999 rezultate për

qeverise

Rama ka dy fjalë për Qeverinë Hoti: Shpresë pas një periudhe përpëlitjesh Kryeministri Edi Rama ka reaguar për zgjedhjen e Avdullah Hotit në krye të qeverisë së Kosovës. Rama i uron rrugëtim
Sulmoi Thaçin gjatë konferencës për media, arrestohet qytetari (VIDEO) Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi shkaktoi një incident teksa presidenti Hashim Thaçi mbante një konferencë
Pas votimit të Qeverisë Hoti, vjen reagimi i presidentit Thaçi Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas votimit të Qeverisë Hoti.Ai ka përgëzuar deputetët ndërsa i ka uruar su
Në pritje për tu bërë kryeministër, Hoti prezanton planin qeverisës Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re. I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan p
Vonohen deputetët, seanca për votimin e Qeverisë Hoti nuk nis në orarin e caktuar Seanca e jashtëzakonshëm për formimin e Qeverisë Hoti nuk ka nisur ende edhe pse ishte planifikuar që në nistë në orën 1
Dita e fundit si kryeministër? Flet Albin Kurti Ndonëse sot mund të jetë dita e fundit e tij si kryeministër, Albin Kurti thotë se po ndjehet shumë mirë. Në një pron
Sot seanca e Kuvendit, a i ka LDK numrat për votimin e Qeverisë Hoti në Kosovë? Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen serish karrigeve të tyre për të zgj
Haziri nuk i beson Qeverisë Hoti Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i ka komentuar sot zhvillimet politike dhe angazhimet e tij në politikën qendrore, d
Ndeshja e Championsit i kushtoi jetën tifozit, familjarët i kërkojnë shpjegim qeverisë Vendimi për të lejuar të luhet ndeshja e kthimit të Champions League mes Liverpoolit dhe Atleticos së Madridit duket se
Haziri i vendosur: LDK sot cakton ministrat Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se i ka numrat që i duhen për të votuar qeverinë në krye me Avdullah Hotin. Nënkryeta
Caktohet seanca për votimin e Qeverisë, flet Gashi Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit është vendosur që seanca për votimin e qeverisë së re të mbahet nesër në ora 11:00,
Ditën e mërkurë votohet qeveria Hoti Gjykata Kushtetuese e ka bërë publik të plotë aktgjykimin për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emrin e mandatarit
Tabaku bën parashikimin: Shqipëria do të kthehet 15 vjet pas Banka Botërore ka publikuar një raport të fundit ku analizohet se shkalla e varfërisë në Shqipëri mund të rritet me 4 de
MAQEDONI/ Protestë para qeverisë kundër koronavirusit, rrjetit 5G dhe vaksinimit, një i arrestuar Një grup i qytetarëve kanë protestuar para qeverisë së Maqedonisë së Veriut, siç thanë ata, kundër pandemisë së rrejshme
Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në
Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese: Vendimet nga seanca shqyrtuese e mbajtur më 28 maj 2020 Në seancën shqyrtuese të
Kurti përshëndet protestuesit nga ballkoni i Qeverisë (VIDEO) Kryeministri në detyrë , Albin Kurti, ka ndezur turmën me paraqitjen nga ballkoni i qeverisë, ku po mbahet “test protest
Qeveria Shqiptare pa transparencë, rrezikon integrimin e vëndit në BE Prof. Lisen Bashkurti Shqipërisë tashmë i janë hapur dyert nga Bashkimi Evropian për negociatat e antarësimit. Është
LVV ironizon Thaçin: Sot po na flet për respektim të masave të IKSHPK-së Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi i cili tha se Kurti dhe grupi i ti
Nuk ndalet presidenti i Lyon, i drejtohet qeverisë franceze duke i dërguar letër për rifillimin e Ligue One Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka vazhduar luftën e tij kundër vendimit për të përfunduar sezonin e Ligue 1 më h