999 rezultate për

qeverise

Guvernatori i Toskanës thirrje qeverisë shqiptare: Do bllokojmë fluturimet! Guvernatori i rajonit të Toskanës në Itali, Enrico Rossi, ka shprehur shqetësimin për numrin në rritje të të infektuarve
Partitë shqiptare diktojnë formimin e qeverisë së re Rezultati i ngushtë mes partive politike në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut, do t’i vështirësojë negociatat për fo
Koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000
BDI bën deklaratën e fortë: Jemi çelsi absolut për formimin e qeverisë së re Në Maqedoninë e Veriut janë mbyllur numërimet në shumicën e qendrave të votimit. Deri më tani, LSDM e Zoran Zaev kryeson
Ndyshimet kushtetuese, Rama mesazh të fortë Metës dhe Bashës: Pikë për pikë! Kreu i qeverisë Edi Rama ka komentuar me anë të disa postimeve në Twitter, ndryshimet e miratuara sot në Komisionin e Li
Votimet, e mërkura vendoset ditë pushimi Në pajtim me vendimin e Qeverisë nga seanca e 74-të e mbajtur më 7 korrik të këtij viti, 15 korriku, është ditë jo pune
Rikthehet shteti policor: 12 vjet burg kush nuk respekton masat e qeverisë! COVID-19 ka rikthyer shtetin policor. Policia e Kosovës nga e marta do të nisë me shqiptimin e gjobave për qytetarët që
COVID-19, qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani Qeveria e Kosovës nuk e ka përkrahur Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Përhapjes së Covid 19. Përkundër s
Qeveria pritet të shqyrtojë projektligjin për pandeminë Kuvendi i Kosovës ka rreth një muaj që është duke pritur komentet e ekzekutivit, një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur, an
Policia aksion në Prishtinë pas hyrjes në fuqi të masave të reja Sot në orën 21:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja të qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit. Që nga ora 21:00 e di
"Rifreskim i qeverisë", Macron zgjedh Jean Castex si kryeministër të ri në Francë Presidenti francez, Emmanuel Macron emëroi të premten shërbyesin civil francez, Jean Catex, që ka hartoi politikat e zbu
BDI prezanton sot programin qeverisës Sot është një ditë e rëndësishme për BDI e cila tashmë e ka bërë publike nismën e saj poër një kryeministër shqiptar.
Basha paralajmëron zgjidhje: Taksimi i qeverisë Rama varfëroi shqiptarët Numri një i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social Tëitter ku thotë se taksimi i qev
Rama nuk njeh kufij, nuk i mjafton Facebook, Instagram e Twitter: Më gjeni në Youtube! Kryeministri Edi Rama është një ndër politikanët më aktivë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria. Kryeministri Edi Rama bë
BDI i përgjigjet Filipçes: Zyberi ka profesionalizëm dhe dinjitet Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka reaguar ndaj retorikes elektorale që përdor ministri i shëndetësisë Filipçe gj
Pas vendimit të Qeverisë për dasmat, reagon Labinot Tahiri Këngëtari Labinot Tahiri nga Ksamili uron kolegët pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lejimin e dasmave. “Kur bën
Majko i kthehet sërish kundër qeverisë: Ky është propozimi i tij për votën e emigrantëve Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, gjatë mbledhjes online, ku po diskutohet vota e Diasporës tha se kjo ës
"3 muaj pa punë, çfarë kam bërë", Stefi Prifti shpërthen ndaj masave të qeverisë Këngëtari i mirënjohur dhe shumë i dashur për publikun, Stefi Prifti ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale
Turi nuk i ndahet qeverisë, personazhi i maturantëve në protestën e Transportit Publik Shoqata e Transportit Publik ka protestuar sot para Ministrisë së Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, por edhe
VV dërgon në Kushtetuese votimin e qeverisë Hoti Disa deputetë të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për antikush