999 rezultate për

qeverises

BDI prezanton sot programin qeverisës Sot është një ditë e rëndësishme për BDI e cila tashmë e ka bërë publike nismën e saj poër një kryeministër shqiptar.
Në pritje për tu bërë kryeministër, Hoti prezanton planin qeverisës Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re. I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan p
Gashi: Java e ardhshme e gjen Kosovën me Qeveri të re Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi tha se kanë diskutuar me mandatarin për kryemin
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
Koalicioni i ri qeverisës, LDK nis përgatitjet Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar përgatitjet e para për koalicionin e ri qeverisës, në rast se Lëvizja Vetëvendos
Kurti: LDK shkeli marrëveshjen e para, Veliu deshi të bëhet më katolik se papa Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për media, në mbremjen e së mërkurës,
Isa Mustafa: Duam Presidentin, shumicën në qeveria ia lëmë LVV Që nga e shtuna ende nuk janë takuar krerët e LVV-së e LDK-së për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës. LD
A ka lojë apo krizë të vërtetë në raportet BDI-LSDM, flasin njohës të zhvillimeve politike Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se është bërë e zakonshme që gjithmonë para mbajtjes së zgje
Kurti sot takon Isa Mustafën: Përpjekje për arritjen e koalicionit qeverisës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe so
VV-LDK, pritet sot nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndë
Procesi i rinumërimit drejt fundit, pritet koalicioni qeverisës Këtë të dielë pritet të përfundojë rinumërimi i të gjithë vendvotimeve të kontestuara, ndërsa, nga mesi i javës kryhet ç
Kurti: Menjëherë pas certifikimit të rezultateve nga KQZ formohet koalicioni VV-LDK Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me kryetarin e Lidhjes Demokratike të
Osmani e pavendosur për pozitën e saj në koalicionin e ardhshëm qeverisës Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për R
Publikohen 7 marrëveshjet që u nënshkruan dje nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë arritur marrëvjeshje për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentar
"Duhet zgjidhur kriza politike", Gjermania vendos për hapjen e negociatave me Shqipërinë Grupet Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman vendosin sot se për Shqipërinë nuk k
Hoti prezanton listën e intelektualëve në LDK Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se në listën e kandidatëve për deputetë nga kjo parti janë persona
Haradinaj përjashton mundësinë e koalicionit me partitë e mëdha, PDK jo e qëndrueshme me taksën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përjashtuar çfarëdo lloj mundësie për të hyrë në koali
Ahmeti: Nuk ka përplasje në koalicionin qeverisës Lideri i BDI-së pas takimit që pati me Ministrin e Jashtëm të Shqiperisë, Gent Cakaj, në një konferencë për shtyp që pat
PDK i bindet Thaçit për rrëzimin e Haradinajt por ngelën vetëm Partia Demokratike e Kosovës, e nxitur nga presidenti Hashim Thaçi, sipas analistëve politikë, është e interesuar ta gje