditit të vrarë ose nën qeverisjen e faktit të kryer" Nga Lorenc Vangjeli Pati një kuriozitet të skajshëm, menjëherë mbas grabitjes në Rinas, për të gjetur se kush fshihej
Mustafa që kërkon heqjen e taksës ndaj Serbisë flet keq për qeverisjen Isa Mustafa ka numëruar grevat në shkolla e në spitale, grevat e gazetarëve të televizionit publik, të doganierëve e të
LISTA/ 11 "drejtorët legena" që Rama i shkarkoi si fajtorë për problemet me qeverisjen Del lista me emrat e 11 drejtuesve socialiste ne rrethe qe u shkarkuan dje pas mbledhjes se Kryesise se Partisë Socialis
Vetëvendosje kritikon qeverisjen e Shpend Ahmetit në Prishtinë Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës i gëzohet çdo projekti të realizuar në të mirë të qytetarëve të P
Alo! Jam Sali Berisha: Çfarë bëri Rama sot që na kujtoi qeverisjen e PD-së (VIDEO) Kryeministri Rama ka publikuar në faqen e tij të Facebook-ut historinë e një qytetari nga Laçi që ankohej për ilaçet e t
Apostolova porosit qeverisjen: Nesër miratojeni demarkacionin Shefja e zyres së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova është takuar sot me kryetarin e Kuvendit të Kosovës,
TMRO kërkon heqjen e shqiponjës në Çair Lideri i TMRO-së, Vanco Shehtanski, i cili ishte edhe funksionar në qeverisjen Gruevski, pret që kryetari i qytetit të S
Rajoy cilëson absurde qeverisjen e Puigdemont nga jashtë vendit Shefi i qeverisë spanjolle, Mariano Rajoy e cilësoi si absurd faktin që presidenti katalanas i shkarkuar, Carles Puigdem
Lutfi Haziri, i bindur se LDK-ja do ta rikthejë qeverisjen në Prishtinë Rinumërimi në Prishtinë është i domosdoshëm, kështu është shprehur Haziri i LDK-së. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike
Rama prezanton platformën online për bashkëqeverisjen (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka prezantuar sot platformën ëëë.shqiperiaqeduam.al për të lehtësuar bashkëqerisjen
EKSKLUZIVE/ AKR bëri "kurban" Skënderbeun për të mbuluar pazaret mbi qeverisjen në Kosovë Duket një skenar i pabesueshëm, por fushata mediatike mbi mbulimin ose jo të bustit të Gjergj Kastriot Skënderbeut gjatë
LR-PDSH më 9 korrik mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela me 9 korrik do të mbajw Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti,
Kurti "kërcënon" se do anulojë marrëveshjen me Asociacionin Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media lidhur me sistemin e drejtësisë, kanë paralajmëruar krijimin e komision
VMRO dhe paramilitarët, të paparashikueshëm për qeverisjen në Maqedoni Pas ngjarjeve të fundit në Kuvend, dhunës ndaj deputetëve dhe tani uzurpimit të zyrave, gjithçka mund të pritet nga depu
SHBA jep 6.3 mln dollar fonde shtesë për Shqipërinë Qeveria amerikanë ka akorduar një fond shtesë prej 6.3 milionë dollarësh në kuadër të marrëvëshjes së ndihmës me palën s
Meta, sërish akuza mbi qeverisjen Rama: Turizmi i keqshfrytëzuar Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta, mori pjesë në takimin e organizuar në Parkun Arkeologjik të A
Ymeri: Ivanovi e Gruevski, përmes kartës së shqiptarofobisë po mbrojnë qeverisjen e tyre kriminale Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social në Facebook ka kr
Basha: Kam garanci nga administrata Trump për qeverisjen e PD-së Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dhënë një intervistë ditën e sotme pasi ka merrte pjesë në Asamblenë Politikë të Partive P
Grubi: Kemi mbështetjen e Prishtinës dhe Tiranës për platformën e përbashkët në qeverisjen e ardhshme Deputeti dhe njëkohësisht shefi i kabinetit të kryetarit të BDI-së, Artan Grubi lidhur me takimin e djeshëm me thirrje t
Bejta: Po shqyrtojmë për qeverisjen me OBRM-PDUK, nuk do i zhgënjejmë shqiptarët Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integram, njëherësh edhe kryetar i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, ka qenë i