999 rezultate për

qeverisese

Basha pyetet për një aleancë qeverisëse me PS: Zero shans! "Zero shans që të ketë aleancë me Edi Ramën. Zero shans që Edi Rama të fitojë zgjedhjet. Zero shans që Edi Rama të pengo
Qeveria reagon zyrtarisht: S'ka zgjedhje të parakohshme në Kosovë Qeveria e Kosovës ka reaguar me anë të një deklaratë pas takimit të Haradinajt dhe veselit pas spekullimeve se do të ket
Mungesë alternativash qeverisëse...! nga Erion Muça - Protesta e para pak ditëve e opozitës dhe përfshirja në ngjarjet e fundit në korrupsion dhe trafik
Haradinaj takohet me Limajn Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim pune zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, me të
Arrihet marrëveshja e parë mes LAA-së dhe Vetëvendosjes Sot në Prishtinë në mesditë me iniciativë të Alternativës dhe AKR-së u zhvillua një takim me udhëheqësit e VV-së. Në
Skandali i Presidentes në Korenë e Jugut ndan partinë qeverisëse Skandali i presidentes së Koresë së Jugut ka sjellë përçarjen e partisë qeverisëse, pasi një grup prej 29 deputetësh kor
"Bomba" e Ilir Metës: LSI do jetë forcë kryesore opozitare ose qeverisëse Kryetari i Kuvendit, njëherësh kreu i LSI, Ilir Meta,në një intervistë në “Report TV” me Babaramon ka folur për probleme
LR-PDSH: Promovuesve të urrejtjes ndër-etnike të ju merret licenca e gazetarisë Paraqitja e mbrëmshme e gazetarit nacionalist maqedonas Dragan Pavloviç Llatas është reflektim i frymëzimit nga politika
Miratohet rezoluta e propozuar nga europarlamentarët Është miratuar me 126 vota pro rezoluta e propozuar nga europarlamentarët. Kuvendi ka miratuar sot me 126 vota pro rezol
Rama flet për sherrin: Një hap i hedhur nga prokuroria Edi Rama ko folur në lidhje me videon e publikuar dje ku dy deputet të PS, Pjerin Ndreu dhe Arben Ndoka ushtruan dhunë
Haradinaj përgatitet për kryeministër Kryetari i AAK-së, i nominuar nga opozita për kryeministër, Ramush Haradinaj është shprehur se AAK, LDK dhe NISMA po pun
Kurti në Podujevë: Fitorja jonë, e pashmangshme Lëvizja Vetëvendosja prezantoi sot programin e Alternativës Qeverisëse në qytetin e Podujevës. Kryetari i Lëvizjes VV-së
BDI dhe VMRO asnjë detaj për bisedimet qeverisëse Bashkimi Demokratik për Integrim dhe VMRO nuk po japin asnjë detaj lidhur me procesin e negociatave për qeverinë e re mi
Kryesia e RDK: Ja pse dhamë dorëheqjen Kryesia e RDK-së ka dhënë edhe arsyet për dorëheqjet masive. Ata janë shprehur se zgjedhjet kanë qenë të manipuluara dh
VV prezantoi Alternativën Qeverisëse në Prizren Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot një tubim në Qendrër të Prizrenit. Tubimin e hapi koordinatori i Qendrës në Prizren, Jet
Vetëvendosja premton bashkimin e Mitrovicës Lëvizja Vetëvendosje ka paraqitur alternativen qeverisëse në një takim të përbashkët me të gjitha degët e saj, si dhe ka
VV prezanton alternativën qeverisëse për Prishtinën Lëvizja Vetëvendosje prezantoi të shtunën para qytetarëve të Prishtinës alternativën qeverisëse për Prishtinën. I pari
Nishani: Mazhoranca përdhosi parlamentin Presidenti i Republikës përmes një njoftimi për mediat shprehu sot keqardhje ndaj sulmit politik që shumica qeverisëse a
Rifat Demaku, kandidat i VV-se për kryetar komune në Drenas Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Drenas mbajti këtë të shtunë një konferencë për media ku publikoi emrin e kandidatit
Kacin: Rama të bashkëpunojë me opozitën Zhvillimet e fundit në Shqipëri gjatë dhe pas zgjedhjeve të 23 qershorit janë vlerësuar pozitivisht nga Brukseli. Megjit