999 rezultate për

qeverise

Hoti për votimin e qeverisë së re: Asnjë shkronjë e Kushtetutës nuk do të cenohet I nominuari për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se votimi i qeverisë së re do të ndodhë në mënyrë demokratike. Ai
Gjendja e jashtëzakonshme, Gjykata Kushtetuese diskuton për vendimet e qeverisë Gjykata Kushtetuese gjatë javës së ardhshme pritet të diskutojë për kushtetutshmërinë e dy vendimeve të Presidentit Stev
''Jemi katër komunitete'', Kinolli: Sonte vendosim nëse do të jemi pjesë e Qeverisë së re Grupi Parlamentar 6+ sonte do të vendosë përfundimisht nëse do të jetë pjesë e Qeverisë së re. Deputeti nga Grupi Par
LDK prezanton sot përbërjen e qeverisë së re, edhe AKR-ja pjesë e saj Kandidati i propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministër të qeverisë së re, Avdullah Hoti, ka bërë të dit
Vendim i qeverisë: Hapen shkollat, vetëm për këto nxënës Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka dhënë detajet e fundit nga vendimi i qeverisë nëse do të hapen apo jo shkollat. M
Hoti: Nesër zbulohet përbërja e qeverisë, AKR pjesë e saj Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar që nesër, të mërkurën, do të zbulohet përbërja e qe
Meta thirrje qeverisë: Të garanohen kushte të sigurta në vendin e punës për çdo sektor Presidenti Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Sigurisë dhe Shëndetit në Punë i ka bërë thirrje Qeverisë për të garantua
Çfarë po ndodh me LDK? Ende s’ia ka dërguar presidentit emrin për kryeministër Shefi i Shtetit ende s’e ka nënshkruar dekretin me të cilin do ta nominonte Avdullah Hotin për Shef të Qeverisë së re. K
LDK-së i ''largohet'' një parti për të formuar qeverinë e re Naim Murseli, këshilltar i kryetarit të partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se AKR nuk do të jetë pje
55 persona të arrestuar për shkak të shkeljes së rregullave të qeverisë në Maqedoni Policia ka ndaluar 71 persona që nuk kanë respektuar orën policore gjatë 24 orëve të fundit. Policia arrestoi 55 persona
Vendimi i qeverisë: Nesër pensionistët jashtë, të dielën dalin nënat me fëmijë Nga sot pasdite deri të hënën në mëngjes nuk duhet të dalim nga shtëpia. Ky është urdhri i qeverisë Rama i cili sigu
FSHF kërkon rinisjen e kampionatit më 20 maj Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar leje qeverisë për të rinisur kampionatin më 20 maj Federata i ka kërkuar
Ministria e Financave propozon mbylljen e të gjitha pikave të basteve Ministria e Financave i ka propozuar Qeverisë së Maqedonisë mbylljen e basteve online dhe atyre tradicionale. Propozi
Greqia nxjerr rregulla të reja për leje qendrimin e emigrantëve Lejet e ripërtërira të qëndrimit të emigrantëve që punojnë e jetojnë në Greqi për periudhën e situatës së pandemisë së k
Futbolli italian vendos afatin për mbarimin e sezonit Sapo është mbyllur mbledhja mes pjesëtarëve të Federatës Italiane të Futbollit mbi emergjencën e koronavirusit. Pres
Vendimi: 20 euro gjobë për mos mbajtje të maskave mbrojtëse Gjobë prej 20 eurove do të shqiptohet ndaj çdo personi fizik, i cili nuk mban maskë mbrojtëse, në objektet e mbyllura (m
Thaçi i kërkoi zyrtarisht mandatarin për kryeministër Isa Mustafës Zyra e Presidentit të Kosovës ka konfirmuar mbajtjen e takimit ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të LDK-së, Is
Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Do hapet kufiri me Greqinë për punonjës sezonalë Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot pasdite, se ka patur një bisedë telefonike me kryeministrin grek, Mitsotakis, ku
''Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit'', Hsradinaj jep qëndrimin e tij Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me situatën politike që po kalon Kosova duke u shprehur se partia e t
LVV kërkon zgjedhje, partitë e tjera përkrahin formimin e një qeverie të re Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka mbajtur takim takim konsultativ me liderët e subjekteve politike parlamentare. Kjo