999 rezultate për

qeverise

Apel ndaj Qeverisë, klubet e Superiores firmosin për bojkot (FOTO LAJM) Të 10 klubet e Kategorisë Superiore përsëritin apelin për qeverinë për të reflektuar lidhur me ndryshimet ligjore për sp
LVV i kërkon bashkëpunim PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka
LVV nis peticion për rrëzimin e qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të fillojë një peticion për shkarkimin e qeverisë Hoti. Shefi i Grupit Parlamentar t
"Beiruti po qan, Beiruti po ulërin": Njerëzit në Liban shpërthejnë kundër qeverisë (FOTO LAJM) Njerëzit në Beirut kanë shprehur zemërimin ndaj qeverisë për shkak se sipas tyre ajo që ndodhi të martën është një negli
PD akuza qeverisë për testet: Laboratori i QSUT e nxorri negativ, tek privati doli pozitiv Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka denoncuar një rast
​Haradinaj kundër dialogut pa SHBA-në: Nuk i besoj Qeverisë Hoti Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka folur përsa i përket dialogut me Serbinë teksa vendi udhëhiqet nga kryeministri Hot
COVID-19, mjeku i rreshton 10 masa inteligjente qeverisë Mjeku Erion Dasho ka bërë një postim ku ka sugjeruar 10 masa inteligjente që mund ti shërbejnë vendit për të ulur ndjesh
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
Hoti: Kemi hyrë në valën e dytë të pandemisë Kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e qeverisë ka thënë se qysh tash vendi ka hyrë në valën e dytë pandemisë. Ai
Kush është shoferi i ministres së Qeverisë që humbi betejën me koronavirusin Shoferi i ministres për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, Gani Potka ka humbur sot betejën me koronavirusin.
Partitë nisin bisedimet për Qeverinë e re Kontaktet mes partive politike për formimin e Qeverisë vazhdojnë, edhepse paralajmëruan se bisedimet do të nisin pas 2 g
KSHZ pritet të shpallë rezultatet zyrtare të zgjedhjeve Pas vendimeve mbi paditë të dorëzuara nga partitë politike në Gjykatën Administrative lidhur me zgjedhjet, Komisioni Sht
Jul Deda ironizon keq Ramën: Respektoni budallenjtë! Vendimi i qeverisë Rama për të ndaluar muzikën në cfarë do lloj ambienti pas orës 20:00, ka shkaktuar polimika dhe kriti
EMRI/ Infektohet me COVID-19 ministri i qeverisë Rama? Ministri i qeverisë Rama është infektuar me COVID-19? Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka më shumë se një javë që nuk
Dialogu me Serbinë, zgjidhet Koordinatori Shtetëror Skënder Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës
Këngëtarët protestojnë para Kryeministrisë, shoqërohen në polici dy persona Këngëtarët e klubeve të natës po protestojnë përpara Kryeministrisë kundër vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve
"Jetoj sipas rregullave të mia", Majk i del kundër masave të qeverisë për COVID-19 (FOTO LAJM) Megjithëse numri i personave të infektuar në Shqipëri e Kosovë rritet dita-ditës dhe viktimat po kapin numra të frikshëm
Guvernatori i Toskanës thirrje qeverisë shqiptare: Do bllokojmë fluturimet! Guvernatori i rajonit të Toskanës në Itali, Enrico Rossi, ka shprehur shqetësimin për numrin në rritje të të infektuarve
Partitë shqiptare diktojnë formimin e qeverisë së re Rezultati i ngushtë mes partive politike në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut, do t’i vështirësojë negociatat për fo
Koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000